A budapesti szállodák többségénél az idei bevételkiesés 70 százalék fölötti, míg vidéken 20-40 százalékos lehet 2019-hez képest – olvasható a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége által készíttetett felmérésben.
A koronavírus járvány olyan társadalmi és gazdasági krízishelyzetet teremtett a világban, amire a modern történelem során még nem került sor, és ez a közelmúltig dübörgő magyarországi turizmust sem kerülte el. Pontos hatásai még így 5-6 hónap elteltével sem világosak – olvasható az elemzésben, amelyet a turizmus.com idéz.
A felmérés rávilágított arra, hogy a 2020-as bevételkiesés 2019-hez képest Budapesten a szállodák többségénél várhatóan 70 százalék fölötti lesz, míg vidéken a válaszadók 42 százaléka 20-40 százalékos csökkenést vár. Vannak példák magasabb bevételre számító szállodákra is.
Arra a kérdésre, hogy mikor lesz újra a 2019-hez hasonló üzemeltetési nyereségszint a szállodában, a többség Budapesten 2023-2024-et jelölte meg, míg vidéken ez 2021-2022-re várható.
A válaszadók 10 százaléka még szeptemberben is zárva tartott, ezek 90 százaléka budapesti hotel.
Az ivóvízkincset kímélő és alacsony energiafelhasználású üzemmel bővül Szolnok több mint hét évtizede fejlődő vegyipari ökoszisztémája az elektrolitgyártás vezetői közé tartozó KunlunChem százmillió eurót meghaladó befektetésével.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.