84 munkaerő-piaci körzetet azonosított Magyarországon a statisztikai hivatal és a Debreceni Egyetem közös projektje.
A Központi Statisztikai Hivatal 2013-ban csatlakozott ahhoz a munkacsoporthoz, amely a helyi munkaerő-piaci körzetek kialakításának tagországi lehetőségeit igyekezett feltárni, és a Debreceni Egyetem kutatóival együttműködve 2017-re elvégezte Magyarország körzeteinek lehatárolását.
Az olasz statisztikai hivatal által kidolgozott algoritmus alapján elvégzett lehatárolás szerint Magyarországon 84 munkaerő-piaci körzet található:
Ezek a téregységek nagyobbak a járásoknál, azonban Budapest foglalkoztatási körzetétől eltekintve rendre kisebbek a megyéknél. A körzetek és a megyék határai egy-két települést leszámítva többnyire illeszkednek egymáshoz, ennél nagyobb eltérések csak egyes nagyvárosok (pl. Budapest, Miskolc) környékén figyelhetők meg.
Az Alföld településein alárendelt az ingázás szerepe, a helyben foglalkoztatás a legáltalánosabb. A számítógépes algoritmus errefelé többségében néhány település összevonásával hozott létre körzeteket, jellemzően úgy, hogy a minimális körzetnagyság feltételét már önmagában teljesítő kisebb városokhoz hozzárendelte a környező helységeket, figyelembe véve a belső foglalkoztatási arányok optimalizálását.
További részetek a KSH összefoglalójában.
A világ TOP 5 építőipari nehézgépgyártó vállalata között számon tartott kínai Zoomlion 105 millió euró értékben Magyarországon építi fel harmadik európai gyáregységét.
„Egy nukleáris létesítmény megtámadása abszolút elfogadhatatlan, ilyesminek nem szabad megtörténnie.”