Energia

Itt találod az összes cikket a „energia” témában!

Ez az új, rugalmas, viselhető eszköz a test hőjét alakítja energiává

Ez az új, rugalmas, viselhető eszköz a test hőjét alakítja energiává

Egy amerikai-török együttműködésnek és a Metának köszönhetően született nyújtható, viselhető eszköz, ami a környezetéből, például a viselője testhőjéből is képes energiát nyerni. Már most olyan hatékony, hogy szenzorokat és LED-eket biztosan tud folyamatosan működtetni.
2023. 05. 02., 13:39
A szélerőmű-kapacitás növekedése várható Magyarországon

Az európai országok sorra veszik fontolóra szélerőmű-kapacitásuk növelését. Ennek oka a költséghatékony létesítés mellett a naperőművek ciklikusságának kiegyensúlyozása. Magyarországon ehhez azonban a jogi szabályozás koncepcionális átalakítására lenne szükség.

2023. 03. 07., 12:39
Japán éves áramfelhasználásának kétszeresével nő a világ áramigénye

Míg 2022-ben a korábbi évhez képest visszafogottabban nőtt a világ elektromos áram igénye, az előttünk álló három évben azonban jelentős mértékben, Japán éves áramfogyasztásának duplájával bővül majd a világ villamosenergia-igénye a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) jelentése szerint.

2023. 02. 13., 17:39
Megindul a kitermelés a békési gázmezőn

Hétfőn üzembe áll az első kút a Sarkad térségében feltárt szénhidrogén-lelőhelyen, Nyékpuszta mezőn a napokban megkezdődik a második kút fúrása is.

2023. 02. 08., 12:17
A magyarok is a tiszta energia biztosítását tartják a legfontosabbnak

Egy 34 országra kiterjedő kutatás szerint az embereket aggasztó problémák között a leggyakrabban elhangzó fogalmak – így a „környezetvédelem”, a „hulladék”, az „éghajlatváltozás”, valamint a „megfizethető és tiszta energia” – mind szorosan kapcsolódik a fenntarthatóság ügyéhez.

2022. 12. 17., 15:17
Világcsúcs lesz a magyar-azeri áramvezeték

Megszületett az a négyoldalú megállapodás, amelynek eredményeként Magyarország Azerbajdzsánból Georgián és Románián keresztül egy új vezetéken zöld villamos energiát tud majd importálni a jövőben.

2022. 09. 01., 12:48
Keveset tehetnek a cégek az energiakáosz ellen

A Covid-járvány alatt megtört ellátási láncok még helyre sem álltak, amikor a háború újabb súlyos csapást mért az alapanyagok és mindenekelőtt az energetika piacára. Az Európai Unió valamennyi tagjának elsődleges prioritása most az ellátásbiztonság, de a vállalatoknak is minden erejükkel a hatékonyságnövelésre és a fogyasztáscsökkentésre kell koncentrálniuk.

2022. 07. 20., 19:23
A rezsicsökkentés módosításának hírére felrobbant a napelemes piac

Az Európában tapasztalható energiabizonytalanság, valamint a még elérhető állami támogatások miatt eddig is fokozott érdeklődés övezte a háztartási és vállalati napelemes beruházásokat. A múlt heti kormányzati bejelentés hatására valósággal berobbant a kereslet a napelemes rendszerek iránt.

2022. 04. 01., 12:57
Mivel lehetne lecserélni az orosz olajat?

A K&H alapok kezelőjének szakértője szerint tartósan magasban maradhatnak az árak, drága maradhat például az olaj. Európa orosz energiafüggőségének csökkentése érdekében tett lépések miatt komoly lehetőségek lesznek befektetési szempontból a zöld és fenntartható megoldásokban.

2022. 01. 17., 12:32
A Neptun Deepben bízik Románia

Románia 2,503 millió tonna kőolaj-egyenértékű földgázt importált 2021. első 11 hónapjában, ami 67,4 százalékkal több az előző év azonos időszakában behozott mennyiségnél.

2021. 10. 28., 16:00
Mit hozhat Kelet-Közép-Európában az energetikai átmenet?

Ellátásbiztonság, költségek, károsanyagkibocsátás és energiafüggőség – a Deloitte elemzői szerint legalább ezt a négy tényezőt kell szem előtt tartanunk, ha szeretnénk megérteni a globális energiaszektor előtt álló utat, amely a fosszilis alapú termeléstől a széndioxidmentességig vezet.

2021. 10. 07., 14:30
Augusztusban is drágult az áram

A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) villamosenergia piacmonitoring jelentése szerint augusztusban tovább folytadódott az áram árának emelkedése az európai és a hazai piacokon.

2021. 07. 30., 12:30
Románia is profitálhat a német-orosz gázüzletből

A német–orosz üzlet, de Washington rábólintása is azt mutatja, hogy az érdekek mindennél fontosabbak – összegzett a Krónika által megkeresett szakértő az Északi Áramlat–2 nevű gázvezeték kapcsán hosszú idő után megszületett megállapodással kapcsolatban.

2021. 04. 13., 12:15
Sokan csökkentenék napelemmel az energiaköltségeiket

A megkérdezettek kétharmada szeretne otthonába napelemes rendszert telepíteni, mert környezettudatos és megtérülő beruházásnak tartja - derült ki az E.ON 1500 fős online, nem reprezentatív felméréséből.

2021. 03. 11., 12:15
Az Erste Csoport 2030-tól nem finanszíroz széntüzeléses üzleteket

Az Erste Csoport Felelős Finanszírozási Politikájának „fosszilis tüzelőanyagok” fejezetének régóta tervezett felülvizsgálatát indította el 2020 végén, a pandémiás válság okozta csúszást követően. A globális felmelegedés egyre sürgetőbb problémája arra késztette az Erste Csoportot, hogy szigorítson a széntüzeléssel kapcsolatos finanszírozási feltételein.

2021. 02. 06., 15:00
Változások a Zöldház programban

Módosított szabályzattal próbálja felpörgetni a román környezetvédelmi minisztérium a Zöldház programot. Eddig még egyetlen kivitelező sem kapta meg a pénzét, hiába nyújtották be az elszámolási dokumentumokat.

2021. 01. 04., 11:30
Nehezen megy az áramszolgáltatók kiválasztása Romániában

A román energetikai minisztérium január 15-e után dönthet, hogy sürgősségi kormányrendelettel hosszabbítja meg azt a határidőt, ameddig a lakosság kiválaszthatja a legelőnyösebb ajánlattal kecsegtető áramszolgáltatót.

2020. 08. 18., 17:30
Bábolnán vásárolt újabb szélerőműparkot az ALTEO

Kedden aláírásra került az az üzletrész adásvételi szerződés, melynek értelmében az ALTEO Nyrt. megvásárolta a Pannon Szélerőmű Villamosenergia Termelő és Értékesítő Kft. 100 százalékos tulajdonrészét az EIH Termelő és Szolgáltató Kft-től.

2020. 08. 18., 10:00
Bizonytalanság a fekete-tengeri gázkitermelés körül

A fekete-tengeri gáz kitermelésének megvalósulása esetén a magyar–román interkonnektor bővítésével a régióban nemcsak az energiaforrás, de az útvonal-diverzifikációja is megvalósulna – hangsúlyozta a magyar innovációs és technológiai minisztérium.

2020. 06. 29., 14:00
Mi az a gázár-liberalizáció? Sokan nem is hallottak róla Romániában

Miközben a román kormány és az Országos Energiaár-szabályozó Hatóság (ANRE) arra buzdítja a lakosságot, hogy ne maradjanak passzívak, válasszák ki a számukra legmegfelelőbb árajánlatot és gázszolgáltatót, a fogyasztók több mint fele nem is hallott erről.

2020. 06. 22., 15:15
Újraindítja a fogyasztásmérők leolvasását az E.ON

A koronavírus-járvány miatti korlátozások kormányzati enyhítésével összhangban az energiavállalat megkezdi az áram- és gázfogyasztásmérők személyes leolvasását a megfelelő óvintézkedések mellett. Az E.ON munkatársai azokat az ügyfeleket keresik fel, akiknél az éves óraleolvasás éppen esedékes.

2020. 02. 14., 15:15
Nem tetszik a Lukoil a román kormánynak

Sürgősségi kormányrendelettel lehetetlenítette el a román kormány az orosz Lukoil vállalat szerepvállalását a fekete-tengeri gázkitermelésben.

2020. 01. 07., 13:30
Tart a verseny a Neptun Deep gázmezőért

Az amerikai ExxonMobil vállalat az orosz Lukoil és a lengyel PGNiG vállalatokkal folytat tárgyalásokat a fekete-tengeri Neptun Deep gázmezőben birtokolt 50 százalékos részesedésének értékesítéséről.

2019. 02. 10., 12:00
Eltűnnek a szénerőművek Magyarországon

A Magyarországon jelenleg működő több mint 8600 megawatt (MW) erőművi kapacitásból mintegy 4000 megawatt marad üzemben 15 éves távlatban.

2019. 01. 17., 09:30
Putyintól remélik a szerbek az olcsóbb gázt

Vlagyimir Putyin orosz elnök ma kezdődő szerbiai látogatása kapcsán Siniša Mali szerb pénzügyminiszter közölte: a gazdasági témájú tárgyalások elsősorban a földgázellátásra irányulnak.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS