Itt találod az összes cikket a „női munkavállaló” témában!
Egy ideális világban a nőknek nem kell választaniuk a munkájuk és a családjuk között, a karriert sem kell feláldozniuk, ha gyermeket vállalnak. A Mars tisztában van az édesanyákat érintő kihívásokkal, amelyek fókuszában a szakmai és személyes feladatok egyensúlyának megteremtése áll – derül ki a vállalat nemzetközi #HearToBeHeard kutatásából.
A kezdeményezés célja, hogy felhívja a figyelmet a nemek közötti gazdasági egyenlőtlenségre, és konkrét javaslatokkal lássa el a vállalatokat az egyenlő bérezés kialakításában.
A március 8-án induló „Női mérnök leszek” elnevezésű kezdeményezés célja, hogy minél több – 12 és 18 év közötti – lány kaphasson valós képet a mérnöki karrierekről, életpályákról, hogy továbbtanuláskor reális alternatívaként tekintsenek a műszaki felsőoktatás által kínált lehetőségekre.
Tavaly a 3,13 millió munkavállalási korú nő közül 2,27 milliónyian voltak jelen a munkaerőpiacon, ami a valaha tapasztalt legnagyobb, 72,4 százalékos aktivitási arányt jelent a körükben.
Tízből hat munkavállaló úgy látja, hogy a jelenlegi munkahelye többet tehetne a nemek közötti egyenlőség megteremtéséért.
Mi áll amögött, hogy máig kevesebb a női felsővezető? Hogyan segíthetnek a cégek abban, hogy minél több anyuka legyen a munkaerőpiacon? Ivanov Katalin három gyermekes anyukaként ma a Schneider Electric országos HR vezetője. Írásában a fenti kérdésekre keresi a válaszokat.
A vállalat a bérezés terén nem tesz különbséget munkatársai között az alapján, hogy ki milyen nemű, sőt, ezen a téren példát mutat mások számára is: a korábbi vállalása szerint közzéteszi a nemek szerinti béradatokat a legnagyobb létszámot kitevő munkakörök vonatkozásában.
A közelmúltban megjelent amerikai kutatás szerint az édesanyák többsége a munkahelyén és otthon együttesen átlagosan 98 órát dolgozik hetente.
Magyarországon egy több gyermekes családanya óriási hátrányban van munkavállalóként.
Nagyon fontosnak gondolom, hogy az olyan szervezetekben, mint amilyen a VOSZ is, jelenjenek meg a női értékek, érdekek – mondja az Üzletemnek Keveházi Kata, a Jól-Lét Alapítvány vezetője.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.