Itt találod az összes cikket a „növénytermesztés” témában!
Növekvő termelékenység és fenntarthatóbb működés jellemzi az 5G hálózattal és az azon működő technológiákkal rendelkező gazdaságokat – ezt igyekszik bizonyítani egy nagyszabású angliai tesztelés, amelyben minden bevetnek a földeken, a szenzoroktól az önvezető traktorokon át a drónokig.
Új kapukat nyithat meg a mesterséges intelligencia a jövő mezőgazdaságában, amelynek egyre nagyobb része zajlik majd beltérben – a klímaváltozás és a termőföldek kizsákmányolása miatt.
A forradalmi technológia Távol-Keletről érkezett Európába és nagyon jól teljesít. A robot annak ellenére is rendkívül hatékony, hogy olyan érzékeny termés szedésénél alkalmazzák, mint a paradicsom.
Anélkül is folyamatosan működik egy új, csupán napelemmel üzemeltetett vízgyűjtő rendszer, hogy rendszeresen szervizelni kellene. Egy-egy egysége naponta több liter vizet képes kivonni a levegőből.
Szó szerint gombamód nőhetnek házak olyan régiókban, ahol a minőségi építőanyag kevésbé, szilárd tömbök gyártására alkalmas növényi törmelék viszont könnyen hozzáférhető. A laskagomba az egyik legjobb nyersanyagnak bizonyult.
Májusban jelenik meg a „Kertészeti üvegházakhoz, hűtőházakhoz kapcsolódó, valamint post-harvest fejlesztések támogatása” nevű pályázat.
A búza 5,6, a repce 3,3 tonnás hozama az utóbbi mintegy száz év második, míg a kukorica 8,2 tonna hektáronkénti termésátlaga a negyedik legmagasabb értéke volt.
A magyar torma keresett külföldön, a termesztés alapvetően egy körzetre koncentrálódik – írja a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.
Árpából történelmi rekordtermést, kukoricából az elmúlt három évtized legalacsonyabb termését takarítottak be 2021-ben – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
Az elmúlt évhez hasonlóan 2021-ben is mintegy 4 ezer hektáron termesztenek káposztaféléket Magyarországon. A Syngenta ócsai szakmai rendezvényén elhangzott: fejes káposzta területén idén növekszik a hazai frissfogyasztás, a salátafélék iránti igény viszont a pandémia miatt valamelyest visszaesett.
Összesen 48 őszibúza-fajtát és 27 őszi káposztarepcét teszteltek ebben az évben Magyarország különböző pontjain.
Magyarország az Európai Unió legnagyobb tormatermelője; a húsvéti ünnepi asztalra tormából is bátran válasszuk a hazait – hívja fel a figyelmet a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.
A tavalyihoz hasonló, 600 ezer feletti vetésterületre számít idén a napraforgó vetőmag piacvezető Syngenta, áll a cég ágazati előrejelzésében.
Javultak az agrárium szereplőinek várakozásai a tavalyi negyedik negyedév végére az előző negyedévhez képest, de jellemzően a növénytermesztők optimisták, az állattenyésztők a magas gabonárak miatt a korábbinál pesszimistábban látják 2021-et – mondta a Takarékbank agrár üzletágának ügyvezető igazgatója.
A novemberi csapadékos időjárás egész Szlovákiában hátráltatta az őszi mezőgazdasági munkákat.
Bekerült a posztregisztrációs kísérleti programba a második legfontosabb olajnövény, az őszi káposztarepce is.
Mi lehet a kukorica jó alternatívája a száraz kontinentális éghajlaton, aszályra hajlamos területeken, mivel szárazságtűrése kiemelkedő növény?
Románia kukorica- és napraforgótermés tekintetében az első helyen áll az Európai Unióban.
Az érsekhalmi sárgarépa feldolgozóüzemben elsősorban a japán piacra termelnek.
Idén már ötödik alkalommal rendezték meg Az Év Szaloncukra versenyt, amin az összes hazai szaloncukrokat gyártó cukrászda és gyártó szaloncukrai ringbe szállhattak.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.