Objektív és átfogó értékelést kíván nyújtani a hazai turizmus szereplőinek a szektor mindenkori helyzetéről a „Diagnózisok” a TUTSZ gondozásában.
A „Diagnózisok” hagyomány-teremtő szándékkal a jövőben rendszeresen objektív és átfogó értékelést kíván nyújtani a hazai turizmus szereplőinek a szektor mindenkori helyzetéről – olvasható a Turizmusfejlesztők és Tanácsadók Szövetsége (TUTSZ) honlapján.
A „Diagnózisokkal” arra törekednek, hogy a hivatalos értékelésekkel párhuzamosan új szempontokkal is gazdagítsák a turizmus hazai megítélését. Az „üzenet” célzottjai: a Magyar Turisztika Ügynökség, a szakma és a szélesen értelmezett közvélemény.
A Szövetség Kutatási Műhelyének tagjain kívül az együttműködés kultúrájának, szemléletének jegyében involválódtak a munkába a szálláshely szolgáltatás, a vendéglátás, az utazás-szervezés, a közlekedés, az egészségturizmus, a kulturális turizmus meghatározó szakmai és érdekképviseleti szervezeteit és fajsúlyos szereplői. Ez lehet a biztosítéka annak, hogy a következtetések levonása során minden terület szempontjai, várakozásai is figyelembe legyenek véve.
A szerkesztők meggyőződése, hogy a széleskörű együtt gondolkodás a turizmus valóságos állapotáról hozzájárulhat ahhoz, hogy a turizmus Magyarországon mielőbb rátaláljon arra a helyes pályára, amit a Nemzeti Turizmus-fejlesztési Stratégia (NTFS) 2030 részben már ki is jelölt.
A „Diagnózisok” érdemi, szakmai vitára, párbeszédre invitálnak minden szereplőt, akinek fontos és érdeke Magyarország turizmusának sikere.
A sorozat első fejezete a „Kísérlet egy Turisztikai Üzleti Bizalmi Index kialakítására” címet viseli.Készítette: Holczerné Szentirmai Ágnes és dr. Probáld Ákos.
A Turizmus Üzleti Bizalmi Indexe (TÜBIX) kialakítására tett kísérlet a modell felállítását célozza. A kísérlet sikere esetén, ezt követően minden évben kiértékelésre kerül majd a most megalkotott – sőt, az itt megszerzett tapasztalatok alapján tovább fejlesztett – módszertan szerint összegyűjtött információ.
A kutatók reményei szerint – ha a finanszírozási feltételeket is sikerül megteremteni – az így létrejövő eredmény a kínálat szereplőinek szubjektív értékítélete alapján – folyamatosan fontos információt ad majd a turizmus szektor önértékeléséről, sikerességéről, kudarcairól, „közérzetéről”, adott esetben függetlenül a hivatalos adatok által közvetített tényektől.
Ez a „win-win” szituáció egyaránt szolgálhatja majd a vállalkozói szegmens, az akadémiai és kutatói szféra, valamint a turizmus irányításért, a stratégiai célok megvalósításáért is felelős kormányzati tényezők kíváncsiságát és érdekeit.
(Fotó: Szerdahelyi Csaba)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.