A Magyar Bankholding csatlakozott az ENSZ által létrehozott globális együttműködéshez, a hazai bankok közül az elsők között írta alá a Felelős Banki Irányelveket. A nemzetközi összefogás célja, hogy megkönnyítse a pénzügyi szektor közeledését a fenntarthatóság felé. A bankcsoport ezzel az elhatározásával szeretne újabb lépést tenni a felelős és zöld működés irányába.
Környezetvédelmi, társadalmi felelősségvállalási és vállalatirányítási, azaz ESG stratégiája részeként a Magyar Bankholding célja, hogy a hazai bankszektor élmezőnyébe tartozzon a fenntarthatóság terén is. Ennek egyik lépése az olyan globális kezdeményezésekhez való csatlakozás, amelyek valódi eredményt terveznek elérni.
Az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) különböző eszközökkel és gyakorlati útmutatással segíti a bankokból, biztosítókból és befektetőkből álló hálózatot abban, hogy elérjék fenntarthatósági céljaikat. Ezen célok között szerepel az üvegházhatású gázok kibocsátásának fokozatos visszaszorítása, a pénzügyi integráció és további olyan környezetvédelmi törekvések, amelyek a jövőbeli jólét eléréséhez szükségesek.
A kezdeményezéshez csatlakozó hitelintézetek vállalják, hogy megfelelnek az ESG stratégiáikban megfogalmazottaknak, és üzleti tevékenységük során is kiemelt figyelmet fordítanak a fenntarthatóságra.
„Az ESG-fenntarthatósági szempontok előretörése jelenleg az egyik legmeghatározóbb trend a pénzügyi szektorban, globálisan és Magyarországon is. Az ügyfelek, a befektetők és a szabályozók egyaránt új típusú elvárásokat fogalmaznak meg a hitelintézetekkel szemben, amelyeknek a Magyar Bankholding maradéktalanul meg kíván felelni, sőt, aktívan alakítani tervezi azokat. Az ENSZ Felelős Banki Irányelveinek aláírása mérföldkő ezen munkánk során” – mondta dr. Barna Zsolt, a Magyar Bankholding elnök-vezérigazgatója (a fotón).
„Elindulása óta több mint 400 pénzügyi intézmény írta alá ezeket az alapelveket, így most a Magyar Bankholding egy olyan nemzetközi közösség tagjává vált, amely már megtette az első fontos lépéseket a jobb jövő érdekében. A bankcsoport kiemelt szerepet kíván vállalni a fenntartható gazdaság megteremtésében Magyarországon, hozzájárulva az ENSZ égisze alatt született párizsi éghajlatvédelmi egyezmény sikeréhez is” – mondta Puskás András, a Magyar Bankholding elnöki főtanácsadója, aki az ünnepélyes aláírás során képviselte a bankcsoportot.
A Magyar Bankholding és tagbankjai számos példamutató kezdeményezést indítottak már, amelyek alapot nyújtottak a bankcsoport ESG stratégiájának megalkotásához. A hitelintézet tervei között szerepel, hogy minél nagyobb arányban használjon zöld energiát, célja a teljes karbonsemlegesség elérése, és a hitelkérelmek elbírálása során is nagyobb hangsúlyt tervez biztosítani az ESG kockázati szempontoknak.
Az ivóvízkincset kímélő és alacsony energiafelhasználású üzemmel bővül Szolnok több mint hét évtizede fejlődő vegyipari ökoszisztémája az elektrolitgyártás vezetői közé tartozó KunlunChem százmillió eurót meghaladó befektetésével.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.