2020. január 2. – Információk, hírek vállalkozóknak

2020. 01. 02., 08:45

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Zajdó Csaba: Mindig is egy nagy nemzetközi sikertörténet felépítése volt a célom

  • Megtehetjük, hogy mindig a hosszútávú, nagyratörő terveinknek megfelelően döntsünk – mondta az Üzletemnek Zajdó Csaba, az Innonic Group és a Shoprenter tulajdonosa.

Minimálbér, garantált bérminimum 2020

  • Megszületett és bejelentésre került a 2020. évi minimálbér és garantált bérminimum összege. A korábbi, kétéves bérmegállapodásban lefektetett, 8 százalékos minimálbér növekedéssel és garantált bérminimum emeléssel kell tervezni 2020 januárjától a teljes munkaidőben dolgozók fizetése esetében – hívja fel a figyelmet az RSM Hungary.

Megjelent a kkv-k külpiacra lépését segítő, egymilliárd forint keretösszegű pályázat felhívása

  • Egymilliárd forintos keretösszeggel megjelent a Professzionális felkészítés a tudatos külpiacra lépéshez kis- és középvállalkozások számára elnevezésű kiemelt pályázati felhívás – tájékoztatott a Pénzügyminisztérium európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára.

Változik a behajthatatlan tartozások nyilvántartása

  • Egy január 1-jétől hatályba lépő jogszabály-módosítás miatt megváltozik a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál a behajthatatlan tartozások nyilvántartása. Emellett a behajthatatlan tartozások elnevezése 2020. január 1-jétől „ideiglenesen eredménytelen végrehajtással érintett tartozásra” változik – hívja fel a figyelmet az adóhivatal.

Az utóbbi hetek legnagyobb drágítása jön a magyar kutakon

  • A Mol 9 forinttal emeli a benzin nagykereskedelmi árát szerdán, a gázolaj ára 6 forinttal lesz több.

Egyre népszerűbb a téli szezon az EU-ban

  • A 2018–19-es téli időszakban 18,9 millióval (2,6 százalékkal) több vendégéjszakát töltöttek a turisták az EU szállodáiban, mint egy évvel korábban – tájékoztatott az Eurostat.

Mi a különbség a jótállás és szavatosság között?

  • Karácsonykor mindig megélénkül a kereskedelmi forgalom. Ajándékként sokféle termék cserél gazdát. A legtöbben tudják, hogy a hibás termékért az eladó szavatossággal tartozik. Egyes termékek esetén azonban jótállást, más néven garanciát is kapunk. Mi a különbség a jótállás és szavatosság között? A kérdésre dr. Szabó Gergely ügyvéd válaszol.

Ajándék: más a cserebere, és más, ha elromlott

  • A csereberének is vannak szabályai és buktatói is. Hát még a minőségi reklamációnak: de az le van írva és kötelező. Mindkettőre igaz a kérdés: de mit csinálj, ha nincs mire cserélni? Hogy nehezebb legyen: van három napos csereszabály is, de az már a minőségi reklamációhoz kapcsolódik.

Vitarendezés már online is?

  • Az online kereskedelem egyre népszerűbb, mind többet és többet vásárolunk webáruházakban. Az online kereskedelemben könnyebben előfordulhat, hogy a vevő és az eladó „elmennek egymás mellett”. Mit tehetünk, ha nem azt kaptuk, amire számítottunk?

Öt dolog, ami átalakítja a bankolást

  • Az Erste szakértői összeszedték az öt legfontosabb jövői évi változást, amely átalakítja a bankolást 2020-tól.

12 millió forintért cserélt gazdát a 10 négyzetméteres budapesti lakás

  • Jelentősen változott 2019-ben a magyarországi ingatlanpiac, amelyet továbbra is alapvetően befolyásol a fővárosi lakáspiac, s bár a Duna House szerint a népszerűségi lista nem változott sokat, a fővárosi kereslet volumene azonban jelentősen, közel 20 százalékkal csökkent az idén.

A fiatalok többsége szerint pénzkidobás az albérlet

  • A fiatalok 26 százaléka él jelenleg is bérelt lakásban, 30 százalékuk már kipróbálta, 44 százalékuknak azonban sosem volt albérlete – derül ki a K&H ifjúsági indexéből.
Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS