Az elmúlt hétvégén ismét tele volt a közösségi média posztokkal pro és kontra, amelyek azt taglalták és illusztrálták, mennyien tömörültek össze a kedvelt kirándulóhelyeken – a március 28-án életbe lépett országos kijárási korlátozás ellenére.
Kiemelten ki van téve a kirándulók tömegének a főváros környéke, a Dunakanyar, továbbá a népszerű egynapos kirándulóhelyek, és azok a desztinációk, ahol sok városban élőnek van nyaralója, így például a Velencei-tó és a Balaton.
A desztinációk más-más megoldást találtak ennek a soha nem tapasztalt, és kétségkívül nem egyszerű helyzetnek a kommunikálására – írja a turizmus.com.
A kirándulóellenes, barátságtalan felütés semmilyen kommunikációban nem célravezető.
Az egész közösségi médiát bejárta a Zebegény településtáblájára biggyesztett mondat: „Ha Ön turista, és ezt a szöveget olvassa, akkor az BAJ. Veszélyezteti az itt élők életét.”
Mindenkitől elvárható, hogy legyen tekintettel a környezetére, és cselekedjen felelősséggel akkor is, amikor a kijárási korlátozás idején sport vagy szabadidős céllal elhagyja egy kis időre a lakhelyét. Ám, hogy erre milyen módon hívjuk fel a turisták figyelmét, azt érdemes alaposan átgondolni, és kommunikációs stratégiai kérdésként kezelni.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.