Mándokon és Maglódon színesebbé varázsolhatják az életterüket

2021. 06. 02., 13:45

Lezárult a jubileumi, tizedik alkalommal meghirdetett Let's Colour Településszépítő Egyesület pályázata, amelyen elszürkült közösségi terek megújítására lehetett összesen 800 négyzetméterre elegendő festéket nyerni. A 10 ezer fő alatti települések kategóriájában a Mándoki Térségi Szociális Központ, a 10 ezer fő feletti települések közül pedig a maglódi Vermesy Péter Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola projektjét választotta győztesnek a szakmai zsűri.

Rekorszámú pályázat, kiemelkedő aktivitás

A Let's Colour Egyesület felhívásán bármely közösség vagy társadalmi csoportosulás elindulhatott, akik tevékenyen részt akartak vállalni környezetük megszépítésében.

Az idei pályázatra rekordszámú jelentkezés érkezett, így különösen izgalmas verseny alakult ki a szavazás heteiben: „Idén minden eddiginél több, 143 pályázat érkezett a felhívásunkra, és példátlan aktivitást mutattak be a pályázók, hiszen pár hét alatt több mint 73 ezer szavazat érkezett a projektekre” – jegyezte meg Nagy Gergely, a Let's Colour Településszépítő Egyesület szóvivője.

A pályázók típusát tekintve idén is jellemző volt a sokszínűség, iskolák, óvodák szép számmal vettek részt, de jelentkezett környezetvédő egyesület és számos szociális intézmény is.

A 10 ezer fő alatti kategóriában is egy ilyen típusú pályázat nyerte el a fődíjat: a „SZÍv/nÜNK Rajta!” fantázianéven futó projektben a Mándoki Térségi Szociális központ egyik falrésze kaphat új színeket hamarosan.

A 10 ezer fő feletti kategóriában pedig a „SzínTÉRKép" művésznéven induló maglódi Vermesy Péter Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola pályázata nyert.

Különdíj a döntősöknek és a legnépszerűbb pályázatoknak

A nyertesek idén is Dulux mélyalapozót és festéket, professzionális designterveket, műszaki szakértőt és a festés teljes szervezését kapják jutalmul, a helyieknek csupán az önkéntes festőket kell biztosítaniuk. A nyertes közösségekkel megkezdődtek az egyeztetések, a festéseket legkésőbb 2021 augusztus végéig kell megvalósítani.

A mándoki és a maglódi kategóriagyőztesek mellett a hagyományoknak megfelelően a döntőbe jutott, de nem nyertes pályázók ezúttal is 50-50 liter Dulux festéket kaptak vigaszdíjként.

Ők a következők:

1. kategória: Színes iskoláról álmodunk (Rákóczifalva); Színesebb iskolánkért (Harkány)

2. kategória: A mi színügyünk (Berettyóújfalu); Mikor szürkék a tegnapok, színezz szép holnapot! (Üllő)

A rekordszámú jelentkezés és a fokozott érdeklődés miatt a szervezők úgy döntöttek, hogy a döntőbe nem jutott, de első 10 legtöbb szavazatot kapott pályázat (kategóriánként 7-7 pályázat) is kap különdíjat, ők 30-30 liter beltéri Dulux falfestékben részesülnek.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2022. 11. 24., 16:35
További intézkedésekre is szükség lesz a turisztikai és vendéglátó szektor kilátástalannak tűnő helyzetének enyhítésére – mondja Duska Sándor, a VOSZ Idegenforgalmi, Szálláshely-szolgáltatók és Vendéglátó-ipari szekciójának vezetője.

BIZNISZPLUSZ PODCAST

2022. 11. 29., 23:30
epizód: 2022 / 12   |   hossz: 24:09
Étvágygerjesztő sikertörténetet tálalunk fel a vendéglátóiparból. Az encsi Anyukám mondta titkát elsősorban nem az olaszos hangulatban, hanem a hazai alapanyagokban, a család- és vendégszeretetben kereshetjük. Dudás Szabolcs, az étterem egyik vezetője arról is beszél, hogy miként lett a főzés szeretetéből, átgondolt stratégiával, üzleti vállalkozás. A sztori 1995-ben egy olaszországi pizzakóstolós utazással kezdődött, és ma már a kiváló helyeknek járó Bib Gourmand-díjnál tart.
A bérrendezés akkor észszerű, ha a vállalkozások megmaradnak és meg tudják tartani a munkahelyeket is – mondja Perlusz László. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének főtitkára szerint a vállalkozások „jövőállóságát” nagyszabású állami programokkal lehetne biztosítani.
2022. 10. 11., 06:36
epizód: 2022 / 10   |   hossz: 21:36
A válság mélyülésével egyre nagyobb szükség lehet a KAVOSZ Zrt. által kínált Széchenyi Hitel MAX-ra, amely a mikro-, kis- és középvállalkozások számára, de még a kezdők előtt is nyitott opció – hangsúlyozta Krisán László. A KAVOSZ vezérigazgatójával tovább elemeztük a válságból kivezető európai, illetve magyarországi utakat.