Nagyon szeretném a megszerzett tudást átadni, vagy akár kiegészíteni az egyetemi elméleti képzést a gyakorlati tapasztalataimmal – mondta az Üzletemnek Nyeste Ági, a JYSK három ország HR tevékenységéért felelős vezetője.
Nyeste Ági 12 éve dolgozik HR-területen, a JYSK csapatát 2016 óta erősíti, 2018-tól vezetőként. Azt mondja, nagyon motiváló tud lenni, ha valaki szabadon mozoghat a feladat és felelősségi körében, mert a bizalom és felhatalmazás szárnyakat tud adni. Szívéhez közel áll a Lámpás 92 Alapítvány áll, ahol családias környezetet teremtenek több száz fogyatékkal élő számára. Ha érdekli, hogy Ági kitől tanulta eddig a legtöbbet, a választ elolvashatja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 511. interjújában.
– Mit tart karrierje eddigi csúcsának?
– Mondhatnám, hogy a mostani Head of HR pozícióm az, ahol 3 ország (Magyarország, Ausztria, Görögország) HR tevékenységéért vagyok felelős. De sokkal büszkébb vagyok a 2018-as évre, amikor Magyarország HR vezetőjévé neveztek ki és ugyanebben az évben született meg az idősebbik fiúnk is. Ekkor éreztem azt, hogy a szervezet, a kollégáim, az akkori főnököm és a Country Director is támogat abban, hogy meg tudjam valósítani a céljaimat, hogy nem kell választanom a munkám és a családom között. Ehhez elengedhetetlen volt és most is az, hogy a férjem partner legyen ebben, és együtt oldjuk meg a logisztikai kihívásokat, amiket az élet állít elénk.
– Milyen távra tervez?
– Van kifejezett perspektíva a fejemben, ahová szeretném a HR-t eljuttatni, látom a hiányosságokat, amikben fejlődnünk/fejlődnöm kell. De mindig a következő lépésre koncentrálok, ami a siker felé vezet. Mint amikor maratonra készülök, minden edzésmunka hozzáad a teljes képhez, és így lehet eljutni a végső célhoz.
– Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?
– Nagyon szeretném a megszerzett tudást átadni, vagy akár kiegészíteni az egyetemi elméleti képzést a gyakorlati tapasztalataimmal. Anno a BGE-n végeztem, és a mai napig konkrétan emlékszem bizonyos előadásokra, tárgyakra, ahol külsős vendégelőadók osztották meg az élményeiket.
– Kitől tanulta eddig a legtöbbet?
– Szakmailag a volt főnökeimet említeném, Urbán Juditot és Kádár Imrét, más-más okok miatt. Judit elképesztően strukturált és jól tervez, Imre pedig kiváló az ötletelésben, és szívesen adott szabad kezet a feladatokban. A magánéletben pedig a legjobb barátnőmre támaszkodom, akinek a világlátása sokban különbözik az enyémtől, így bizonyos helyzeteket segít megvilágítani egy másik perspektívából is. A gyerekeimtől kapott visszajelzések pedig tükörként szolgálnak a mindennapokban.
– Mivel motiválja a kollégáit?
– Alapvetően nagy hangsúlyt fektetünk arra a JYSK-nél, hogy úgy kommunikálunk és motiváljuk a kollégákat, ahogyan az a személyiség típusoknak a legmegfelelőbb. Az nagyon motiváló tud lenni, ha valaki szabadon tud mozogni a feladat és felelősségi körében. Ez a bizalom és felhatalmazás szárnyakat tud adni.
– Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?
– Sokszor hiányzik az élmény, hogy kézzelfogható produktum nem kerül ki a kezeim közül. Nagyon szeretem a növényeket, vonz a virágkötészet és az esztétika, ami ebben a szakmában jelen van.
– Hogyan építi üzleti kapcsolatait?
– Egészen rossz vagyok kapcsolatok építésében, nehezen tudom tartani a kommunikációs fonalat az online térben. De amikor működik a kémia, és hasonló az értékrend, akkor nagyon nyitott vagyok a kapcsolódásra.
– Mire sajnálja az idejét?
– Azokra a tevékenységekre, amelyek csak az időmet emésztik fel. Akár magánéletben, akár a munkában. Például a vásárlás és a vele járó sorban állás vagy egy cél nélküli meeting, amit megfelelő felkészüléssel és struktúrával gyorsabban is befejezhettünk volna.
– Mivel lehet felbosszantani?
– Azok a helyzetek bosszantanak fel leginkább, amikor valaki nem szeretné megérteni a másik fél álláspontját, és nem hajlandó konstruktív vitára vagy akár kommunikációra sem.
– Milyen önkéntes munkát vállalna?
– Szervezett keretekben a JYSK-kel évek óta támogatunk különböző alapítványokat. Szívemhez legközelebb a Lámpás 92 Alapítvány áll, akik családias környezetet teremtenek több száz fogyatékkal élő számára. Kollegáimmal összefogva rendszeresen segítünk az adományozott bútorok összeszerelésében.
– Mire nem sajnálja a pénzt?
– Az utazásra és az élmények gyűjtésére – most már a családommal.
– Mi tudja a legjobban kikapcsolni?
– A sport. A fizikai aktivitás szerves része az életemnek. Mostanában sokat futok, de számomra az igazi kikapcsolódás a tereplovaglás.
Idén már ötödik alkalommal rendezték meg Az Év Szaloncukra versenyt, amin az összes hazai szaloncukrokat gyártó cukrászda és gyártó szaloncukrai ringbe szállhattak.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.