A fotósok Uberét fejleszti a Photon

2023. 08. 12., 10:27

A Photon segítségével a megrendelők gyorsan és egyszerűen, rendelhetnek fotós-videós szolgáltatásokat, menedzselhetik a projektjeiket, követhetik az átadott anyagokat. A következő időszak legnagyobb kihívása a következő körös kockázati tőkebefektető megszerzése lesz.

Nem túl gyakori itthon, hogy a gimnázium évei alatt valaki a saját vállalkozásán dolgozik, az pedig még ritkább, hogy az egyetemet is kihagyja emiatt. Pedig Volom Sára, a Photon alapítója és vezetője pont ezt csinálta, amikor 2017-ben megalapította cégét Böheim Gáborral, a cég jelenlegi technológiai vezetőjével – olvasható a Hiventures oldalán.

Mindez jó döntésnek bizonyult, mivel már a startupépítés legkoraibb fázisaiban is erős validációt kaptak hazai startup befektetőktől és nagyvállalati partnerektől különböző akcelerátor programokba történő bekerüléssel és anyagi támogatással.

A Photon segítségével a megrendelők gyorsan és egyszerűen, mindössze néhány kattintással rendelhetnek fotós-videós szolgáltatásokat, menedzselhetik a projektjeiket, követhetik az átadott anyagokat. Az adminisztrációval nem kell foglalkozniuk, mivel minden automatikusan történik a felületen, kezdve a szerződéskötéstől, a teljesítési igazoláson át egészen a számlázásig és kifizetésig.

Az egyéni megrendelésektől kezdve olyan ügyfeleknek is segítenek, akiknek széles skálán van szükségük fotós-videós tartalmakra, az ehhez kapcsolódó operatív teendők viszont nagy kihívást jelentenek.

A digitalizáció szinte teljeskörű térnyerésével, amit a Covid-járvány minden bizonnyal tovább gyorsított, a vizuális tartalmak az online kommunikáció igen fontos részévé váltak. Robbanásszerűen növekszik a piac, jelennek meg a versenytársak, és fokozódik a vállalatok részéről az igény, hogy üzeneteiket a legszofisztikáltabb módon tudják átadni. A Photon ugyanazokra az értékekre épít, amelyek táptalajt nyújtanak a fejlődéséhez: automatizált működés, globális, gyors és precíz munkavégzés, egyszerű projekt management.

Bár a core csapat jelenleg „csak” 4 főt számlál, az alvállalkozóik száma meghaladta már a 100 főt. Ügyfeleik között pedig a legfontosabb nagyvállalatokat és ügynökségeket is ott tudhatják, ami egyértelmű pozitív visszacsatolás a piac részéről. Jelenlegi legfontosabb partnerük az ételkiszállításról ismert Wolt, akik hazánkban és Németországban már az új, Photon Plus elnevezésű teljesen automatizált rendszert használják az ételek és étlapok fotózására.

Bár ez a fajta munka tűnhet repetitívnek, vannak olyan piacok, ahol épp erre van szükség: a korábbiakhoz hasonló, azonos beállítású és minőségű fotókra. Ilyen többen között az ingatlanpiac is, vagy bármelyik olyan iparág, ahol több egymáshoz hasonló fizikai terméket kell digitalizálni. 

A következő időszak legnagyobb kihívása a következő körös kockázati tőkebefektető megszerzése és a finanszírozás bevonása lesz. Ehhez már most is több hazai és külföldi partnerrel tárgyalnak. De nem zárható ki egy korai fázisú exit lehetősége sem, amennyiben a Photon valamelyik nagyobb külföldi versenytársa európai terjeszkedésénél a startup teljes felvásárlása mellett dönt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 06., 15:06
Az előző hónaphoz képest a 95-ös benzin átlagára 7 forinttal, 605 forintra, a gázolajé 10 forinttal, 611 forintra csökkent augusztusban a statisztikai hivatal jelentése szerint; a benzin átlagára 7 forinttal a szomszédos országok átlagára alatt maradt, a gázolajé megegyezett a szomszédos országokéval.
2024. 09. 05., 19:05
Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak, a társaság így tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS