A szlovákiai családok a nem várt bevételekkel is egyre felelősebben bánnak. A spórolási kedv a nők és a 15–29 év közötti fiatalok körében a legnagyobb.
Az IMAS International elemzői legfrissebb nemzetközi felmérésükben arra keresték a választ, mit kezdenének a válaszadók egy hirtelen jött összeggel, amely nagyjából az adott ország egy alkalmazottra jutó átlagos havi bevételeinek felel meg. Szlovákiában azt kérdezték, mit tennének, ha 750 euró ütné a markunkat – írja az Új Szó.
„A megkérdezettek az említett 750 eurónak nagyjából a 77 százalékát, vagyis 577 eurót tennének félre vagy fektetnének be, majdnem 20 euróval többet, mint egy évvel korábban”– nyilatkozta Lenka Buchláková, a Szlovák Takarékpénztár elemzője.
A megkérdezettek 29 százaléka az egész összeget félretenné vagy befektetné valahová, ahelyett, hogy elköltené. A 7 százalékuk az 500 és 750, 30 százalékuk a 300 és 500, 18 százalékuk a 150 és 300, 7 százalékuk pedig az 1 és 150 euró közötti összeggel tenné ugyanezt.
A spórolási kedv a nők és a 15–29 év közötti fiatalok körében a legnagyobb, míg az 50 év felettiek jóval nagyobb hányada költené el az említett összeg nagy részét.
Csehországban a 90, Romániában a 84, Magyarországon a 60, Horvátországban az 50, Szerbiában pedig a 44 százalékát tennék félre a váratlanul kapott pénznek.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.