2023. július 10. – Információk, hírek vállalkozóknak

2023. 07. 10., 08:11

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Hol bukkanhatnak fel a NAV revizorai július közepén?

Az ADÓtraffipax friss bejegyzéseiből kiderül, hol és kik számíthatnak nagyobb valószínűséggel operatív ellenőrzésre a július 10-én kezdődő héten.

Debreceni János: amekkora kárt okoz egy válság, annyi ideig tart a visszarendeződés

Debreceni János, a Budapesti Gazdasági Egyetem Vendéglátás Tanszékének tanársegédje Dr. Fekete-Frojimovics Zsófia tanszékvezetővel közös kutatást jegyez arról, hogy a hazai vendéglátóipar szereplői mennyire ellenállóak a krízisekkel szemben. Az egyetemi oktatók azt tapasztalták, hogy a cégek a COVID alatt leginkább saját magukra voltak utalva és bevallásuk szerint inkább köszönhetik a túlélést a saját vezetőségüknek, mint az iparági kapcsolatoknak. De hogyan épültek fel és milyen válságkezelő protokollok, illetve beszélhetünk-e egyáltalán növekedési, bővítési szándékról a vendéglátásban? Ha igen, mikortól? Új BizniszPlusz podcast!

20 százalék fölött maradt az infláció

Májushoz képest 0,3 százalékkal emelkedett, az egy évvel korábbit pedig 20,1 százalékkal haladta meg a fogyasztói árak átlagos szintje

 

Több mint ezer regisztrálóval büszkélkedhet az alig másfél hónapja elstartolt VOSZPort

 

Jelentős mérföldkövet ért el a hazai fejlesztésű VOSZPort szoftver, amely már több mint ezer regisztrálóval büszkélkedhet. A rendszer fejlesztése mögött a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége csapata, illetve szakértői állnak.

Árfigyelő: egy hét alatt 25 millió letöltés

Már dolgoznak a fejlesztéseken: lesz elmenthető bevásárlólista, kalkulátor, valamint fejlesztik az okostelefonokon történő megjelenítést és az árfigyelő térképes funkcióját is.

Itt vannak az Év Fagylaltja verseny nyertesei

A verseny célja a hagyományos jó minőségű kézműves fagylalt népszerűsítése.

Új építésű lakások: továbbra is Sopron a legdrágább vidéki város

Soha nem kínálták a fejlesztők ennyiért a megyei jogú városokban az új építésű lakások négyzetméterét, mint most, Sopron már majdnem utolérte a fővárosi árszintet; ugyanakkor az áremelkedés üteme mindenhol jelentősen lassult, derült ki az Otthon Centrum legfrissebb piaci körképéből.

Több mint 380 millió forint uniós támogatással fejlesztett a Szemerey-Plus Zrt.

Több mint 380 millió forintos európai uniós támogatás segítségével fejlesztette komplex árufuvarozási és logisztikai szolgáltatását a miskolci Szemerey-Plus Zrt.

Tesztre kész a „Concorde fia”, a NASA csendes szuperszonikus repülőgépe

A NASA X-59-ese, vagy ahogy egyre többen emlegetik: a „Concorde fia” megkezdi a felkészülést az első tesztrepülésre, amit még az idén végrehajthat. Várhatóan új korszakot nyit a szuperszonikus polgári repülésben.

Megjelent a második országos azbesztmentesítési pályázat felhívása

A Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt. (NHKV) országos azbesztmentesítési pályázatára július 14-étől lehet jelentkezni.

Értékpapír-állományok: közzétette az MNB a legfrissebb, 2023. májusi adatokat

Az állampapírok, az egyéb kötvények, a jelzáloglevelek, a befektetési jegyek és a részvények állományainak mutatói.

„Véletlenül” felszámolás alatt? – A felszámolási eljárás alapvető tudnivalói

A felszámolási eljárások száma jelentősen megugrott 2022-2023-ban. Mit jelent pontosan a felszámolási eljárás, mikor kerülhet rá sor? „Véletlenül” is felszámolás alá kerülhet egy cég? Az alapvető tudnivalókat dr. Kocsis Ildikó ügyvéd foglalta össze.

„Negyvenes éveiben járó férfi” irányította az aranykereskedelemmel foglalkozó bűnszervezetet

A Fővárosi Főügyészség vádat emelt annak a budapesti bűnszervezetnek a tagjaival és a hozzájuk kapcsolódó további elkövetőkkel szemben, amely 2017. és 2020. között fiktív számlázási lánc keretében összesen 5,7 milliárd forint vagyoni hátrányt okozott a költségvetésnek.

Európai Bizottság: 2027. április 4-ig támogathatók egyes regionális repülőterek

Az Európai Bizottság 2027. április 4-ig meghosszabbította annak lehetőségét, hogy a tagállamok működési támogatást nyújthassanak egyes regionális repülőterek számára a repülőtereknek és a légitársaságoknak nyújtott állami támogatásokról szóló 2014. évi iránymutatás alapján.

Fenntarthatóság és jóllét: az Európai Bizottság 10 pontja

Az Európai Bizottság előterjesztette a 2023. évi stratégiai előrejelzési jelentést arról, hogy miként kerülhet „a fenntarthatóság és az emberek jólléte Európa nyitott stratégiai autonómiájának középpontjába”, és tíz konkrét intézkedést javasol e célkitűzés elérése érdekében.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS