A romániai lakosságnak az elmúlt években folyamatosan nőtt a megtakarítási hajlandósága, több mint kétharmaduk azonban csak esetlegesen tesz félre pénzt – derül ki az Erste Group közép-kelet-európai országokban végzett felméréséből.
A felmérés szerint jelenleg a romániaiak 51 százaléka tartja nagyon fontosnak a megtakarítást a tavalyi 44 százalékhoz és a 2019-ben mért 36 százalékhoz képest – írja a Krónika.
A válaszadók 71 százalékának nincs bejáratott megtakarítási módszere, akkora összeget tesznek félre, amennyi megmarad a számlájukon a hónap végén.
A romániaiak idén 8,5 százalékkal több pénzt tesznek félre, mint tavaly, és 14 százalékkal többet, mint 2019-ben. A régióban a legnagyobb összeget havonta az osztrákok takarítják meg, átlagban 344 eurót. A szlovákok átlagban 123 eurót, a csehek 119 eurót, a magyarok 83 eurót, a horvátok 72 eurót, a szerbek 47 eurót tudnak félretenni minden hónapban.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.