Házi sörfőzde: ezzel az okos készülékkel otthon készülhet a sör

Házi sörfőzde: ezzel az okos készülékkel otthon készülhet a sör
2024. 01. 13., 09:00

Kifejlesztettek és hamarosan piacra dobnak egy olyan eszközt, amivel a sör az otthon elkészíthető italok közé kerül, ráadásul a fogyasztása gyakorlatilag hulladékmentessé válik. A berendezés önmagában egy sörfőzde, hiszen egyesíti a sörfőzés, az erjesztés és a csapolás folyamatát.

A héten zajló Las Vegas-i szórakoztatóelektronikai show-n, a CES-en széles körben is bemutatták azt a készüléket, amivel főképp sör készíthető, de attól se jön zavarba, ha a tulajdonos inkább kombucha vagy cider, esetleg alkoholmentes italok előállítására akarja befogni. Ilyen igényekre az általános megoldás mostantól az Exobrew lehet, ami nem igényel méregdrága felszerelést vagy egy külön helyiséget is a sörfőzés műveletére, hiszen egyedül elvégez minden szükséges folyamatot.

Az Exobrew segítségével friss, személyre szabott és fenntartható italokat lehet fogyasztani, üvegpalackok, fémdobozok, műanyagok vagy más hulladékok felhalmozása nélkül. A gyártó oldala szerint kipróbált, bizonyított eszközről van szó, hiszen 3500 darab már gazdára talált valamelyik változatából és előszeretettel használják, nem csak lelkes amatőrök, hanem saját receptet kidolgozó sörfőzők, mi több, Michelin csillagos éttermek. Úgy tudni, eddig több mint 13 ezer sörvariációt dolgoztak ki a korai felhasználók, akik havi tagságért cserébe megoszthatják a közösséggel a receptjeiket, és ezzel pénzt is kereshetnek.

Az Exobrew persze nem csak a készülék értékesítése és a közösségépítés terén játszik szerepet: alapanyaggal szintén maga látja el a sörfőzőket, akik akár távolról ellenőrizhetik a főzés és erjesztés folyamatát. A berendezésből idén a harmadik, immáron nagyközönség számára is elérhető generáció jelenik meg. A kifejezetten otthoni sörkészítésre alkalmas Craft Gen 3 879 dollárért (bő 300 ezer forintért) kapható, de akinek a hobbicélnál komolyabb tervei vannak, választhatja a Craft Gen Pro és Craft Gen Pro+ eszközt, 1144 vagy 1408 dollárért (kb. 400, illetve 490 ezer forintért).

A gyártó céget egy sörrajongó vállalkozó, Bart van de Kooij alapította, azzal a szándékkal, hogy mindenki számára elérhetővé tegye a kézműves sörfőzés művészetét. Összeállított egy csapatot sör-, technológia- és dizájnszakértőkből, akik a felkérésére teljesen újratervezték a sörkészítés folyamatát, és úttörő megközelítést tettek le az asztalra. „Lehetővé tesszük a felhasználók számára, hogy ne csak létrehozzák a saját preferenciáikra szabott söröket, hanem pénzzé is tegyék egyedi receptjeiket azáltal, hogy nagyobb sörfőzdéknek adják el azokat” – mutatott rá Bart van de Kooij.

Hogyan működik a házi sörfőzde?

Az Exobrew készülékei egy olyan szabadalmaztatott technológiát használnak, ami lehetővé teszi hat liter sör főzését, a stílus és az íz függvényében mindössze 3-30 nap alatt. A folyamat teljesen automatizált, hiszen mindent a készülék vezérel, és ellenőrzi többek között a hőmérsékletet, a nyomást és az erjedést. Az alkalmazáson vagy egy webes felületen keresztül nyomon követhetőek a folyamatok és módosíthatók a beállítások. Az Exobrew egy egyedényes rendszer, ami azt is jelenti, hogy a tartalmát soha nem éri fény vagy oxigén, tehát kizár minden, a készülő italok minőségét és ízét esetleg befolyásoló tényezőt.

Az Exobrew azt állítja, hogy az általa forgalmazott töltőanyag kizárólag gabonából készül - mesterséges aromák, színezékek és tartósítószerek nélkül.

Az amerikai gyártó helyi boltokból szerzi be az italok alapanyagait, és díjnyertes sörfőzdékkel, illetve éttermekkel működik együtt, hogy különféle sörstílusokat és ízkombinációkat kínálhasson. Az Exobrew-val lényegében nem csak intelligens otthoni sörfőző eszközt alkottak, hanem egy közösségi platformot is, ami összekapcsolja a sörkedvelő közönséget és lehetővé teszi, hogy új, izgalmas italokat fedezzenek fel, ráadásul úgy, hogy szinte semmi, de semmi hulladékot nem termelnek a fogyasztással, ami jövő egyik fontos fenntartható technológiájává teheti a berendezést. Az Exobrew várhatóan 2024 második negyedévében jelenik meg, először az amerikai piacon.

Gábor János

Főoldali kép: Exobrew

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 06., 15:06
Az előző hónaphoz képest a 95-ös benzin átlagára 7 forinttal, 605 forintra, a gázolajé 10 forinttal, 611 forintra csökkent augusztusban a statisztikai hivatal jelentése szerint; a benzin átlagára 7 forinttal a szomszédos országok átlagára alatt maradt, a gázolajé megegyezett a szomszédos országokéval.
2024. 09. 05., 19:05
Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak, a társaság így tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS