Digit tényleg elveszi a munkát: a humanoid új vezérlőrendszert kapott

Digit tényleg elveszi a munkát: a humanoid új vezérlőrendszert kapott
2024. 04. 10., 14:10

Olyan nagy logisztikai cégek is foglalkoztatják már a raktáraikban az átlagos embermagasságú humanoid robotot, mint az Amazon vagy a GXO Logistics. A Digit most már felhőplatformmal együtt elérhető, ami még hatékonyabbá teszi.

Az RBR50 Robotikai Innovációs Díj Év Robotja elismerésével a zsebében indul hódító útjára az Agility Robotics raktári célú humanoidja. A kétlábú robot a gyártó közleménye szerint már olyan felhőalapú, automatizáló alkalmazással is rendelkezik, ami a végletekig megkönnyíti a felhasználók számára az eszköz telepítését és vezérlését. Az Agility Arc szoftvercsomaggal együtt Digit végképp' alkalmassá vált arra, hogy elvegye a kétkezi raktári munkát az emberektől. A kérdés csak az, hogy mikor és mennyire lesz elérhető a piacon.

Digit a tavalyi ProMAT kiállításon lopta el a show-t, amikor a cég bemutatta, hogy a robot hogyan képes a polcról levenni, majd szállítószalaghoz vinni és arra ráhelyezni a tárolóedényeket. Az amerikai Agility Robotics akkor elárulta, hogy a bemutató egy az egyben azonos mása a valós ügyfelek leggyakrabban előforduló felhasználási esetének, magyarán megvillantotta: a humanoid már akkor alkalmas volt az azonnali használatba vételre. Ezt követően két nagy (ha nem a létező legnagyobb) ügyfélnél, az Amazon és a GXO Logistics raktáraiban indult el a robot alkalmazása, egyelőre kísérleti projekt szintjén.

Digit 175 centiméter magas, a saját tömege 64,8, a teherbírása pedig akár 18 kilogramm. Ezekkel az adottságokkal – valamint azzal, hogy átalakítás nélkül bármilyen közegbe telepíthető, biztonságosan mozog emberek között és teljesen automatizált – rengeteg logisztikai szereplőnek lehet csábító alternatíva a képzettséget nem igénylő munkakörökben dolgozó humán erőforrásra.

A humanoid útja a legnagyobb raktárakba

2023 októberében az Amazon és az Agility közölte, hogy a humanoid az Amazon Seattle mellett található robotikai kutatási és fejlesztési létesítményében áll tesztelés alatt, és erősen monoton folyamatok teljesítésére fogták be. Decemberben aztán a GXO jelentette be, hogy Digit logisztikai feladatokat végez az egyik georgiai létesítményükben, ahol termékekkel teli tárolókat vesz le autonóm mobil robotokról (AMR) és helyez át szállítószalagokra. Az Agility ekkor árulta el, hogy a Digit a jövőben kommunikálni fog az AMR flottakezelővel, majd pár hónap után előállt a fentebb írt Agility Arc felhőplatformmal, amit a Manhattan Associates raktárkezelő rendszereket (WMS) szolgáltató céggel közösen fejlesztett ki.

„Az okos vállalatok a Digithez hasonló többcélú mobil manipulációs megoldásokat keresnek, hogy automatizálással keveredjenek ki a nagyon komoly munkaerőhiányból – írja az Agility Robotics közleményében Melonee Wise technológiai igazgató. Az Agility Arc lehetővé teszi a raktárkezelők számára, hogy a Digitet gyorsan és egyszerűen beillesszék a legkritikusabb munkafolyamatokba: a raktárakban, elosztóközpontokban és gyártóüzemekben történő ömlesztett anyagmozgatásra.”

 

Az Agility Arc a cég leírása szerint működési átláthatóságot biztosít üzemidőről, áteresztőképességről, incidensek között átlagosan eltelt időről vagy éppen a robotok állapotáról, lehetővé téve az ügyfelek számára, hogy megértsék, mi történik a munkacellában, és hogyan teljesít a Digit. A szoftvercsomag mindemellett szabványos iparági API-kat biztosít, hogy egyszerűsítse az integrációt meglévő raktárkezelő, raktárvégrehajtó vagy gyártásvégrehajtó rendszerekbe. A Software-as-a-Service modell és az iparági szintű felhőfunkciók kihasználásával az Agility Arc megszünteti az infrastruktúra kezelésével járó gondokat, és páratlan biztonságot, illetve skálázhatóságot biztosít – ígéri a gyártó.

Gábor János

Főoldali kép: Agility Robotics

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 18., 12:18
Szeptember 17-től két új, összesen 200 milliárd forint értékű felhívásra pályázhatnak a vállalkozások: a feldolgozó üzemek komplex fejlesztésének támogatása kapcsán 150 milliárd forint, míg az állattartó telepek kisebb léptékű beruházásaihoz 50 milliárd forint áll rendelkezésre.
2024. 09. 16., 18:46
17,49 euró volt az osztrák versenyszférában a medián bruttó órabér 2022-ben – tájékoztatott az osztrák statisztikai hivatal, ez a 2022. december 31-i 400 forintos euróárfolyammal számolva 7000 forintnak felel meg. A „villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás” ágazatban dolgozók kerestek a legjobban, ahol 27,12 euró volt a medián órabér.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.

  Rovathírek: GUSTO

A lista nemcsak a borszakma számára remek visszajelzés a jelenlegi borpiaci kínálat minőségét illetően, hanem kiváló iránymutatás az érdeklődő, minőségi borfogyasztásra nyitott fogyasztóknak is.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS

2024. szeptember 16. és 20. között tartják Bécsben a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség közgyűlésének 68., éves rendes ülését, amelyet követően 17–18-án tudományos fórumot is tartanak az élelmezésbiztonságról.