Szeretnénk a jelenlegi 12 szobánkat 27-re bővíteni, így közel 60 fő részére szállást biztosítani a kastélyban – mondta Szabó István, a mándoki Forgách Kastély tulajdonosa.
A Magyar Kastélyszállodák és Történelmi Épületek Szövetsége interjúban mutatja be tagjait és partnereit. A kérdező: Gulyás Eszter, a Szövetség elnöke, a válaszoló Szabó István, a Forgách Kastély tulajdonosa.
– Hogyan és mikor lettél „kastélyos”?
– Hivatalosan 2015. október 22-én lettem „kastélyos”, amikor a Forgách Kastély megnyitotta kapuit a vendégek előtt.
– Kit tartasz példaképednek?
– Édesapámat tartom példaképemnek, aki oly sok évvel ezelőtt meglátta a romokban a szépséget, beleszeretett a több mint kétszáz éves fákba, és aki mindenkinek ellent mondva, saját megérzésére hallgatva megvásárolta a Forgách Kastélyt és 4 hektáros parkját. Rengeteg befektetett energia, pénz és munka árán nyerte el az épület és környezete ismét főúri pompáját, mely édesapám nélkül nem valósult volna meg.
– A kastélyotokban mit tartasz a legkülönlegesebb dolognak?
– A legkülönlegesebb dolognak tartom, hogy a Forgách kastélyban „megáll az idő”. Ezt jó értelemben gondolom. Itt nem nézegetik a vendégek az óráikat, nem sietnek sehová. Élvezik az őszinte vendégszeretet, a barokk környezetet, a szépen megmunkált faberakásokat, a gondosan kidolgozott csillárokat, a gipszstukkókat, a finom ízeket az étteremben, a korlátlan wellness használatot, a kedves kiszolgálást, a párnamenüt, a 4K Ultra HD tévét és még sok más kényelmi szolgáltatást, melyet elrejtettünk a 270 éves falak között.
– Melyik díjatokra vagy elismerésre vagytok a legbüszkébbek?
– Hatalmas megtiszteltetés ért minket, amikor 2019. novemberében átvehettük a Heritage Hotels of Europe által szervezett verseny „Heritage & Design” kategóriájának 3. helyezését, melyre a legbüszkébbek vagyunk.
– Tudsz-e régi legendát vagy izgalmas történetet a kastélyról?
– A Forgách Kastélyhoz fűződő egyik legenda, hogy a kastély pincéjéből egy titkos alagút vezet a szomszédos római katolikus templomba, mely arra szolgált, hogy a kastély grófja azon keresztül sétált át a templomi misére. A legenda továbbra is fennmaradt, mert az építkezésnél nem találtunk ehhez hasonló járatot.
– Mit üzennél a fiataloknak, miért érdemes kastélyban pihenni?
– Azt üzenem nekik, hogy álljanak meg egy percre, tegyék félre a rohanó világot, kóstoljanak bele az egyedi kastélyérzésbe, próbálják ki magukat grófként és grófnőként, mert a kastélyokban felejthetetlen élményekkel gazdagodnak.
– Kedvenc idézeted?
– „Hass, alkoss, gyarapíts: s a haza fényre derül!” (Kölcsey Ferenc: Huszt)
– Következő álom projekt?
– Szeretnénk a jelenlegi 12 szobánkat 27-re bővíteni, így közel 60 fő részére szállást biztosítani a kastélyban.
– Mivel töltődsz fel?
– Ami kikapcsol, az a Tisza folyó. Szívesen motorcsónakázok családommal és barátaimmal, amikor szabadidőm engedi. Eszünk egy finom halászlevet Tokajban, élvezzük a csodálatos környezetet, a friss levegőt és a folyó szépségét.
– Miért tartod fontosnak a MKSZ tagságot?
– A Magyar Kastélyszállodák Szövetségének tagja lenni nemcsak egyszerű tagságot foglal magába. Egyrészt elismerés számunkra, hogy a Szövetséghez tartozhatunk, hiszen ez azt jelenti, hogy megfelelünk a tagok felé állított minőségi (és történelmi) elvárásoknak. Másrészt olyan egyedülálló szakmai csoportosulás része lehetünk, mely által kiváló szakembereket ismerhettünk meg, és a tagok egy egymást támogató, motiváló közösséget alkotnak.
(Az interjút teljes terjedelmében, változtatás nélkül közöljük Gulyás Eszter engedélyével.)
(Fotó: Forgách Kastély)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.