A START:IP kezdeményezés összekapcsolja a szabadalmakat és a vállalatalapítókat Ausztriában, Magyarországon és Szlovéniában.
A bécsi székhelyű INiTS egyetemi inkubátorház START:IP az első és egyetlen olyan kezdeményezés, amely a közép-európai vállalkozói szellem kiaknázása révén kísérel meg világszínvonalú egyetemi kutatási eredményeket átültetni az üzleti életbe – olvasható az intézmény közleményében. További infomációk a www.startip.eu internetes címen találhatók.
A következő „nagy durranás” Bécsben
Az INiTS START:IP kezdeményezése vállalkozók és világszínvonalú egyetemi kutatási eredmények közti kapcsolat létesítését célozza. Az elképzelés a következő: a csúcstechnológiát képviselő szabadalmaztatott találmányokat bemutatják a potenciális vállalatalapítóknak, továbbá számos innovatív vállalatnak is annak érdekében, hogy támogató üzleti modelleket dolgozzanak ki, és a folyamat eredményeként üzleti vállalkozások jöjjenek létre.
Egy több hónapig tartó adatgyűjtési, felmérési és kutatási folyamat eredményeként (amelynek során mintegy 40 csúcstechnológiát képviselő találmányt azonosítottak) az IniTS ez idáig 15 olyan szabadalmat választott ki, amelyet alkalmasnak ítélt a kezdeményezésbe való bevonásra. A START:IP kezdeményezés így a következő szakaszba lépett, melynek célja a kiválasztott szabadalmak hasznosítására alkalmas vállalatalapítók vagy meglévő vállalatok felkutatása.
„Ebben a szakaszban 'összepárosítjuk' a szabadalmakat vagy találmányokat a potenciális vállalatalapítókkal. A START:IP felkutatási és közvetítési feladatokat ellátó platformként segíti mind az áttörést képviselő technológiákat feltaláló kutatókat, mind a vállalatalapítókat, illetve az újítások iránt érdeklődő vállalatokat. A kezdeményezés első, az alkalmas szabadalmak azonosítására irányuló szakasza gyakorlatilag lezárult, és most már a vállalatalapítókon a sor, hogy ezeknek az ötleteknek a megvalósítására üzleti modelleket dolgozzanak ki” – magyarázta dr. Irene Fialka, az INiTS vezérigazgatója, aki a START:IP projektért dr. Markus Pietzkával közösen felelős.
A 2019. január 30-án megrendezésre kerülő Párosítási rendezvényen részt venni kívánó érdeklődők ezen a weboldalon regisztrálhatnak. A rendezvényen a feltalálók személyesen mutatják be találmányaikat az összes regisztrált vállalatalapító és vállalat előtt. A párt találó tudósok és a találmányukat felkarolni kívánó vállalatalapítók/vállalatok alkotta csapatnak ezután két hónap áll rendelkezésére az üzleti modell kidolgozására, amelyet majd egy 2019. március 28-án sorra kerülő következő rendezvényen ismertetnek – zárul az INiTS közleménye.
A világ TOP 5 építőipari nehézgépgyártó vállalata között számon tartott kínai Zoomlion 105 millió euró értékben Magyarországon építi fel harmadik európai gyáregységét.
„Egy nukleáris létesítmény megtámadása abszolút elfogadhatatlan, ilyesminek nem szabad megtörténnie.”