2024. február 20. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 02. 20., 08:20

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Nulla százalékos kamattal jön a „KKV Technológia Plusz Hitelprogram”

Az uniós forrásokat felhasználó GINOP Plusz program I. prioritásán keresztül a kormány a következő időszakban összesen 450 milliárd forintot biztosít a vállalkozások fejlesztésére, ebből 130 milliárd forintnyi forrás már a második negyedévtől kezdődően elérhetővé válhat – tájékoztatott a Nemzetgazdasági Minisztérium.

5 év alatt 50 százalékkal nőtt a hazai milliárdos cégek száma

Alföldi Csaba: a tapasztalat sem ment meg mindenkit, a változó gazdasági környezet gyors reagálásokat vár el a vállalkozóktól.

A januári bevallás már az eÁFA-rendszeren keresztül is benyújtható

Február 20-án lesz az áfabevallás beadási határideje, amely már az új eÁFA-rendszerben, akár annak webes felületén, akár gép-gép kapcsolaton keresztül is benyújtható – tájékoztatott Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára.

Március 18-ig kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása

Március 15-étől mindenki megnézheti szja-bevallási tervezetét, legegyszerűbben a NAV Ügyfélportálján vagy eSZJA-oldalán.

Man at Work: másként keresünk a partnereknek munkaerőt, mint a saját csapatunkba?

Ottó Csaba: kifejezetten élvezzük, hogy az új technikával a vezetőinknek nem megérzésből kell döntést hozniuk a jelöltekről.

Nyeste Ági: A bizalom és felhatalmazás szárnyakat tud adni

Nagyon szeretném a megszerzett tudást átadni, vagy akár kiegészíteni az egyetemi elméleti képzést a gyakorlati tapasztalataimmal – mondta az Üzletemnek Nyeste Ági, a JYSK három ország HR tevékenységéért felelős vezetője.

Csúcsokon a vagyonosodás: ezek voltak a slágerbefektetések 2023-ban

Nemcsak a megtakarítások vannak a csúcson, de a háztartások adóssága is.

Bankmonitor: bezuhant a nyugdíjcélú befizetések reálértéke

Az elmúlt években tapasztalható rendkívül magas infláció a megtakarítási célú befizetések értékét is megtépázta. Bár létezik módszer a pénzromlás kivédésére, a Bankmonitor szakértői szerint ezt nem sikerült hatékonyan alkalmazni.

Akár 6 ezer eurónyi támogatás is szerezhető a szellemitulajdon-védelemhez

2024-ben is elérhető az Európai Bizottság által életre hívott kkv-alap pályázat: az uniós vállalkozások szabadalmak, védjegy- és formatervezésiminta-oltalmak, illetve közösségi növényfajta oltalmak megszerzésére nyerhetnek támogatást összesen akár 6 ezer euró értékben – hívta fel a figyelmet a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala.

23 magyar élelmiszeripari cég mutatkozik be Dubajban

23 magyar vállalkozás mutatkozik be idén a dubaji Gulfoodon, a világ egyik legnagyobb élelmiszeripari szakkiállításán – tájékoztatott az Agrármarketing Centrum.

Új rekord: elkészült a legnagyobb naperőmű a világon

2024 januárjára érte el teljes kapacitását, így megkezdheti a termelést a világ jelenlegi legnagyobb naperőműve és energiatároló telepe, ami 238 ezer háztartást képes ellátni villamosenergiával és évente 320 ezer tonnával csökkenti a szén-dioxid-kibocsátást.

Élesedett a digitális szolgáltatásokról szóló uniós rendelet

Február 17-től az Európai Unióban működő online közvetítőkre alkalmazandó vált a digitális szolgáltatásokról szóló rendelet, amelynek célja, hogy biztonságosabbá, méltányosabbá és átláthatóbbá tegye az online környezetet.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS