2024. január 25. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 01. 25., 08:10

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Munkavállalási engedélyezési változások 2024-ben: új lehetőségek a magyar kkv-k előtt

A 2024-es év fordulópontot jelent a magyar munkaerőpiac történetében. A munkavállalási engedélyezési rendszer átalakulása nemcsak új kihívásokat hozott, de új lehetőségeket is kínál a kis- és középvállalkozásoknak a harmadik országbeli munkaerő bevonására – hívja fel a figyelmet a Híd Consulting.

NKFI Alap: 147 milliárd forint értékben jönnek új pályázatok 2024-ben

A Kulturális és Innovációs Minisztérium kihirdette a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap 2024. évi Programstratégiáját.

K&H: a kkv-k még nem mernek hinni az uniós pályázatokban

Tavaly: 9 és 15 százalék között mozgott azoknak a cégeknek az aránya, amelyek hallottak a vállalkozása számára érdekes pályázati lehetőségről.

1 ponttal csökkent az MNB vállalati konjunktúraindexe novemberben

Az MNB vállalati konjunktúraindexe az októberi mínusz 7 pontról mínusz 8 pontra csökkent 2023 novemberben.

Jelentős versenyelőnyre tehetnek szert a Gyármentő Programban részt vevő hazai nagyvállalatok

A HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség által kezelt Gyármentő Program keretében 150 milliárd forintot biztosított a Kormány a nagyvállalatok energiahatékonysági és megújulóenergia-fejlesztéseire.

Utasbiztosítás: Ausztria mindent visz a magyaroknál

Szlovákia és Lengyelország is helyet kapott a dobogón.

Állampapír-kamatkifizetés: „pénzeső” jön februárban és márciusban

„Már egymillió forint befektetés is 150–160 ezer forintot fialhat egy év alatt, ezt érdemes rögtön tovább kamatoztatni.”

Tíz százalék alatti az áremelkedés a használt ingatlanok piacán a fővárosban

Lassult a fővárosi ingatlanpiacon a drágulás üteme, az előző évben mindhárom szegmensben tíz százalék alatti áremelkedést mért az Otthon Centrum (OC), ami trendfordulót jelez. Kosztolánczy György vezérigazgató szerint idén is egyszámjegyű áremelkedés várható.

CSOK Plusz Budapesten: tizennégy kerület várja a házra vágyókat

A budai I., illetve a pesti oldal V., VI., VII., VIII., IX. kerülete teljesen kiesik a családi házat keresők preferenciái közül.

Elindult az építési termékek új környezeti információs rendszere

Az ÉMI Nonprofit Kft. megkezdte az építési termékek egyszerűsített környezeti értékelését és elindította az ehhez kapcsolódó információs rendszert.

156 millió köbméterrel több gázt használtunk a fűtési szezon első felében

A kismértékű növekedés jórészt az alacsony bázisra vezethető vissza.

Egymilliárd forintos beruházással fejlesztette kapacitását a BioTechUSA-cégcsoport Szadán

Egymilliárd forintos beruházással – amelyből 245,4 millió forint az állami támogatás – automata csomag-összeválogató készárú raktárral bővítette gyártó- és logisztikai központját a BioTechUSA-cégcsoport.

1,5 milliárdból épült palackozóüzem Pannonhalmán

Az üzem éves gyártókapacitása több mint 50 millió darab.

Ez az új drón kiütéssel győzhet az áruszállító versenyben

A Google anyavállalatának kifejezetten utolsó mérföldes áruszállításra specializálódott cége, a Wing akár egy pizzarendelés időtartama alatt kézbesít a megszokottnál nagyobb tömegű csomagokat. Az erre a célra kifejlesztett drón annyira új, hogy még neve sincs.

„Továbbra is azon fogunk dolgozni, hogy minden gyermek és fiatal hozzáférhessen az oktatáshoz”

„Az oktatás lehetővé teszi az egyének és a társadalmak számára a fennmaradást és a kibontakozást, valamint a 21. század kihívásaira és lehetőségeire való felkészülést” – írta az oktatás nemzetközi napja alkalmából Josep Borrell.

3+3 technológiai trend 2024-ben

A meglévő rendszereket és befektetéseket jól kell integrálni az úttörő innovációkhoz.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS