Fiatal vállalkozókra bíznák Afrika gazdaságának fejlesztését

2019. 08. 08., 11:45

A fiatal afrikai vállalkozókat arra buzdítják, hogy befektetéseikkel aknázzák ki a kontinensben rejlő potenciált. A javaslat a nemrég végződött Tony Elumelu vállalkozófórumon hangzott el a nigériai Abujában.

„Az emberek ma már tudják, hogy ami Afrikában történik, az nem marad Afrikában, hanem máshol is megtörténhet. Ha valahol szegénység van, az mindenkire veszélyt jelent. Ha megoldást találunk erre, akkor az egész világnak jobb lesz” – mondta a fórumon a névadó vállalkozó, Tony Elumelu, akit az Euronews idéz.

„Képesnek kell lennünk étellel ellátni a kontinens lakóit. Be kell fektetnünk a mezőgazdasági vállalkozásokba, hogy az utánunk következő generációnak jobb élete legyen. Ha a mezőgazdaságot modernizáljuk, több százmillió fiatal lesz képes vállalkozni a szektorban” – fogalmazott Szenegál elnöke, Macky Sall az egyik panelbeszélgetésben.

A program kiválasztott vállalkozói 5000 dolláros támogatást kapnak az üzletük beindításához, és mentorok is foglalkoznak velük.

A Tony Elumelu Alapítvány négy évvel ezelőtt százmillió dollárt ajánlott fel tízezer fiatal vállalkozónak, hogy valóra tudják váltani az elképzeléseiket. Több mint kétszázezer pályázat érkezett a felhívásra, és hétezren már meg is kapták a támogatást.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 17., 16:17
Az ESG törvény, valamint annak végrehajtási rendelete speciális rendelkezéseket tartalmaz egy vállalkozás közvetlen beszállítóinak átvilágítására, aminek teljesítéséért végső soron az ügyvezetés tartozik felelősséggel – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A törvény közelmúltban megjelent végrehajtási rendeletéből kiderül, mindez milyen feladatokat ró a vállalatokra.
2024-10-18 00:18:00
Az egyre komplexebb szabályozási környezet, valamint a geopolitikai helyzet bizonytalansága ellenére is optimizmus uralkodik a technológiai szektorban a növekedési kilátásokat illetően – többek között erre mutat rá a DLA Piper Tech Index riportjának 2024. évi kiadása.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS