A közösségi megosztáson alapuló szálláshelyek és a fővárosi szálláshelypiac fejlesztései kerültek terítékre a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány kerekasztal-megbeszélésén.
Szabó Áron, Magyar Turisztikai Ügynökség igazgatója a közösségi megosztáson alapuló szálláshelyek (STR) vendégei körében végzett 2019-es MTÜ-kutatás eredményeiről számolt be – írja a turizmus.com.
2012. és 2014. között a fővárosi ingatlanpiacot érintő gazdasági változások teremtették meg a rövid távú lakáskiadás piaci térnyerését. A 2014–2018-as időszak soha nem látott kapacitásbővülést hozott a fővárosban az egyéb szálláshelytípusban, majd 2019-re telítődött a piac.
A szálláshely kiválasztásánál a legfontosabb szempont a lokáció, a kedvező ár a második helyre került. A lakás stílusa, a vendéglátó személye kevéssé játszik szerepet a döntésben.
Tavaly hét új szállodával bővült Budapest kínálata, 2020-ban tizenhét, 2021-ben tizenöt, 2022-ben hat, 2022 után pedig további öt hotel nyitása várható – így 2022 után 52 új szállodában 6296 új szobával növekedhet a férőhelyek száma.
Az ingatlanfejlesztők biztosra mennek, leginkább a belvárost veszik célba – 46 hotel fejlesztése Pesten, 5 Budán várható.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.