Pénzügyi kultúránkat a fiatal generáción keresztül modern eszközök bevonásával tudjuk fejleszteni – mondja az Üzletemnek Iványi Ildikó. A pénzügyi tervező, coach rendszeresen vlogol és blogol, de az energiavámpírokra kimondottan sajnálja az idejét.
Iványi Ildikó tagja egy csoportnak, amelyben fiatal nőket támogatnak a vállalkozásuk elindításában. Egyébként is szeret fiatalokkal foglalkozni, hiszen ők nem csak a jövőt, hanem a jelent is jelentik. A befektetési piac szakértője, komoly csapattal dolgozik együtt. A gyors, pontos és befolyásmentes tájékoztatás híve. Ha kíváncsi egy felfedező és betűfaló gondolataira, olvassa el az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 70. interjúját!
– Mit tart karrierje eddigi csúcsának?
– Kisebb-nagyobb eredményeket értem el, ezek által jutottam el oda, ahol most vagyok. Nagy eredménynek tartom, hogy megtettem egy olyan lépést, amellyel minden egyes nap szakmailag méretek meg. Olyan ügyfelekkel dolgozom, akik azt a szakmai tudást és tapasztalatot fizetik meg, amelyben ők maguk javára fordítható értéket látnak.
– Milyen távra tervez?
– Nincs időkorlát. Úgy gondolom, hogy egy szakembernek az idő a barátja. A sok ügyfélkapcsolat, tárgyalás, képzés javára válik mindenkinek, nekem is.
– Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?
– Azt a szakmai színvonalat, amit a mindennapi munkámban élek, még magasabb színvonalra emelni, és az erre fogékony és elkötelezett fiataloknak átadni. Abban hiszek, hogy a pénzügyi kultúránkat is a fiatal generáción keresztül, a modern eszközök bevonásával tudjuk fejleszteni, és ebben is a fejlett világ színvonalára kerülni.
– Kitől tanulta eddig a legtöbbet?
– Nagyon szerencsésnek mondhatom magam, mert olyan családból jövök, ahol mindig az egyéni teljesítmény állt a központban. Nem a tárgyi vagyon vagy a pozíció alapján ítélték meg a kapcsolatokat. Nagy tudással, szakmai elkötelezettséggel rendelkező mentoraim voltak és vannak ma is, akiktől tanulhattam és tanulhatok a mai napig.
– A szakmájában hol lát nagyobb fejlődési lehetőséget: Magyarországon vagy külföldön?
– Itthon.
– Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?
– Abban maradok, amit ma is hivatásomnak tekintek. Ebben szeretnék jobb és még jobb lenni.
– Milyen módszerekkel fejleszti üzleti kapcsolatait?
– Az ajánlás a legjobb üzleti kapcsolatépítés. Rendezvényeket szervezek pénzpiaci szereplők, elemzők a vendégeim. Ezzel a rendezvény résztvevői rögtön „tesztelhetik” azt a szakmai színvonalat, amit képviselek. Rendszeresen vlogolok és blogolok, valamint előadok. Sok meghívást kapok különféle rendezvényekre, amelyek szintén jó alkalmak az üzleti kapcsolatok építésére.
– Mire sajnálja az idejét?
– Az „energiavámpírokra”. Az üres, tartalmatlan beszélgetésekre, megbeszélésekre.
– Mire nem sajnálja a pénzt?
– Élményre! Legyen az saját képzés, egy jó könyv, koncert, színházi előadás és utazás.
– Mivel lehet felbosszantani?
– Ha visszaélnek a bizalmammal, gazdálkodnak az időmmel, manipulálni szeretnének, és ha valaki a hatalmát fitogtatja leplezve a hozzá nem értését.
– Milyen területen vállalna önkéntes munkát?
– Mint mondtam, több rendezvényt szervezek, részt veszek olyan tréningeken is segítőként, ahol a személyiség fejlesztése, a vállalti kultúra elsajátítása, az egymással folytatott kommunikáció tartalmi növelése a cél. Tagja vagyok egy olyan csoportnak, amelyben fiatal vállalkozó nőket támogatunk a vállalkozásuk elindításában egy szakmai programmal.
– Mi tudja a legjobban kikapcsolni?
– A családommal töltött idő, valamint az utazás és az olvasás. Felfedező és betűfaló vagyok.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.