Péntek Károly: Soha nem tudhatom, hogy mi ihlet meg

Péntek Károly: Soha nem tudhatom, hogy mi ihlet meg
Szerdahelyi Csaba  |  2021. 12. 06., 12:11

Az utóbbi években nem a pénz lett a legfontosabb motivációs eszköz, sokat számít a munkahelyi környezet, a rugalmasság és a baráti légkör – mondta az Üzletemnek Péntek Károly, a Windoor Cégcsoport tulajdonosa.

Péntek Károlyra nagy hatással van a 10 éve létrejött Zalaegerszegi Vállalkozói Klub, ahol a legfiatalabb vállalkozóként tevékenykedik. Sokat tanul a nála tapasztaltabbaktól, ahogy ő is igyekszik minél több tudást átadni. Hosszú távú tervei között szerepel, hogy egyszer majd sikeresen vigye végig a generációváltást. Károly idén kiérdemelte a FIVOSZ Év Fiatal Vállalkozója címét. Következzen az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz 362. interjúja!

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Az Év Fiatal Vállalkozója elismerést, mert ez is megmutatja, hogy jó úton haladok, hosszú évek kemény munkája lassan megtérül.

Milyen távra tervez?

– Hosszú távra tervezek, mert szeretném átélni, megoldani a generációváltást.  Két fiú gyermekem van, bízom benne, hogy megtalálják az önálló hangot azon belül, amit felépítettem és lesz kedvük továbbvinni.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Soha nem tudhatom, mi ihlet meg és lépek új irányba. Kifejezett szakmai bakancslistám nincs, apróbb célpontokat pedig nem árulok el. Annyi tisztán látható, hogy olyan helyzetben működöm jól, ahol sok a kihívás és alkothatok.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Gyermekkoromban természetesen a szüleimtől. Kiemelten édesapámtól, akitől szorgalmat és precizitást tanultam. Későbbiekben nagy hatással volt rám a 10 éve létrejött Zalaegerszegi Vállalkozói Klub. Legfiatalabb vállalkozóként vagyok tagja ennek a társaságnak, ahol tapasztalt üzletemberektől rengeteget kérdeztem, tanultam az elmúlt évtizedben.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Az utóbbi években nem a pénz lett a legfontosabb motivációs eszköz, sokat számít a munkahelyi környezet, a rugalmasság és a baráti légkör. Rendszeresen tartunk céges/családi rendezvényeket a kollégáink részére, hogy jobban megismerjük egymást és családjukat egy kötetlen beszélgetés során.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Nagyon szeretem, amit csinálok, nem változtatnék rajta. Napi, aktív feladataim mindig más cégemhez, projektemhez kötődnek. Elég változatos a tevékenységem, jelen vagyok az építőiparban és az autóiparban is. Mi lehet egy fiú álma ezen kívül?

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Sokat számít a személyes kapcsolattartás, ezért amíg a Covid-19 járvány engedte, rendszeres résztvevője voltam az európai nemzetközi építőipari vásároknak. Sok szakmabeli emberrel tudtam találkozni ezeken az eseményeken és új ötletekkel/impulzusokkal tértem haza. A helyi üzleti kapcsolatokat szintén rendezvényeken, fórumokon építettem ki.

Mire sajnálja az idejét?

– Ami nem szolgálja a hatékony működést, illetve a fejlődést. Nagyon szoros az időbeosztásom. Kénytelen vagyok mérlegelni milyen projektre és kire fordítom az időmet.

Mivel lehet felbosszantani?

– Hozzá nem értéssel és lustasággal.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Egyelőre időm nem engedi, hogy ilyesmin gondolkozzam.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– A jó munkatárs megbecsülésére.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A családommal töltött idő. Egy 3 éves kisfiú igazán a pillanatban tartja az embert. A sport az életem szerves része. Korábban atletizáltam, futballoztam, manapság rendszeresen futok. Általában kora reggel lekocogok pár kilométert, ez teljesen kiszellőzteti a fejemet és jól indul a napom. Már többször teljesítettem a maratoni távot is.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 06. 02., 14:30
A Z generáció tudatosan, de rendkívül élménycentrikusan költ – derül ki egy generációról készült átfogó kutatásból. A riport készítésében közreműködött a Diverzum, hazánk legnagyobb diákkedvezményeket kínáló platformja is, amelynek a partnerségi vezetőjével, Takács Péterrel beszélgettünk a Cégkassza Podcast legújabb adásában. A szakértő megosztotta gondolatait a Diverzum indulásáról, valamint a fiatalok fogyasztási szokásairól és digitális életmódjáról is.
2025. 06. 13., 12:05
A szezonálisan kiigazított adatok szerint az egy hónappal korábbihoz képest 1,8 százalékkal csökkent az ipai termelés volumene az Európai Unióban 2025. áprilisban, az egy évvel korábbit ugyanakkor így is meghaladta 0,6 százalékkal.
2025. 06. 12., 11:05
Májusban országos szinten 0,8 százalékkal nőttek a lakbérek áprilishoz képest, ugyanakkor a fővárosban enyhe csökkenés történt: Budapesten 0,2 százalékkal estek vissza az albérletárak. Éves összevetésben továbbra is drágulás látható: országosan 7,9 százalékkal, Budapesten pedig 7 százalékkal emelkedtek a bérleti díjak az elmúlt egy év során – derül ki a KSH-ingatlan.com májusi lakbérindexéből.

  Rovathírek: HIPA

A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) közölte: sajnálattal veszi tudomásul, hogy a kormány szakmai egyeztetés nélkül hosszabbította meg a hatósági árak rendszerét, hiszen ezzel a szőnyeg alá söpörték a gazdaságban lappangó feszültségeket, amelyek így csak tovább gyűlnek és mindenképpen felszínre kerülnek. Az árrésstop legnagyobb vesztesei éppen a kisboltok lesznek, hiszen lemaradnak az árversenyben a multikkal szemben – vezeti le ebben az epizódban Kozák Tamás. Az OKSZ főtitkára azt is elmagyarázza, miért nincs rendjén az elmaradt egyeztetés és felvázolja a szövetség szakpolitikai javaslatait, amelyek viszont gyógyírt jelentenének – árrésstop helyett.
Már minden tízedik magyar dolgozott külföldön, főleg Németországban, az Egyesült Királyságban, Ausztriában vagy Franciaországban, és a legfőbb motiváció a pénzkereseti lehetőség, de közben sokakat vonz a nyelvi, kulturális tapasztalat és a szakmai fejlődés is – mondta el a Profession.hu felmérésének eredményei alapján Dencső Blanka. Az állásportál piackutatási és üzletfejlesztési szakértője ebben az epizódban bemutatja, milyen érdekes trendek alakultak ki a magyarok külföldi munkavállalási kedve kapcsán, illetve mennyien és hogyan küzdöttek meg a honvággyal és a nyelvi nehézségekkel, vagy milyen módon kamatoztatják itthon a külföldön szerzett tapasztalatokat.
2025. 05. 04., 10:25
epizód: 2025 / 9   |   hossz: 29:18
A cégvezetői és értékesítői tréningeken, illetve mentorprogramokon túl azt az összetett feladatot is vállalni kell, hogy fejlesszük, ne csak a gazdasági szereplők, hanem az egész társadalom fizikai és mentális egészségét – vallja Turcsán Emese, az Einstein Akadémia (érdekes módon kriminálpedagógiára szakosodott szociálpedagógus) alapítója és vezetője. Beszélgetésünk apropóját az akadémia mellett életre hívott Einstein Alapítvány, illetve a kibontakozóban lévő Kék Zóna Projekt adta. Előbbi fiatal tehetségek felkarolására és díjazására jött létre, míg utóbbi hazánkban akarja kialakítani a hosszú, kiegyensúlyozott életet élő emberek közösségét – egészen átfogó kutatásokkal és gyakorlatokkal.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS