2022. április 19. – Információk, hírek vállalkozóknak

2022. 04. 19., 08:35

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Hol bukkanhatnak fel a NAV revizorai a 16. héten?

Az ADÓtraffipax friss bejegyzéseiből kiderül, hol és kik számíthatnak nagyobb valószínűséggel operatív ellenőrzésre az április 18-án kezdődő héten.

Mi a teendő, ha a NAV blokkolta a pénztárgépet?

A legfontosabb tudnivalókat az adóhivatal szakértői foglalták össze.

A Losonczi Innovation a pandémia ellenére megtartotta minden munkatársát

Idén a cég 27 éves fennállásának legerősebb árbevételét szeretnénk produkálni, amire az eddigi teljesítmény és rendelésállomány alapján minden esélyünk megvan – mondta az Üzletemnek Ifj. Losonczi István, a Losonczi Innovation Kft. cégvezetője.

Májustól lehet pályázni lovas létesítmények fejlesztésére

A lovas ágazat megerősítése és több lábon állása a célja annak az 5 milliárd forint keretösszegű pályázati lehetőségnek, amely fedett lovardák és az ehhez kapcsolódó infrastruktúra kialakítását támogatja.

1,3 milliárd forintból fejlesztett Rábapatonán a Tutti Élelmiszeripari Kft.

Mintegy 1,3 milliárd forintból kapacitás- és anyagbiztonság-növelő beruházásokat végzett a Tutti Élelmiszeripari Kft. – tájékoztatott a rábapatonai székhelyű vállalat.

314 millió forintos GINOP Plusz-támogatással fejleszt Sirokon a Metalconstruct

Mintegy 450 millió forint összegű beruházással új üzemcsarnokot építtet, alumínium öntödéjét pedig új eszközökkel bővíti a kecskeméti székhelyű Metalconstruct Alumíniumszerkezetek Gyára Zrt. siroki telephelyén.

350 millió forintos GINOP Plusz-támogatással fejleszt Kisújszálláson az Eposz Kft.

Több mint 513 millió forintos beruházással új üzemcsarnokot épít és eszközt is vásárol a komplex fémmegmunkálással, alkatrészgyártással foglalkozó, kisújszállási Eposz Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.

Kilőtt az új lakások ára Debrecenben

A lakáspiaci tranzakciószámokat és a négyzetméterárakat tekintve is Debrecen az észak-alföldi régió listavezetője – tájékoztatott az Otthon Centrum.

A legjobb ingatlanokra már licitálnak a vevők, de azért még az alku a gyakoribb

Az eladó által meghirdetett összegért már csak a lakások közel negyede talál új tulajdonosra. A vevők az adásvételek több mint 70 százalékában tudják alkupozíciójukat érvényesíteni a Duna House adatai alapján.

Győr-Moson-Sopron megyében fizetik meg legjobban a fizikai munkát

A fizikai foglalkozásúak bruttó átlagkeresete Győr-Moson-Sopron megyében 395 ezer forint, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 232 ezer forint volt 2021-ben.

Külföldön vállalna munkát a dolgozó fiatalok harmada

Ha úgy adódna, akkor a fiatalok 36 százaléka könnyen találna magának új munkát – legalábbis ezt mondták a 19–29 éves korosztály dolgozó tagjai a K&H ifjúsági indexéhez végzett felmérésben. 11 százalékuk viszont úgy véli, nagyon nehezen lehetne új állása. A megkérdezettek 34 százaléka külföldön próbálná ki magát: ez az egyik legmagasabb érték a felmérés közel 10 éves történetében.

Tényleg létezik hagyatéki bíróság?

Egy igen népszerű, örökösökkel kapcsolatos magyar sorozatban hallhattunk hagyatéki bíróságról. Valósnak tűnt, hiszen ügyvéd mondta – legalábbis a sorozatban. Valóban létezik hagyatéki bíróság?

Az Egri Csillag Weekenddel indul a fesztiválszezon Egerben

Április 28-a és május 1-e között ismét borkedvelők és borászok töltik meg az egri Dobó teret, hogy megkóstolják az Egri Csillagok új, 2021-es évjáratát. A bortípus legismertebb, classicus tételeinek legfrissebb borait ilyenkor, tavasszal mutatják be az egri borászok.

Elindult az ország első üzleti és gazdasági oktatási platformja, a beconomist

Elindult a beconomist elnevezésű üzleti és gazdasági oktatási platform a Pénzmúzeum égisze alatt, amely a bárki számára elérhető, díjmentes tartalmak segítségével könnyen és gyorsan segíti a szakmai előrelépést.

Fenntarthatóság és tehetséggondozás

Egyetlen cég sem hagyhatja figyelmen kívül a környezetvédelmi kérdéseket, ahogy a társadalmi felelősségvállalásra és a tehetséggondozásra is nagy figyelmet kellene fordítania minden piaci képviselőnek – állítja Jérôme Cadiou, a Capgemini magyarországi leányvállalatának ügyvezető igazgatója.

Kevesebbet költünk alkoholra és ruhára

Az áremelkedés miatt a fogyasztók többségének változtatnia kell a vásárlási szokásain – derül ki az EY 18 ezer fő körében végzett nemzetközi felméréséből. Egyre többen spórolnak és váltanak olcsóbb termékekre, miközben vágynak a világjárvány alatt kihagyott élményekre.

„A mi óceánunk”: 1 milliárd euró értékben 44 uniós kötelezettségvállalás

„Tiszta levegőt biztosít számunkra, szabályozza az éghajlatot, a biológiai sokféleség nagy részének otthont ad a Földön, és kulcsfontosságú a gazdaságunk számára.”

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS