Blaskovics Dávid: Több tízezer fiatal vállalkozó fejlődését segítettük már

Szerdahelyi Csaba  |  2019. 04. 02., 09:30

Újabb és újabb ötletekkel keresnek meg, azonban nagyon megszűröm, hogy mivel foglalkozom, mert az igazi kihívások érdekelnek – mondja az Üzletemnek Blaskovics Dávid. A FIVOSZ alelnökét kifejezetten bosszantja, ha nem rak bele mindenki apait-anyait a közös munkába.

Blaskovics Dávid büszke lehet rá, hogy a Fiatal Vállalkozók Hetét birtokló cég ügyvezetője, hiszen sok ezer érdeklődőt vonzanak az események Budapesten és több vidéki városban. A legutóbbiról az Üzletem is tudósított: ezrek olvasták a cikkeket Andy Vajnáról, Gazsi Attiláról, Krisán Lászlóról vagy éppen Majkáról. Dávid nem csak a bizniszben szereti az igazi kihívásokat. Hogy még mi mindenben? Megtudja, ha elolvassa az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának legújabb interjúját!

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Azt, hogy a Fiatal Vállalkozók Hete brand piacvezetővé vált a b2b események terén, 10 000 résztvevővel minden év novemberében, az érdeklődők száma évről évre folyamatosan növekszik. A brand jogait birtokló cégnek vagyok az ügyvezetője, így minden területen látom a fejlődést, ez nagyon inspirál.

Milyen távra tervez?

– Üzleti tervben 1 év, vízióban hosszútáv.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Felépíteni egy erős b2b közép-európai brandet.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a baráti társaságom is sikeres vállalkozókból áll. Így egyértelműen tőlük.

A szakmájában hol lát nagyobb fejlődési lehetőséget: Magyarországon vagy külföldön?

– Magyarországon és Közép-Európában – is-is. Még nagyon sok kiaknázatlan terület van a vállalkozóknak hazánkban, szerintem ez Európa gyöngyszeme és egyben legszebb országa.

Mibe fektetne? Gondolkodik új vállalkozáson?

– Szerintem a legjobb befektetés önmagunk és a saját vállalkozásunk. Folyamatosan vannak új megkeresések, azonban nagyon megszűröm, hogy mivel foglalkozom, a kihívások érdekelnek. Legutóbb például decemberben szálltam be egy cégbe társtulajdonosként: befektetést kerestek (Flyingfreelance.com), amely a business aviaton szegmens munkaerő problémájára ad megoldást (azaz private jetekhez pilótát, cabin crew-t és repülőmérnököt) akár 1 perc alatt. A pár hónapos működés alatt sikerült elérni, hogy 1612 regisztráltunk legyen a rendszerben.

Milyen módszerekkel fejleszti üzleti kapcsolatait?

– A havi FIVOSZ Esteken, ahová nagyon pozitív vállalkozók jönnek el.

Mire sajnálja az idejét?

– Az üres beszélgetésekre.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Személyes és céges fejlődésre, marketingre.

Mivel lehet felbosszantani?

– Ha nem rak bele mindenki apait-anyait a közös munkába.

Milyen területen vállalna önkéntes munkát?

– A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetségének alelnöki pozíciója önkéntes munka, az elmúlt években több tízezer fiatal vállalkozó fejlődéséhez járultunk hozzá, ebben élem ki magam. Úgy gondolom, ezzel nagyban hozzájárulok, hozzájárulunk a vállalkozói szféra fejlődéséhez.

Mivel töltődik fel? Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Edzés, túrázás, könyvolvasás. Minden hónapban csinálok legalább 1 új dolgot, amit addig még nem próbáltam. Most például körbe rollereztem a velencei tavat, elektromos rollert béreltünk. Ez nagyon kikapcsolt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS