2024. február 26. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 02. 26., 08:10

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Hol bukkanhatnak fel a NAV revizorai az utolsó „téli” és az első tavaszi napokban?

Az ADÓtraffipax friss bejegyzéseiből kiderül, hogy hol és kik számíthatnak nagyobb valószínűséggel operatív ellenőrzésre a február 26-án kezdődő héten.

4,699 millió foglalkoztatottal és 222 ezer munkanélkülivel kezdte az évet a magyar munkaerőpiac

2024 januárjában a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 699 ezer fő, a munkanélküliek száma 222 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 4,5 százalék volt – tájékoztatott a statisztikai hivatal.

Energiahatékonysági beruházások: még nem késő élni az adókedvezménnyel

Az energiahatékonysági beruházásokkal összefüggő adókedvezmények rendszere jelentősen átalakult, a folyamatban lévő beruházások esetében azonban még nem késő élni a lehetőséggel – hívja fel a figyelmet a Niveus Consulting Group.

Jövőbiztos, ESG-központú működés: az első lépések

A jogszabályi környezet komplexitása, a pontos elvárások (egyelőre) tisztázatlan részletei nem segítik a magyar vállalatok ESG-átállását – írja a PwC Magyarország szakértője.

Köszönetet mondott a magyar kormánynak a BYD Europe vezérigazgatója

A világ legnagyobb elektromos autógyártójának számító, kínai BYD szegedi óriásberuházásával immár véglegessé vált, hogy hazánk hosszú idő óta először nem kullogni fog az események után, hanem diktálni fogja egy nagy globális technológiai forradalom tempóját – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a vállalat február 23-i autóátadó ünnepségén.

Alig drágult a személyautóknál a kgfb 2023 végén

Mindössze 368 forinttal emelkedett a tavalyi IV. negyedévben egy átlagos személyautó kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási állománydíja – tájékoztatott az MNB

Mabisz: 5 százalékkal nőtt a biztosítási szektor díjbevétele 2023-ban

A Mabisz-tagok 123 milliárd forint biztosítási adót fizettek be a költségvetésbe taval

Albérlet vagy lakásvásárlás?

A Credipass és a Duna House szakértői górcső alá vették a fővárosi ingatlan- és albérlet árakat és kiszámolták, hogy mikor éri meg saját ingatlant vásárolni a jelenlegi támogatási rendszerben.

Eredményesek az ügyészség felhívásai, javítják a hibákat a webáruházak

A 2023 nyarától életbe lépett új fogyasztóvédelmi rendelkezések alapján az ügyészség tavaly 67 esetben nyújtott be pert megelőző felhívást webáruházak téves tájékoztatása miatt; a felhívások zöme eredményes volt – tájékoztatott a Legfőbb Ügyészség.

K&H: elzárták a pénzcsapot a befektetők

Újraformálódik a startup piac, a változásra az inkubátoroknak is reagálniuk kell.

Trenkwalder: az alkalmazottak 50 százaléka elégedetlen a fizetésével a versenyszférában

Nógrádi József: a válaszadók 63 százaléka tervez egy éven belüli munkahelyváltást.

A magyar munkavállalók többsége hiányolja a mentális jóllétet támogató programokat

A munkáltatóknak is érdeke a mentális jóllét támogatása.

Repülő és furgon egyben: épül az úttörő hidrogén jármű

Egy amerikai és egy ázsiai vállalat együttműködésében jön létre a LUFT – PINOY eVTOL, amit a partnerek az együttműködésük csúcspontjának, egyben a közlekedés jövőjének neveznek. Akadnak olyan területek a világon, ahol megváltást jelent majd.

Terjednek a deepfake technikák, egyre több az újgenerációs kibercsalás

Az AI eszközök terjedésével a kiberbűnözők minden eddiginél könnyebben adják ki magukat másnak és tévesztik meg áldozataikat.

Frankfurtból irányítja az EU a pénzmosás elleni küzdelmet

Az Európai Parlament és az Európai Tanács döntése alapján Frankfurt lesz a pénzmosás és a terrorizmus-finanszírozás elleni küzdelem új uniós végrehajtó szervének székhelye.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS