2024. február 2. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 02. 02., 08:10

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Vállalati hitelek: május 1-ig tart a bankok önkéntes akciója

Február 1-jén indul és 2024. május 1-ig tart az az akciós időszak, amely alatt az új vállalati forinthitel-szerződések esetében a kereskedelmi bankok – önkéntesen vállalva – a futamidő első 6 hónapjában 0 százalékra csökkentik a BUBOR feletti kamatfelárat.

Tartósabb, hatékonyabb és sokkal olcsóbb napelemek jönnek

Az utóbbi napokban két olyan korszakalkotó eredmény is érkezett, ami gyökeresen megváltoztathatja a napelemek piacát. A teljesítmény és a tartósság növelésével nagyot eshetnek a panelek árai a közeljövőben

Összefoglaló az ukrán nukleáris létesítmények helyzetéről

A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség szakemberei folyamatosan jelen voltak a létesítményekben, ellenőrzéseket végeztek és értékelték a helyzetet.

Fekete Csongor: Az AI folyamatosan hozza az izgalmakat

A legnagyobb kihívás megtalálni, kinek mi okoz flow élményt úgy, hogy annak gazdasági haszna is legyen – mondta az Üzletemnek Fekete Csongor, a HolistiCRM alapítója és ügyvezető igazgatója.

Hogyan tartsuk be az újévi üzleti fogadalmakat?

Már eltelt egy hónap az évből, de még mindig nem késő elővenni egy noteszt és tollat a tervezéshez.

Randstad: burkolt létszámleépítés jön idén?

A válaszadó 353 hazai cég többsége nem számít növekedésre 2024-ben.

K&H: fizetésemelésre számít a fiatalok kétharmada

A fiatalok 16 százaléka ingatagnak látja a munkahelyen betöltött posztját, harmaduk pedig átlagosnak minősítette azt.

Nagyot hajrázott a babaváró, történelmi csúcson a személyi kölcsönök

A legtöbb esetben ingatlanvásárlásra fordítják a babaváró támogatást a házaspárok.

Erősen indult 2024-ben az ingatlan- és hitelpiac

A hitelpiaci előrejelzések és a jelenleg indított ügyletek alapján érződni fog az önkéntes THM plafon hatása.

Eurómilliókból pörgetnék fel a hazai startupokat

Innovációs ügynökségek pályázhatnak egy új támogatásra, hogy segítsék a közép-kelet-európai befektetőket.

900 milliós környezetbarát fejlesztés a Kompress Kft.-nél

A fejlesztéshez a GINOP Plusz programból a Kompress 327 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást kapott.

Már elérhető a kiszereléscsökkentést bejelentő űrlap

A Nébih az érintett termékekről nyilvános adatbázist állít össze.

Négymilliárd forint vagyoni hátrányt okozott az okostelefonokkal üzletelő bűnbanda

Költségvetési csalás miatt emeltek vádat egy négymilliárd forint vagyoni hátrányt okozó bűnbanda ellen.

GVH: 400 milliós bírságot kaptak a kartellező sószóró cégek

Az érintett vállalkozások hét, többségében közbeszerzési tenderen egyeztették ajánlati áraikat.

Három százalék alatt kezdte 2024-et az infláció az eurózónában

A decemberi 2,9 százalék után 2024. januárban 2,8 százalékos volt az átlagos éves infláció az eurózónában az Eurostat gyorsbecslése szerint.

Hat százalék alatt maradt a munkanélküliség 2023 végén az Európai Unióban

Ahogy novemberben, 2023 decemberében is 5,9 százalékos volt a munkanélküliség az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS