Elindult az ország első üzleti és gazdasági oktatási platformja, a beconomist

Elindult az ország első üzleti és gazdasági oktatási platformja, a beconomist
2022. 04. 14., 16:40

Elindult a beconomist elnevezésű üzleti és gazdasági oktatási platform a Pénzmúzeum égisze alatt, amely a bárki számára elérhető, díjmentes tartalmak segítségével könnyen és gyorsan segíti a szakmai előrelépést.

A Magyar Nemzeti Bank digitális és oktatásért felelős leányvállalata, az MNB-EduLab 2022 márciusában indította útjára beconomist oktatási platformját, amelyen aktuális gazdasági, pénzügyi és üzleti témákat dolgoznak fel közérthetően, az ország vezető közgazdászainak és szakembereinek tolmácsolásában. 

beconomist célja az, hogy bárki, aki a gazdasági témák iránt érdeklődik, fejleszthesse tudását és ezzel a szakmai útján is előre tudjon lépni. Akár az okosszerződések, az ingatlanpiac, a makroökonómia, akár a mesterséges intelligencia, a fintech vagy a zöld pénzügyek területén szeretné bővíteni a tudását, a Pénzmúzeum oldalán is elérhető beconomist platformon mindegyikről találhat egy-egy animációkkal színesített kurzust. Az MNB-Edulab hosszú távú terve az, hogy az oldalon folyamatosan megújuló, érdekes videós tartalmakat tegyenek elérhetővé.

platformon az oktatóvideókat öt különböző témakör szerint csoportosították, amelyeket a tudásszint és az érdeklődés alapján egy személyre szabott tanulási útvonalon nézhetnek meg az érdeklődők. Az oldal fejlesztői az egyetemistákat és a pályakezdő útkeresőket pályaorientációval segítik, a munkavállalókat pedig tudásszintfelmérővel támogatják annak érdekében, hogy minden érdeklődő a saját szintjének megfelelő, új ismeretekkel gazdagodjon. A kurzusvideókat mindenki a saját tempójában, az időbeosztásához igazodva nézheti meg, ezzel is növelve a tanulás hatékonyságát.

A kurzusok végén játékos kvízek segítik a tananyag rögzülését, a sikeres kitöltők pedig Elismerő igazolást kapnak, ami jól mutat bármilyen önéletrajzban, és a LinkedIn vagy Facebook profilon is megosztható. A beconomist platformján megszerzett tudást a résztvevők beépíthetik a mindennapi szakmai életükbe, előreléphetnek a karrierükben, és nem utolsósorban a gazdaság fejlődéséhez is hozzájárulhatnak.

MNB-EduLab Kft.

Az MNB-EduLab Kft. a Magyar Nemzeti Bank leányvállalataként jött létre 2021 májusában azzal a céllal, hogy minőségi, digitális tananyagokat fejlesszen és biztosítson a gazdasági témák iránt érdeklődők számára − az egyetemi hallgatóktól kezdve a sok éves tapasztalattal rendelkező szakemberekig. A társaság egyben a Pénzmúzeum fenntartója is.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 12. 05., 10:10
Nálunk nem csupán a szavak szintjén érvényes az, hogy egy hajóban evezünk, hanem tényleg közösen, csapatként jutunk át egyik partról a másikra – mondta az Üzletemnek Csuhay Attila, az ingatlanprojektek menedzselésével foglalkozó GPM Kft. ügyvezető igazgatója.
2023-12-11 16:10:00
Míg a „scoring” csak bizonyos feltételek mellett megengedett, a fennálló tartozás elengedésére vonatkozó információk huzamos ideig történő tárolása ellentétes az általános adatvédelmi rendelettel– mondta ki ítéleteiben az Európai Unió Bírósága.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  Rovathírek: GUSTO

Elkészült a magyar fejlesztésű, kézzel készült borospohár, amely teljesen új, kifinomult arcát mutatja meg a világ egyik legjobb édes borának, az aszúnak. Megérkezett az ASZÚGLASS!

  Rovathírek: ATOMBUSINESS