Péntek Károly lett a 13. Országos Fiatal Vállalkozói Díj nyertese

2021. 11. 29., 13:40

A Fiatal Vállalkozók Hete keretén belül adták át a 13. Országos Fiatal Vállalkozói Díjat. Ezzel az elismeréssel a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége minden évben azt a 18-40 év közötti vállalkozót tünteti ki, aki fiatal kora ellenére komoly értéket teremt pénzügyileg és társadalmilag egyaránt. Az Év Fiatal Vállalkozója díj 2021-es nyertese ezúttal egy mára milliárdos cégcsoportot felépítő zalaegerszegi polihisztor, Péntek Károly, a Windoor cégcsoport tulajdonosa lett.

A magyarországi fiatal vállalkozók számára elnyerhető legfontosabb elismerés birtokosa amellett, hogy egy teljes éven át példaképként és nagykövetként szolgálhat több százezer hazai fiatal vállalkozó számára, megannyi lehetőség kihasználásával segítheti elő mind a cégcsoport, mind saját szakmai fejlődését. Az Év Fiatal Vállalkozója díjat a HRP Europe Kft. támogatta.

Péntek Károly, a Windoor cégcsoport tulajdonosa Zalaegerszegen született, ott vállalkozik és ma is ott él családjával. Igazi lokálpatriótaként hisz benne, hogy a saját környezetben való működés is hozzásegítette ahhoz, hogy kiemelkedőt alkosson. Kitartását a sportszeretetének köszönheti, többször is teljesítette a maratoni távot. Első vállalkozását 22 évesen, lelkes friss diplomásként alapította, s nyílászárók forgalmazásával és beépítésével kezdett foglalkozni.

Vállalkozásai ma már közel 2,5 milliárd forintos árbevételt hoznak, miközben közel 70 család számára biztosítanak megélhetést. 2019-ben új piac felé nyitott, szabadidőközpontot fejlesztett, a koronavírus alatt pedig két új céget is alapított: autómosót, autószalont és szervizt épített a válság kellős közepén. Károly egy igazi modernkori polihisztor lenyűgöző életúttal, sikereiről pedig biztosan fogunk még hallani az elkövetkezendő évek során.

Az Országos Fiatal Vállalkozói Díjat legutóbb Zajdó Csaba, az Innonic Group és a Shoprenter tulajdonosa vehette át. A debreceni üzletember cégcsoportja által működtetett áruházakon keresztül realizálódik a teljes magyar internetes kereskedelem több mint 20 százaléka. Megoldásaikat több mint 65 ezer kereskedő használja világszerte. Díjazása óta többször cikkezett róla a Forbes, sőt egy nagybefektető is beszállt mellé.

A FIVOSZ és a JEUNE közös, az Év Leginnovatívabb Üzletfejlesztési Projektje különdíját a Hungarian Startup University Program kapta. A díjat Alberto Carvalho Neto, a JEUNE elnöke adta át Kölkedi Krisztiánnak, az Express Innovation Agency vezérigazgató-helyettesének, a HSUP egyik megálmodójának és alapítójának.

A Fiatal Vállalkozók Hete Üzleti és Karriershow a hazai gazdasági utánpótlásnevelés kulcseseménye, ahol idén is közel 50 top vezető osztotta meg tanácsait a vállalkozásban és karrierépítésben gondolkozó fiatalokkal. Az esemény előadásai korlátozott ideig még elérhetők a https://fiatalvallalkozokhete.hu weboldalon.

A FIVOSZ fotóin Péntek Károly (balra) és Kovács Patrik, a FIVOSZ alapító-elnöke.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023-12-09 20:46:54
Elkészült a magyar fejlesztésű, kézzel készült borospohár, amely teljesen új, kifinomult arcát mutatja meg a világ egyik legjobb édes borának, az aszúnak. Megérkezett az ASZÚGLASS!

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

Elkészült a magyar fejlesztésű, kézzel készült borospohár, amely teljesen új, kifinomult arcát mutatja meg a világ egyik legjobb édes borának, az aszúnak. Megérkezett az ASZÚGLASS!

  Rovathírek: ATOMBUSINESS