A Magyar Bankholding csatlakozott az ENSZ által létrehozott globális együttműködéshez, a hazai bankok közül az elsők között írta alá a Felelős Banki Irányelveket. A nemzetközi összefogás célja, hogy megkönnyítse a pénzügyi szektor közeledését a fenntarthatóság felé. A bankcsoport ezzel az elhatározásával szeretne újabb lépést tenni a felelős és zöld működés irányába.
Környezetvédelmi, társadalmi felelősségvállalási és vállalatirányítási, azaz ESG stratégiája részeként a Magyar Bankholding célja, hogy a hazai bankszektor élmezőnyébe tartozzon a fenntarthatóság terén is. Ennek egyik lépése az olyan globális kezdeményezésekhez való csatlakozás, amelyek valódi eredményt terveznek elérni.
Az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) különböző eszközökkel és gyakorlati útmutatással segíti a bankokból, biztosítókból és befektetőkből álló hálózatot abban, hogy elérjék fenntarthatósági céljaikat. Ezen célok között szerepel az üvegházhatású gázok kibocsátásának fokozatos visszaszorítása, a pénzügyi integráció és további olyan környezetvédelmi törekvések, amelyek a jövőbeli jólét eléréséhez szükségesek.
A kezdeményezéshez csatlakozó hitelintézetek vállalják, hogy megfelelnek az ESG stratégiáikban megfogalmazottaknak, és üzleti tevékenységük során is kiemelt figyelmet fordítanak a fenntarthatóságra.
„Az ESG-fenntarthatósági szempontok előretörése jelenleg az egyik legmeghatározóbb trend a pénzügyi szektorban, globálisan és Magyarországon is. Az ügyfelek, a befektetők és a szabályozók egyaránt új típusú elvárásokat fogalmaznak meg a hitelintézetekkel szemben, amelyeknek a Magyar Bankholding maradéktalanul meg kíván felelni, sőt, aktívan alakítani tervezi azokat. Az ENSZ Felelős Banki Irányelveinek aláírása mérföldkő ezen munkánk során” – mondta dr. Barna Zsolt, a Magyar Bankholding elnök-vezérigazgatója (a fotón).
„Elindulása óta több mint 400 pénzügyi intézmény írta alá ezeket az alapelveket, így most a Magyar Bankholding egy olyan nemzetközi közösség tagjává vált, amely már megtette az első fontos lépéseket a jobb jövő érdekében. A bankcsoport kiemelt szerepet kíván vállalni a fenntartható gazdaság megteremtésében Magyarországon, hozzájárulva az ENSZ égisze alatt született párizsi éghajlatvédelmi egyezmény sikeréhez is” – mondta Puskás András, a Magyar Bankholding elnöki főtanácsadója, aki az ünnepélyes aláírás során képviselte a bankcsoportot.
A Magyar Bankholding és tagbankjai számos példamutató kezdeményezést indítottak már, amelyek alapot nyújtottak a bankcsoport ESG stratégiájának megalkotásához. A hitelintézet tervei között szerepel, hogy minél nagyobb arányban használjon zöld energiát, célja a teljes karbonsemlegesség elérése, és a hitelkérelmek elbírálása során is nagyobb hangsúlyt tervez biztosítani az ESG kockázati szempontoknak.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.