Virágrendelésre, hotelfoglalásra és vízisportolásra is használható már a Hungarian Vizsla Inu névre hallgató, május vége óta elérhető magyar kriptovaluta. A digitális fizetőeszköz elfogadóhelyeinek száma országszerte folyamatosan bővül, ám nem biztos, hogy a legjobb üzlet vizslával fizetni a kasszánál.
Egyre többen vannak, akik bizalmat szavaznak a kriptopénzeknek és terméküket vagy szolgáltatásukat digitális fizetőeszközökért is elérhetővé teszik. Bitcoinért cserébe egy ideje már hamburgerezhetünk vagy jógázhatunk is Budapesten, s már az új magyar kriptovalutával, a Hungarian Vizsla Inu-val is számos helyen fizethetünk a kasszánál. A május végén indult magyar mémcoin elfogadóhelyei között szerepel virágbolt, több szálloda, kávézó, sőt, abádszalóki vízisport szolgáltató is.
„A médiaszerepléseink hatására több tucat megkeresést kaptunk olyan magyar vállalkozásoktól, akik elfogadóhelyként szerettek volna csatlakozni a Hungarian Vizsla Inu-hoz. Jelenleg a csapatunk kissé lemaradásban a sok jelentkező kezelésében, de már most több mint tíz helyen lehet közvetlenül fizetni a valutánkkal, ez a szám pedig a szerződések aláírásával heteken belül többszörösére növekedhet” – mondta a Hungarian Vizsla Inu egyik alapítója, Sándor Fábián.
A világ legdrágább pizzája?
Az egyik első, elhíresült bitcoinos tranzakció során egy floridai fejlesztő vett két pizzát a gyerekeinek, egészen pontosan 10 000 bitcoinért. Ez mai értéken 93,4 millió dollár, vagyis közel 28 milliárd forint; igazán szép összeg egy felnőtt és két gyerek megetetéséért. Mivel a vizslás kriptovaluta is erősen felívelőben van, így nem biztos, hogy a legjobb ötlet elkávézni a pénzt – ugyanakkor persze jó érzés, hogy az addig csak egy applikációban látott számsorért cserébe fizikális termékekhez vagy szolgáltatásokhoz jut az ember.
„Örömmel jelentem, hogy az elmúlt öt hétben 10.295x-ösére nőtt a vizslacoin árfolyama. Az eddigi legjobb napunkon pedig 16.288x-os volt a növekedés. Már több mint 13 ezer holderünk van, a számuk folyamatosan emelkedik, és ezzel együtt a befektetésük értéke is jellemzően nő” – árulta el Sándor Fábián.
A klasszikus tőzsdéhez szokott kereskedők számára szinte követhetetlen árfolyamnövekedés miatt lehetséges, hogy az első holderek között akad olyan, aki egy kávé dollárért vásárolt, befektetése pedig ma egy kisebb használt autó értékével vetekszik. És az alapítók remélik, hogy hamarosan akár luxusingatlant is lehetne majd érte vásárolni.
A kriptovalutáknak a részvényekkel szemben sokkal nagyobb a volatilitásuk, még a legnagyobb bitcoin is képes egy nap akár 30 százalék növekedésre vagy esésre. Ez a kisebbeknél hatványozottan igaz, a vizslához hasonló mémcoinok esetében óriási potenciál van, akár tízezerszeres szorzóval is képesek növekedni. Mindemellett, egyszerűen a tulajdonosoknak még 3 százalék extra bónuszt is adnak minden kereskedésből tulajdonarányosan, így kamatoztatva a befektetéseiket és ösztönözve a hosszú távú gondolkodásra.
A Hungarian Vizsla Inu elfogadóhelyek folyamatosan frissülő listája IDE KATTINTVA érhető el.
(Fotó: Hungarian Vizsla Inu)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.