A legfrissebb felmérések szerint Szlovákiában az ipari megrendelések a legutóbbi válság óta nem estek vissza olyan drasztikus mértékben, mint most.
A szlovák Statisztikai Hivatal legutóbbi felmérése szerint Szlovákia GDP-je az idei második negyedévben már csak 2 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest, amire 2013 óta nem volt példa – írja az Új Szó.
Az eurózóna gazdasági helyzete a vártnál gyorsabban romlik, ami összefügg a kereskedelmi háború hatásaival, a Brexit körüli bizonytalansággal és a német autóipar gyengélkedésével.
Pavel Bureš, a Patria Finance elemzője elmondta: az ipari megrendelések a 2008-as gazdasági válság kirobbanása óta nem látott ütemben csökkentek, az elkövetkező időszak egyik legnagyobb vesztese így az ipar lehet.
E tekintetben a legveszélyeztetettebb uniós tagországoknak Szlovákia és szomszédjai számítanak. Az iparban dolgozók aránya az összes alkalmazotthoz képest Csehországban eléri a 36,5, Szlovákiában a 33, Lengyelországban a 31 százalékot, míg az uniós átlag 20 százalék körül mozog.
A korábbiakhoz képest jóval kevesebb új munkahely jön létre, miközben egyre több cég jelez elbocsátásokat. Az elmúlt egy évben tizedével csökkent a szabad álláshelyek száma, a leglátványosabb visszaesést az iparban mérték.
Bormarketing stratégia, zérótolerancia, eredetvédelem, generációváltás, szőlőtermesztés és klímavédelem, kóstolós masterclassok március 3-án, a 11. Borkonferencián.
A szén-dioxid-mentesen előállított áram túlnyomó többségét tavaly is a Paksi Atomerőműben termelték meg. Az elmúlt 10 évben a hazai villamosenergia-fogyasztás átlagosan évi 1,28 százalékkal növekedett.