A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) vizsgálatot indított egy céggel szemben, amiért megtévesztően ígérheti a lakossági napelem-pályázatok költségmentes előkészítését, illetve kifogásolhatóan hirdetheti a pályázat keretében általa telepített rendszerek költségmentességét.
A nemzeti versenyhatóság vizsgálatot indított a napelemek telepítésével foglalkozó EU-SOLAR Kereskedelmi és Szolgáltató Nyrt.-vel szemben, mivel valószínűleg tisztességtelenül hirdeti szolgáltatásait a fogyasztók felé. A vállalkozás ugyanis megtévesztően állíthatja, hogy a „Lakossági napelemes rendszerek támogatása és fűtési rendszerek elektrifikálása napelemes rendszerekkel kombinálva” elnevezésű állami pályázatok előkészítését költségmentesen végzi – miközben a GVH gyanúja szerint a fogyasztók díjat fizetnek ezért, amelynek visszatérítésére később sincs lehetőség. A cég emellett szintén megtévesztően utalhat az ingyenességre, az önerő hiányára, illetve a 100 százalékos támogatottságra (pl. „nincs szükség önerőre, vagy évekig tartó hiteltörlesztésre, ugyanis a H.E.T. 100%-os támogatást nyújt”; „Most ingyen juthat napelemes rendszerhez, ha időben cselekszik!”). A fogyasztóknak ugyanis vélhetően nem csupán a pályázat előkészítésével összefüggő díjakat kell maguknak állniuk, hanem – ha beruházásuk nem fér bele a támogatási keretbe – önerőt is kell fizetniük.
„A napenergia a fenntartható energiatermelés egy fontos eszköze, ezért hatósági figyelmet érdemel, ha a lakosság zöld átállását segíteni hivatott pályázati támogatások felhasználása során torzul a fogyasztók döntéshozatala, különösen a felmerülő költségek vagy díjak megfizetését illetően” – mondta dr. Bak László, a GVH elnökhelyettese.
A versenyfelügyeleti eljárás megindítása nem jelenti annak kimondását, hogy a vállalkozás a jogsértést elkövette. Az eljárás a tények tisztázására és ezen keresztül a feltételezett jogsértés bizonyítására irányul. Az eljárás lefolytatására biztosított időtartam három hónap, amely indokolt esetben két alkalommal, egyenként legfeljebb két hónappal meghosszabbítható. (GVH Sajtóiroda)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.