Ingatlanpiaci legek 2023-ban: a 10 négyzetméteres lakástól a 3.5 milliós négyzetméterárig

2023. 12. 31., 12:10

Zuhanás, korrekció, áremelkedés és -csökkenés egyaránt előfordult ebben a rendkívül hektikus és szokatlan évben, amelyet hatalmas szélsőértékek kereteztek: a legdrágább budapesti luxusvilla 700 millióért kelt el, de a piacon lévő legöregebb, 223 éves soproni lakásban is látott egy vevő fantáziát.

Év végi összegzésükben az Otthon Centrum szakemberei arra fókuszáltak, hogy milyen szélső értékekre volt példa 2023-ban a lakásoktól a családi házakig.

Az Otthon Centrum által értékesített legkisebb lakás egy 10 négyzetméteres tatai nyaraló volt, amely 5 millió forintért kelt el. Az ingatlan fűtés nélküli és erősen felújításra szorul, viszont egy 2000 négyzetméteres telken áll.

A legalacsonyabb áron egy, a vasvári járásban található kistelepülésen értékesített ingatlan kelt el, új tulajdonosa mindössze 1 millió forintot fizetett egy 20 négyzetméteres vályog építésű tanyáért. Ennél azonban jóval többet kell majd ráköltenie, mivel az ingatlan felújítása elkerülhetetlen.

A legkisebb négyzetméteráron egy Barcsi járásban található kis faluban értékesítettek egy ingatlant, négyzetméterenként mindössze 14 ezer forintért. Ám a 300 négyzetméteres lakásra lesz mit költeni, hiszen ez is felújításra szorul.

Az Otthon Centrum hálózatában a legnagyobb ingatlant a budai agglomerációban értékesítették ebben az évben: a 450 négyzetméteres luxusvilla egy 1700 négyzetméteres telken áll, a hétszobás családi ház 350 millió forintért talált új tulajdonosra.

A legmagasabb négyzetméterár kategória idei nyertese egy II. kerületi, új építésű luxustársasházi lakás lett, a 200 négyzetméteres ingatlan fényét és árát egy 150 négyzetméteres, fővárosra néző panorámás terasz emeli: a lakás 3,59 milliós négyzetméteráron kelt el – ami nem mellékesen alacsonyabb a tavalyi rekordernél.

A legdrágább egy III. kerületi luxusvilla volt idén, a 20 éve épült 450 négyzetméteres, úszómedencés, kiváló panorámájú ingatlanért 700 millió forintot fizetett az új tulajdonos.

A leghosszabb ideig egy bajai, vegyesfalazatú családi házat árultak idén az Otthon Centrum kínálatában, amelyik több mint négy évig volt a piacon: a hosszú ideig hirdetett ingatlan eladását nehezítette a ház rossz műszaki állapota.

Ennek ellentettje egy XIII. kerületi, új építésű garzonlakás, amelyre 48 millióért még aznap lecsapott egy vevő, így az ingatlan még 24 órát sem töltött a piacon, vagyis a leggyorsabban elkelt kategória győztese.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 11. 21., 11:21
Folyamatosan nő a bűncselekmények száma Magyarországon, komolyabb figyelmet fordít a vádhatóság a bűncselekményből eredő vagyoni hátrány visszaszerzésére, gyakoribbá váltak az alkuk az ügyészség és a bűncselekmény elkövetői között: többek között ezek a főbb megállapítások vonhatók le abból az éves összefoglalóból, amelyet a legfőbb ügyész pár hete nyújtott be a Parlamentnek. Az adatokat a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segít elemezni.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A nyugdíjpénztárak vagyona nem várt mértékben gyarapodott az idén – jelezte az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (ÖPOSZ), amely szerint az öngondoskodók korábban egyetlen esztendő harmadik negyedében sem tettek félre olyan magas összeget egészségügyi és nyugdíjcélra, mint 2024-ben. Dr. Kravalik Gábor, az ÖPOSZ főtitkára ebben az epizódban vezeti le a kedvező tendencia okait, azt, hogy milyen motivációs tényezők vezettek a remek eredményhez, valamint azt is, hogy milyen módon és melyik korosztály pénzügyi tudatosságát lehetne még növelni.
2024. 11. 06., 09:35
epizód: 2024 / 21   |   hossz: 28:39
Az I. Nyílt Magyar Sommelier Bajnokság „Best Young Sommelier” kategóriájának idei győztese, Novák Dávid örömmel kampányol a borfogyasztás mint kulináris élmény mellett, hiszen egy jól kiválasztott ital új dimenzióval gazdagítja az étkezést. Az ízek és aromák összjátékának ismeretéhez hatalmas elméleti tudás kell, de az igazi kihívás az, hogy ráérezzen a vendég személyes preferenciáira. A VIRTU Restaurant sommelier-je cukrász múltjából és külföldi tapasztalataiból merítve vált profivá, pedig még csak a húszas éveit tapossa. Ebben az epizódban e különleges szakma szépségeiről és a borfogyasztás szertartásáról is mesél.
Bár a magyarok európai összehasonlításban is tudatosan kötnek lakásbiztosítást, akadnak fontos apróságok a szerződésekben, amelyeket kifelejtenek. A kisebb, de baj esetén drága hibákra a hazai árvizek során keletkezett károk még jobban ráirányították a figyelmet. Árvízre továbbra sem, vagy csak szigorú kikötések mentén lehet biztosítást találni, viszont más természeti katasztrófák kapcsán nagyot menthet egy jó szerződés – hívta fel a figyelmet a PBA Insura Zrt. vezérigazgatója. Dr. Kozma Gábor ebben az epizódban tisztázza a természeti katasztrófákból eredő károk közötti fontos különbségeket és elmondja, mit nem kellene kifelejteni a szerződésekből, hogy nagyobb biztonságban tudjuk ingó és ingatlan vagyonunkat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS