Eppel János: A szolgáltatások bővítésével segíti a vállalkozókat a megújuló VOSZ

Eppel János: A szolgáltatások bővítésével segíti a vállalkozókat a megújuló VOSZ
2024. 08. 21., 20:10

A VOSZ folytatja vállalkozásfejlesztési irodáinak átadását, a tervek között az is szerepel, hogy az Egyesült Államoktól Ázsiáig nyújtsanak új szolgáltatásokat és segítsék a magyar vállalkozások kapcsolatépítését – mondta Eppel János, a szövetség elnöke.

A Széchenyi Kártya Programmal kapcsolatos tanácsadást végző eddigi 27 VOSZ-iroda mellett már tíz vármegyeszékhelyen (Salgótarján, Debrecen, Zalaegerszeg, Székesfehérvár, Győr, Szolnok, Tatabánya, Nyíregyháza, Miskolc, Szombathely) aktívan működnek a VOSZ új vállalkozásfejlesztési irodái, idén pedig további nyolc városban nyitnak irodát – mondta Eppel János, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) elnöke a Portfolio-nak adott interjúban.

A szövetség 2022-2026-ra szóló ötéves stratégiájának elfogadásakor célul tűzték ki, hogy szervezettségben, aktivitásban előrébb lépjenek, bővítsék a szolgáltatásokat. „Ha egy cégvezető bejelentkezik valamelyik megújult irodánkban, számára a Széchenyi Kártya Program hitelfelvételi lehetőségein kívül a vállalkozása működésével kapcsolatos egyéb kérdésekben (ESG, energiaköltségek, biztosítás) a tanácsadóink megoldási javaslatokat tudnak felkínálni. A vállalkozásokkal való kapcsolattartásban, a szolgáltatásaink nyújtásában a digitalizáció korában is elengedhetetlen a személyes jelenlét. A VOSZ tervei között szerepel, hogy külföldön is irodákat nyit az Egyesült Államoktól Ázsiáig” – hangsúlyozta Eppel János.

A VOSZ egyik legnépszerűbb új szolgáltatása a 2023-ban indított díjmentes digitális vállalatirányítási platform, a VOSZPort, amelyen a vállalkozás a számlázástól az ügyfélkapcsolat-kezelésig sok mindent tud intézni. „Legkésőbb jövőre elérhetőek lesznek a mesterséges intelligencia alapú megoldások is a VOSZPort felületén keresztül. A vállalkozások automatizált eljárással tudnak majd akár weboldalt is készíteni. Készül egy főkönyvi automatizált elemzési szolgáltatáscsomag is, amellyel a cégvezetők a könyvelők megkérdezése nélkül is gyorsan választ kaphatnak aktuális pénzügyi kérdésekre” – emelte ki az elnök.

Eppel János elmondta, hogy a szövetség a tavalyi recessziós évben is növelni tudta a tagságát, a tagdíjat fizető vállalkozások száma már több mint 25 ezer, ernyőszervezetként pedig több mint 65 ezer magyar tulajdonú vállalkozást érnek el. Az elmúlt két évben több tagozat és szekció alakult vagy aktivizálta tevékenységét. A legtöbb stratégiai szervezettel sorra megújítják az együttműködést. Az ötéves stratégia részeként arculatot váltottak, megújult a kommunikációjuk, láthatóvá vált a szervezet. Tavaly elindították a hazai vállalkozások és az egyetemek közötti kapcsolatot erősíteni kívánó VOSZFESZT programsorozat. Ugyancsak tavaly óta mérik a tagvállalkozások üzleti hangulatát a VOSZ Barométer kutatással – az Egyensúly Intézettel közösen negyedévente teszik közzé az eredményeket.

„Az ESG-re, a környezeti, társadalmi és vállalatirányítási megfelelésre vonatkozó előírásokra nemcsak a nagyvállalatoknak, hanem a kkv-knak is fel kell készülniük. Már képezzük azokat a tanácsadókat, akik a jövőben segíthetik a vállalkozásokat az ESG-vel kapcsolatos előírások teljesítésében. A felkészülésben a veszprémi Pannon Egyetemmel működünk együtt” – mondta az elnök.

Eppel János kiemelte, hogy a Széchenyi Kártya termékeire folyamatos a kereslet a vállalkozók részéről. Tavaly a program keretében közel 50 ezer hitelszerződést kötöttek közel 1800 milliárd forint értékben. Az idei első félévben 22 ezer hitelkérelmet fogadtak be mintegy 750 milliárd forint összegben.

A minimálbér-tárgyalásokkal kapcsolatban emlékeztetett, hogy a tavalyi reálbércsökkenés utólagos ellentételezése miatt 2024-ben sok cég erőltetett béremelést hajtott végre. „A versenyképességet támogató, inflációs veszélyt nem növelő reálbéremelésben a minimális bértételek tekintetében továbbra is partnerek leszünk, de a bérnyomás indokolatlan – termelékenységtől, a gazdálkodás bővülésétől elszakadó – fokozását meg fogjuk akadályozni, mert az a következő évben a gazdasági dinamika lassulásához és így munkahelyek elvesztéséhez vezethet” – fogalmazott a Portfolio-nak adott interjú végén a VOSZ elnöke.

(Fotó: Kaiser Ákos, Portfolio)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-09-11 11:11:00
Sulyok Tamás köztársasági elnök Orbán Viktor miniszterelnök javaslatára szeptember 15-i hatállyal államtitkárrá nevezte ki Szabados Richárdot, aki a nemzetgazdasági miniszter irányításával a hazai kis és középvállalkozások fejlesztése mellett a technológiáért fog felelni.
2024-09-11 05:11:00
2024 negyedik negyedévében a hazai munkáltatók 35 százaléka tervezi bővíteni jelenlegi munkaerőkeretét, miközben csökkentést 18 százalékuk tervez. Ehhez hasonló optimizmusra a piaci szereplők körében az elmúlt öt évben csak 2022 első negyedévében volt példa – derül ki a Manpower Magyarország Munkaerőpiaci Előrejelzéséből.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

Ruprecht Lászlóval, a Stílusos Vidéki Éttermiség elnökével beszélgettünk egyebek között arról, miért érdemes ellátogatni szeptember 14-15-én Tatára, a SVÉT legnagyobb rendezvényére.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS