Nemzetközi best practice lett a magyar cég programja

Nemzetközi best practice lett a magyar cég programja
2023. 08. 07., 20:10

Sri Lanka, Izland, Anglia, Szlovénia, Ciprus, Spanyolország fenntartható turisztikai programjai mellett az elsők között jelent meg a fenntartható turizmus fejlesztése érdekében létrejött Future of Tourism Coalition best practice gyűjteményében a 10 hónap – 10 kihívás kétszintű desztinációmenedzsment program.

A program modelljét és módszertanát az Innotime Hungary Kft. dolgozta ki, a veszprémi önkormányzat és a helyi turisztikai szempontból kiemelt intézmények bevonásával valósult meg az EKF felkészítési programjaként.

A Future of Tourism Coalition a Covid-járvány idején jött létre hat nemzetközi fenntartható turisztikai szervezet kezdeményezésére annak érdekében, hogy a járvány után a turizmus már a társadalmi, gazdasági és környezeti fenntarthatóságot egyaránt figyelembe véve indulhasson el, illetve a jövő turizmusáért dolgozó szervezetek, turisztikai vállalkozások megfelelő szakmai háttérrel, tudással rendelkezhessenek annak érdekében, hogy a turizmus ellenállóbb legyen a válságokkal szemben. Ennek érdekében 13 fenntarthatósági irányelvet fogalmaztak meg.

A koalícióhoz mára sokszáz partner kapcsolódott a világ minden pontjáról – állami, fővárosi és egyéb nagyvárosi turisztikai szervezetek, ökoturisztikai térségek, felsőoktatási intézmények és kutatóintézetek, turisztikai egyesületek és alapítványok, turisztikai szolgáltatók, sajtóorgánumok, startup befektetők – olyan szervezetek, amelyek számára fontos, hogy a turizmus ellenállóbb legyen a természeti katasztrófákkal, gazdasági és társadalmi változásokkal szemben.

Az aláírók hisznek abban, hogy az ellentmondás a turizmus és a fenntarthatóság között leküzdhető, viszont ehhez a korábbinál sokkal tudatosabb fejlesztési és látogatómenedzsment modellekre van szükség. Ezáltal a ma turistái és a következő generációk már regeneratív, fenntarható módon élhetik majd meg a turizmus élményét.

A Future of Tourism Coalition 2022 nyarán indította el azoknak az innovatív jó gyakorlatoknak a gyűjtését, amelyek példaként szolgálhatnak a fenntartható turizmus fejlesztése érdekében. A legjobb projekteket a koalíció honlapján mutatják be. Ahogy fogalmaznak: „A Future of Tourism Coalition minden hónapban olyan inspiráló történeteket emel ki, amelyek életre keltik a turizmusról alkotott közös víziónkat.”

A best practice-ek publikálása nemrég indult el. Ezért is hatalmas eredmény, hogy a hosszú távú társadalmi, gazdasági és környezeti fenntarthatóságot egyaránt támogató 10 hónap – 10 kihívás desztinációmenedzsment modell az elsők között kerülhetett fel a világ jó gyakorlatainak gyűjteményébe.

A jó gyakorlatok gyűjteménye ide kattintva érhető el: https://www.futureoftourism.org/blog

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 06. 16., 09:20
A money.hu friss összesítése szerint több pénzintézet is kínál olyan gyerekszámla-csomagokat, amelyeknél nemcsak a számlavezetés és a bankkártya lehet ingyenes, hanem akár több tízezer forint jóváírást is kaphatnak az új ügyfelek.

  Rovathírek: HIPA

A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) közölte: sajnálattal veszi tudomásul, hogy a kormány szakmai egyeztetés nélkül hosszabbította meg a hatósági árak rendszerét, hiszen ezzel a szőnyeg alá söpörték a gazdaságban lappangó feszültségeket, amelyek így csak tovább gyűlnek és mindenképpen felszínre kerülnek. Az árrésstop legnagyobb vesztesei éppen a kisboltok lesznek, hiszen lemaradnak az árversenyben a multikkal szemben – vezeti le ebben az epizódban Kozák Tamás. Az OKSZ főtitkára azt is elmagyarázza, miért nincs rendjén az elmaradt egyeztetés és felvázolja a szövetség szakpolitikai javaslatait, amelyek viszont gyógyírt jelentenének – árrésstop helyett.
Már minden tízedik magyar dolgozott külföldön, főleg Németországban, az Egyesült Királyságban, Ausztriában vagy Franciaországban, és a legfőbb motiváció a pénzkereseti lehetőség, de közben sokakat vonz a nyelvi, kulturális tapasztalat és a szakmai fejlődés is – mondta el a Profession.hu felmérésének eredményei alapján Dencső Blanka. Az állásportál piackutatási és üzletfejlesztési szakértője ebben az epizódban bemutatja, milyen érdekes trendek alakultak ki a magyarok külföldi munkavállalási kedve kapcsán, illetve mennyien és hogyan küzdöttek meg a honvággyal és a nyelvi nehézségekkel, vagy milyen módon kamatoztatják itthon a külföldön szerzett tapasztalatokat.
2025. 05. 04., 10:25
epizód: 2025 / 9   |   hossz: 29:18
A cégvezetői és értékesítői tréningeken, illetve mentorprogramokon túl azt az összetett feladatot is vállalni kell, hogy fejlesszük, ne csak a gazdasági szereplők, hanem az egész társadalom fizikai és mentális egészségét – vallja Turcsán Emese, az Einstein Akadémia (érdekes módon kriminálpedagógiára szakosodott szociálpedagógus) alapítója és vezetője. Beszélgetésünk apropóját az akadémia mellett életre hívott Einstein Alapítvány, illetve a kibontakozóban lévő Kék Zóna Projekt adta. Előbbi fiatal tehetségek felkarolására és díjazására jött létre, míg utóbbi hazánkban akarja kialakítani a hosszú, kiegyensúlyozott életet élő emberek közösségét – egészen átfogó kutatásokkal és gyakorlatokkal.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS