Tovább nőtt az átlagbér tavaly novemberben Romániában. A legkevesebbet a készruhagyártásban dolgozók vihették haza, az ágazati átlagfizetés 1803 lej volt.
Tavaly novemberben 5196 lej volt a bruttó romániai átlagbér, ami 106 lejjel, 2,1 százalékkal meghaladja az egy hónappal korábbi szintet – írja a Krónika.
A nettó átlagfizetés 3179 lej volt, 63 lejjel, avagy 2 százalékkal magasabb az októberinél. Az előző év tizenegyedik hónapjához képest a nettó átlagbér 13,9 százalékkal volt magasabb.
A legnagyobb fizetések az elmúlt évekhez hasonlóan az IT-szektorban voltak novemberben, ahol a nettó átlagbér elérte a 7610 lejt. A legkevesebbet a készruhagyártásban dolgozók vihették haza, az ágazati átlagfizetés 1803 lej volt.
A legjelentősebb, 11–13 százalékos növekedést a nyomdaiparban, a film- és műsorgyártásban, valamint az autógyártásban regisztrálták. A tanügyben viszont 0,2 százalékkal kevesebbet kerestek, mint októberben.
A következő két évben több üzemegységet is épít, illetve bővít a Gyermelyi Zrt. A beruházási program egy új, teljesen automatizált magasraktárt, tésztagyári kapacitásbővítést és csomagolásfejlesztést foglal magában.
A Paks II. Zrt. elnök-vezérigazgatója a TelePaks Kistérségi Televízió stúdiójában értékelte az elmúlt időszakot.