Kedvezményes számlázási kategóriába kerülhetnek azok a romániai fogyasztók, akik idén kevesebb áramot fogyasztanak, mint tavaly.
Módosulhat Romániában az árkompenzáláskor figyelembe vett villamosenergia-korlátok számítási képlete, a szenátus által elfogadott változatban nem csak a tavalyi átlagos fogyasztást, hanem az ideit is figyelembe vennék, amikor meghatározzák, ki milyen árkompenzálásra jogosult – írja aKrónika.
„A szenátus által jóváhagyott jogszabályjavaslat arról szól, hogy akik a tavalyi átlagfogyasztás szerint kaptak korlátozott áron energiát, továbbra is részesülnek ebben a kedvezményben, viszont azok is megkapják, akiknek az idei havi átlagfogyasztása nem haladja meg a 100, illetve a 300 kilowattórát” – mondta Nagy-Bege Zoltán, az energiaár-szabályozó hatóság alelnöke.
A változat korrigálná azt is, hogy sokan azért nem vásárolhatták korlátozott áron az energiát, mert tavaly különböző okokból nem volt releváns fogyasztásuk, vagy sokat fogyasztottak, vagy nagyon keveset, vagy nem fogyasztottak, vagy nem tartoztak egyik kategóriába sem.
A jelenleg hatályos jogszabályok értelmében mindazok a háztartások, amelyeknek a tavalyi átlagos havi fogyasztása nem haladta meg a 100 kilowattórát, maximum 0,68 lejt fizetnek az elektromos energia kilowattórájáért. A 100 és 300 kilowattóra közötti tavalyi átlagos fogyasztás esetén szeptember 1-jétől 255 kilowattórára kapják meg a támogatott 0,80 lejes árat, ezen felül a különbözetre a piaci árat kell fizetniük.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.