Házi sörfőzde: ezzel az okos készülékkel otthon készülhet a sör

Házi sörfőzde: ezzel az okos készülékkel otthon készülhet a sör
2024. 01. 13., 09:00

Kifejlesztettek és hamarosan piacra dobnak egy olyan eszközt, amivel a sör az otthon elkészíthető italok közé kerül, ráadásul a fogyasztása gyakorlatilag hulladékmentessé válik. A berendezés önmagában egy sörfőzde, hiszen egyesíti a sörfőzés, az erjesztés és a csapolás folyamatát.

A héten zajló Las Vegas-i szórakoztatóelektronikai show-n, a CES-en széles körben is bemutatták azt a készüléket, amivel főképp sör készíthető, de attól se jön zavarba, ha a tulajdonos inkább kombucha vagy cider, esetleg alkoholmentes italok előállítására akarja befogni. Ilyen igényekre az általános megoldás mostantól az Exobrew lehet, ami nem igényel méregdrága felszerelést vagy egy külön helyiséget is a sörfőzés műveletére, hiszen egyedül elvégez minden szükséges folyamatot.

Az Exobrew segítségével friss, személyre szabott és fenntartható italokat lehet fogyasztani, üvegpalackok, fémdobozok, műanyagok vagy más hulladékok felhalmozása nélkül. A gyártó oldala szerint kipróbált, bizonyított eszközről van szó, hiszen 3500 darab már gazdára talált valamelyik változatából és előszeretettel használják, nem csak lelkes amatőrök, hanem saját receptet kidolgozó sörfőzők, mi több, Michelin csillagos éttermek. Úgy tudni, eddig több mint 13 ezer sörvariációt dolgoztak ki a korai felhasználók, akik havi tagságért cserébe megoszthatják a közösséggel a receptjeiket, és ezzel pénzt is kereshetnek.

Az Exobrew persze nem csak a készülék értékesítése és a közösségépítés terén játszik szerepet: alapanyaggal szintén maga látja el a sörfőzőket, akik akár távolról ellenőrizhetik a főzés és erjesztés folyamatát. A berendezésből idén a harmadik, immáron nagyközönség számára is elérhető generáció jelenik meg. A kifejezetten otthoni sörkészítésre alkalmas Craft Gen 3 879 dollárért (bő 300 ezer forintért) kapható, de akinek a hobbicélnál komolyabb tervei vannak, választhatja a Craft Gen Pro és Craft Gen Pro+ eszközt, 1144 vagy 1408 dollárért (kb. 400, illetve 490 ezer forintért).

A gyártó céget egy sörrajongó vállalkozó, Bart van de Kooij alapította, azzal a szándékkal, hogy mindenki számára elérhetővé tegye a kézműves sörfőzés művészetét. Összeállított egy csapatot sör-, technológia- és dizájnszakértőkből, akik a felkérésére teljesen újratervezték a sörkészítés folyamatát, és úttörő megközelítést tettek le az asztalra. „Lehetővé tesszük a felhasználók számára, hogy ne csak létrehozzák a saját preferenciáikra szabott söröket, hanem pénzzé is tegyék egyedi receptjeiket azáltal, hogy nagyobb sörfőzdéknek adják el azokat” – mutatott rá Bart van de Kooij.

Hogyan működik a házi sörfőzde?

Az Exobrew készülékei egy olyan szabadalmaztatott technológiát használnak, ami lehetővé teszi hat liter sör főzését, a stílus és az íz függvényében mindössze 3-30 nap alatt. A folyamat teljesen automatizált, hiszen mindent a készülék vezérel, és ellenőrzi többek között a hőmérsékletet, a nyomást és az erjedést. Az alkalmazáson vagy egy webes felületen keresztül nyomon követhetőek a folyamatok és módosíthatók a beállítások. Az Exobrew egy egyedényes rendszer, ami azt is jelenti, hogy a tartalmát soha nem éri fény vagy oxigén, tehát kizár minden, a készülő italok minőségét és ízét esetleg befolyásoló tényezőt.

Az Exobrew azt állítja, hogy az általa forgalmazott töltőanyag kizárólag gabonából készül - mesterséges aromák, színezékek és tartósítószerek nélkül.

Az amerikai gyártó helyi boltokból szerzi be az italok alapanyagait, és díjnyertes sörfőzdékkel, illetve éttermekkel működik együtt, hogy különféle sörstílusokat és ízkombinációkat kínálhasson. Az Exobrew-val lényegében nem csak intelligens otthoni sörfőző eszközt alkottak, hanem egy közösségi platformot is, ami összekapcsolja a sörkedvelő közönséget és lehetővé teszi, hogy új, izgalmas italokat fedezzenek fel, ráadásul úgy, hogy szinte semmi, de semmi hulladékot nem termelnek a fogyasztással, ami jövő egyik fontos fenntartható technológiájává teheti a berendezést. Az Exobrew várhatóan 2024 második negyedévében jelenik meg, először az amerikai piacon.

Gábor János

Főoldali kép: Exobrew

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 18., 12:10
Húsvétkor nem ritka, hogy a gyerekek élő kis nyuszit kapnak ajándékba. Nem kérdés, hogy a nyuszik nagyon kedves állatok, nem csoda hát, ha a szülőknek, gyerekeknek megtetszik. Nem árt azonban előre átgondolni, hogy mi lesz a kis szőrmókkal húsvét után. A házi kedvencek érdekeit törvény is védi. Előírja, hogy állattartóként mit kell betartani. Mire köteles a kis kedvenc gazdája? A legfontosabb tudnivalókat dr. Kocsis Ildikó ügyvéd foglalta össze.
2025-04-17 13:15:00
Gigantikus gyermekjátékkal találkozhat az, aki április 17-én a budapesti Fashion Street környékén jár, amelyen egy 99 százalékos árengedményt sugalló címke is látható. A mackót valójában nem lehet megvásárolni és hazavinni, viszont még az árának egy százalékát sem kell kifizetnie annak, aki szeretné, hogy – racionális méretű és értékű, – sporteszközök és élmények tegyék szebbé a gyermekotthon lakóinak életét.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Nem sokkal a lakásbiztosítási kampány után máris látszanak a legfontosabb piaci változások. Az ügyfelek jobb szolgáltatásokat és akár jelentősen alacsonyabb díjakat érhetnek el, ha legalább annyira figyelnek a lakásbiztosításukra, mint a kgfb-re. Erre Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója szerint óriási szükség is van, hiszen sokan akár 10 évig érintetlenül hagyják a meglévő biztosításukat, ami idővel alkalmatlanná válik arra, hogy fedezze a károk mai helyreállítási költségeit. További tanulság, hogy évi pár ezer forinttal többért milyen remek kiegészítő szolgáltatásokhoz lehet hozzáférni.
Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS

A paksi atomerőmű bővítésének keretében megkezdődött a hatodik blokkhoz szükséges reaktortartály gyártása Oroszországban, és ezzel párhuzamosan az ötödik blokk turbinájának első elemeit is gyártani kezdték Franciaországban – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.