Iványi Ildikó: Egy szakembernek az idő a barátja

Szerdahelyi Csaba  |  2019. 05. 14., 10:15

Pénzügyi kultúránkat a fiatal generáción keresztül modern eszközök bevonásával tudjuk fejleszteni – mondja az Üzletemnek Iványi Ildikó. A pénzügyi tervező, coach rendszeresen vlogol és blogol, de az energiavámpírokra kimondottan sajnálja az idejét.

Iványi Ildikó tagja egy csoportnak, amelyben fiatal nőket támogatnak a vállalkozásuk elindításában. Egyébként is szeret fiatalokkal foglalkozni, hiszen ők nem csak a jövőt, hanem a jelent is jelentik. A befektetési piac szakértője, komoly csapattal dolgozik együtt. A gyors, pontos és befolyásmentes tájékoztatás híve. Ha kíváncsi egy felfedező és betűfaló gondolataira, olvassa el az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 70. interjúját!

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Kisebb-nagyobb eredményeket értem el, ezek által jutottam el oda, ahol most vagyok. Nagy eredménynek tartom, hogy megtettem egy olyan lépést, amellyel minden egyes nap szakmailag méretek meg. Olyan ügyfelekkel dolgozom, akik azt a szakmai tudást és tapasztalatot fizetik meg, amelyben ők maguk javára fordítható értéket látnak.

Milyen távra tervez?

– Nincs időkorlát. Úgy gondolom, hogy egy szakembernek az idő a barátja. A sok ügyfélkapcsolat, tárgyalás, képzés javára válik mindenkinek, nekem is.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Azt a szakmai színvonalat, amit a mindennapi munkámban élek, még magasabb színvonalra emelni, és az erre fogékony és elkötelezett fiataloknak átadni. Abban hiszek, hogy a pénzügyi kultúránkat is a fiatal generáción keresztül, a modern eszközök bevonásával tudjuk fejleszteni, és ebben is a fejlett világ színvonalára kerülni.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Nagyon szerencsésnek mondhatom magam, mert olyan családból jövök, ahol mindig az egyéni teljesítmény állt a központban. Nem a tárgyi vagyon vagy a pozíció alapján ítélték meg a kapcsolatokat. Nagy tudással, szakmai elkötelezettséggel rendelkező mentoraim voltak és vannak ma is, akiktől tanulhattam és tanulhatok a mai napig.

A szakmájában hol lát nagyobb fejlődési lehetőséget: Magyarországon vagy külföldön?

– Itthon.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Abban maradok, amit ma is hivatásomnak tekintek. Ebben szeretnék jobb és még jobb lenni.

Milyen módszerekkel fejleszti üzleti kapcsolatait?

– Az ajánlás a legjobb üzleti kapcsolatépítés. Rendezvényeket szervezek pénzpiaci szereplők, elemzők a vendégeim. Ezzel a rendezvény résztvevői rögtön „tesztelhetik” azt a szakmai színvonalat, amit képviselek. Rendszeresen vlogolok és blogolok, valamint előadok. Sok meghívást kapok különféle rendezvényekre, amelyek szintén jó alkalmak az üzleti kapcsolatok építésére.

– Mire sajnálja az idejét?

– Az „energiavámpírokra”. Az üres, tartalmatlan beszélgetésekre, megbeszélésekre.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Élményre! Legyen az saját képzés, egy jó könyv, koncert, színházi előadás és utazás.

Mivel lehet felbosszantani?

– Ha visszaélnek a bizalmammal, gazdálkodnak az időmmel, manipulálni szeretnének, és ha valaki a hatalmát fitogtatja leplezve a hozzá nem értését.

Milyen területen vállalna önkéntes munkát?

– Mint mondtam, több rendezvényt szervezek, részt veszek olyan tréningeken is segítőként, ahol a személyiség fejlesztése, a vállalti kultúra elsajátítása, az egymással folytatott kommunikáció tartalmi növelése a cél. Tagja vagyok egy olyan csoportnak, amelyben fiatal vállalkozó nőket támogatunk a vállalkozásuk elindításában egy szakmai programmal.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A családommal töltött idő, valamint az utazás és az olvasás. Felfedező és betűfaló vagyok.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS