NAV: Mindenki csak ismert, megbízható online áruházakból rendeljen!

2024. 11. 12., 16:12

A túlságosan alacsony áron világmárkákat kínáló weboldalak nagy valószínűséggel hamis termékeket értékesítenek.

Közeledik a karácsony, és ezzel együtt az online vásárlások száma is jelentősen nő. Az ajándékokat sokan a már világszerte ismert „Black Friday” alatt szerzik be, hiszen ilyenkor a kereskedők jobbnál jobb ajánlatokkal csábítják a vevőket. Az e-kereskedelem dinamikus fejlődése új lehetőségeket kínál, ugyanakkor a megnövekedett forgalom kockázatokkal is jár. Míg tavaly a III. negyedévben 20 millió kiscsomag érkezett Magyarországra, idén ez a szám már megközelítette a 32 milliót. Az év utolsó három hónapjában pedig további, akár 30 százalékot meghaladó növekedésre is számítani lehet. Az emelkedő forgalommal párhuzamosan sajnos megnőhet az olyan cégek megjelenésének az esélye, amelyek nem megfelelő, hamis, az egészségre, vagy akár az életre is veszélyes termékeket kínálnak – hívja fel a figyelmet az adóhivatal közleménye.

„A NAV kiemelt feladatának tekinti, hogy a megnövekedett forgalom kihívásaira megfelelő hatósági eszközökkel reagáljon. A vámellenőrzéskor megállapított jogsértések főként ruházati termékeket, gyermekjátékokat, elektronikai cikkeket és illatszereket érintenek. A hamisított termékek nemcsak a jogtulajdonosoknak okoznak jelentős anyagi kárt, hanem veszélyeztethetik a fogyasztók egészségét, mivel a gyártáskor nem ugyanazokat a biztonsági követelményeket alkalmazzák, mint az eredeti termékeknél. Különösen fontos, hogy a vásárlók körültekintően válasszanak, és időben adják le rendeléseiket, hiszen a logisztikai szegmensnek is követnie kell a drasztikusan megnövekedett forgalmat. Gyakran előfordul, hogy az árukat a NAV már kiadta, de a tömeges árumozgatás miatt a csomagok a logisztikai szolgáltatóknál várakoznak. A vámeljárás elektronikus, általában néhány percet vesz igénybe. A NAV elkötelezett a forgalom zökkenőmentes és gyors kiszolgálásában, hogy a csomagok minél hamarabb eljussanak a vásárlókhoz.”

A NAV arra kéri a lakosságot, hogy csak megbízható, ismert online áruházakból rendeljen. A túlságosan alacsony áron világmárkákat kínáló weboldalak nagy valószínűséggel hamis termékeket értékesítenek. Ajánlott a vásárlási visszaigazolást is elmenteni, és az online, illetve az áruhoz kapcsolódó bizonylatot is mindig megőrizni.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 03. 28., 12:35
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.
2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS