Nemzetközi best practice lett a magyar cég programja

Nemzetközi best practice lett a magyar cég programja
2023. 08. 07., 20:10

Sri Lanka, Izland, Anglia, Szlovénia, Ciprus, Spanyolország fenntartható turisztikai programjai mellett az elsők között jelent meg a fenntartható turizmus fejlesztése érdekében létrejött Future of Tourism Coalition best practice gyűjteményében a 10 hónap – 10 kihívás kétszintű desztinációmenedzsment program.

A program modelljét és módszertanát az Innotime Hungary Kft. dolgozta ki, a veszprémi önkormányzat és a helyi turisztikai szempontból kiemelt intézmények bevonásával valósult meg az EKF felkészítési programjaként.

A Future of Tourism Coalition a Covid-járvány idején jött létre hat nemzetközi fenntartható turisztikai szervezet kezdeményezésére annak érdekében, hogy a járvány után a turizmus már a társadalmi, gazdasági és környezeti fenntarthatóságot egyaránt figyelembe véve indulhasson el, illetve a jövő turizmusáért dolgozó szervezetek, turisztikai vállalkozások megfelelő szakmai háttérrel, tudással rendelkezhessenek annak érdekében, hogy a turizmus ellenállóbb legyen a válságokkal szemben. Ennek érdekében 13 fenntarthatósági irányelvet fogalmaztak meg.

A koalícióhoz mára sokszáz partner kapcsolódott a világ minden pontjáról – állami, fővárosi és egyéb nagyvárosi turisztikai szervezetek, ökoturisztikai térségek, felsőoktatási intézmények és kutatóintézetek, turisztikai egyesületek és alapítványok, turisztikai szolgáltatók, sajtóorgánumok, startup befektetők – olyan szervezetek, amelyek számára fontos, hogy a turizmus ellenállóbb legyen a természeti katasztrófákkal, gazdasági és társadalmi változásokkal szemben.

Az aláírók hisznek abban, hogy az ellentmondás a turizmus és a fenntarthatóság között leküzdhető, viszont ehhez a korábbinál sokkal tudatosabb fejlesztési és látogatómenedzsment modellekre van szükség. Ezáltal a ma turistái és a következő generációk már regeneratív, fenntarható módon élhetik majd meg a turizmus élményét.

A Future of Tourism Coalition 2022 nyarán indította el azoknak az innovatív jó gyakorlatoknak a gyűjtését, amelyek példaként szolgálhatnak a fenntartható turizmus fejlesztése érdekében. A legjobb projekteket a koalíció honlapján mutatják be. Ahogy fogalmaznak: „A Future of Tourism Coalition minden hónapban olyan inspiráló történeteket emel ki, amelyek életre keltik a turizmusról alkotott közös víziónkat.”

A best practice-ek publikálása nemrég indult el. Ezért is hatalmas eredmény, hogy a hosszú távú társadalmi, gazdasági és környezeti fenntarthatóságot egyaránt támogató 10 hónap – 10 kihívás desztinációmenedzsment modell az elsők között kerülhetett fel a világ jó gyakorlatainak gyűjteményébe.

A jó gyakorlatok gyűjteménye ide kattintva érhető el: https://www.futureoftourism.org/blog

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS