Pályázati lehetőségek, 2019. június

2019. 06. 20., 11:00

A vállalkozók előtt nyitva álló pályázati és hitellehetőségeket a ProjectMine Kft. szakemberei gyűjtötték csokorba.

Energetikai pályázatok (Pest megyén kívül)

Hamarosan igényelhető a megújuló energia használatát, energiahatékonyság növelését célzó épületenergetikai fejlesztések támogatása (Pest megyén kívül). Július 30-ától pályázhatnak a mikro-, kis- és középvállalkozások a megújuló energia használatát támogató,  10 milliárd forint keretösszegű pályázatra. Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege minimum 3 millió forint, maximum 100 millió forint lehet. A pályázat keretein belül támogatható tevékenységek: megújuló energiafelhasználás növelését célzó tevékenységek (napkollektoros rendszer telepítése, brikett, pellett, faapríték, faelgázosító kazánrendszer kiépítése, hőszivattyú rendszerek alkalmazása fűtésre és/vagy hűtésre), valamint energiahatékonyság javítására vonatkozó tevékenységek (épületek hőtechnikai adottságainak javítása, fűtési és/vagy használati melegvíz-rendszereinek korszerűsítése). A pályázatról rövid összefoglaló letölthető innen.

Napelemes rendszer telepítése (Pest megyén kívül)

Június 17-étől pályázhatnak a mikro-, kis- és középvállalkozásoknapelemes rendszer telepítésére, összesen 15 milliárd forint keretösszeggel. A pályázat keretein belül 100 százalékos vissza nem térítendő támogatás igényelhető minimum 1,5 millió forint, maximum 3 millióforint összegben. Támogatható tevékenységek: napelemes rendszerek beszerzése és telepítése, kapcsolódó szerkezeti- és tartóelemek beszerzése és telepítése, akkumulátorok, mérő- és szabályozó berendezések beszerzése és felszerelése. A pályázatról rövid összefoglaló letölthető innen.

Magyar Multi Program (Pest megyén kívül)

A Magyar Multi Program kiváló lehetőséget nyújt a legkiválóbb magyarországi vállalatok számára gazdasági helyzetük erősítésére. A program célja a magyar gazdasági növekedés támogatása modern innovatív technológiafejlesztés, valamint a külpiacra jutás segítségével.

A Magyar Multi Programban elsődlegesen olyan vállalatok vehetnek részt, amelyek megfelelnek az alábbi kritériumoknak:

  • mikro-, kis-, vagy középvállalkozásnak minősülnek;
  • legalább négy lezárt üzleti évvel rendelkeznek;
  • minimum 5 fős alkalmazotti létszám a 2017. évben;
  • minimum 100 millió forint nettó értékesítési árbevételt ért el a 2017. évben;
  • árbevételük vagy exportárbevételük 2014-2017 között jelentős emelkedést mutat.

A Magyar Multi Program keretén belül várható pályázatok

Az alábbi pályázatok a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Program (GINOP) keretében jelentek meg, pályázni a felzárkózó régiókból lehet, Pest megyéből nem.

GINOP-1.1.8-19  A kiemelt növekedési potenciállal bíró kis- és középvállalkozások megerősítése, értékhozzáadó tevékenysége és piacbővítési lehetőségeinek fejlesztése a célja az 1 milliárd forint keretösszegű, 2019. júniusában megjelenő pályázatnak.

GINOP-1.2.7-19  A kiemelt növekedési potenciállal bíró feldolgozóipari kis- és középvállalkozások komplex fejlesztéseinek támogatása című felhívásra várhatóan szintén 2019. júniustól lehet majd benyújtani az igényléseket, keretösszeg 11,9 milliárd forint.

Vállalkozásfejlesztési pályázatok

GINOP-1.2.8-19  Modern Mintaüzem program II. A mikro-, kis- és középvállalkozások megújulását és modern üzleti kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása című felhívás 7,99 milliárd forint keretösszeggel, 2019. júliusában fog megjelenni.

GINOP-1.2.9-19 Szabad vállalkozási zónákban működő mikro-, kis- és középvállalkozások fejlesztéseinek támogatása 1 milliárd forintos kerettel, 2019 augusztusára várható.

GINOP-5.2.4-19 kódszámú felhívás pedig 2019. júliusában várható 10 milliárd forint keretösszeggel Új gyakornoki program címmel.

Kutatás-fejlesztési pályázatok

Piac vezérelt KFI (országos)

Megjelent a piacképes termék vagy szolgáltatás fejlesztésére kiírt pályázat! A pályázat keretein belül lehetőség van piacképes termék, technológia vagy szolgáltatás -fejlesztésére, valamint már meglévő prototípus piaci termékké fejlesztésére is. A támogatás mértéke projektenként minimum 100 millió forint, maximum 1 milliárd forint. Támogatást igénylők lehetnek mikro-, kis- és középvállalkozások, nagyvállalat, felsőoktatás, kutató - és tudásközvetítő központok, akár konzorcium (konzorciumvezető KKV vagy nagyvállalat, max. 4 tag, egyetem, mint szolgáltatást nyújtó vagy konzorciumi tag. A projekt keretében elszámolható költségek közé tartoznak a projektkoordináció, szolgáltatások költségei, piacrajutás segítésének költségei, szakmai megvalósításban közreműködő munkatársak költségei, közbeszerzés költsége, valamint új eszközök, gépek, berendezések és immateriális javak beszerzésének költségei. A támogatási kérelmek benyújtása 2019. augusztus 5-étől lesz lehetséges. A pályázatról rövid összefoglaló letölthető innen.

KKV START innováció (országos)

A pályázati felhívás célja a KKV-k versenyképességének javítása innovációs projektjeik támogatásával. A támogatás összege minimum 10 millió forint, maximum 20 millió forint. A pályázaton mikro-, kis- és középvállalkozások vehetnek részt. A projekt keretében elszámolható költségek közé tartoznak a projektkoordináció, szakmai megvalósításban közreműködő munkatársak költségei, szakmai tevékenységekhez kapcsolódó szolgáltatások költségei, K+F szolgáltatás, az anyagköltség, piacra jutás költségei, valamint új eszközök beszerzése. A pályázatok benyújtása várhatóan nyár elejétől lesz lehetséges. A pályázatról rövid összefoglaló letölthető innen.

Nyílt Innováció (országos)

A pályázati felhívás célja a nagyvállalatok kisebb mértékű, részterületekre irányuló KFI igényének mikor-, kis- és középvállalkozások bevonásával, esetleg startupok által történő fejlesztése. Piacképes termék, szolgáltatás létrehozása. A támogatás mértéke projektenként minimum 10 millió forint, maximum 150 millió forint. Támogatást igénylők nagyvállalatok, mikro-, kis- és középvállalkozások, mint konzorciumi partnerek lehetnek. A projekt keretében elszámolható költségek közé tartoznak a projektkoordináció, szakmai megvalósításban közreműködő munkatársak költségei, szakmai tevékenységekhez kapcsolódó szolgáltatások költségei, K+F szolgáltatás, az anyagköltség, új eszközök beszerzése, valamint a közbeszerzés költsége. A pályázatok benyújtása várhatóan nyár elejétől lesz lehetséges. A pályázatról rövid összefoglaló letölthető innen.

Ipar-egyetem együttműködés (országos)

A pályázati felhívás célja nagyvállalatok és felsőoktatási intézmények konzorciuma által megvalósított projektek támogatása, nagyvállalatok K+F igényeit kiszolgáló egyetemi kapacitás létrehozása, piaci alapú, fenntartható módon. A támogatás mértéke projektenként minimum 1 milliárd, maximum 6 milliárd forint. A pályázaton nagyvállalatok, felsőoktatási intézmények és KKV konzorciumok vehetnek részt. A projekt keretében elszámolható költségek közé tartoznak a projektkoordináció, szakmai megvalósításban közreműködő munkatársak költségei, szakmai tevékenységekhez kapcsolódó szolgáltatások költségei, K+F szolgáltatás, az anyagköltség, új eszközök beszerzése, valamint a közbeszerzés költsége. A pályázatok benyújtása várhatóan nyár elejétől lesz lehetséges. A pályázatról rövid összefoglaló letölthető innen.

Iparjog (országos)

A pályázati felhívás célja a szellemi alkotások hazai, és / vagy nemzetközi iparjogvédelmi oltalmát szolgáló újdonságkutatási, oltalomszerzési és oltalom fenntartási, valamint a szellemi vagyon értékelés tevékenységek támogatása. A támogatás mértéke projektenként minimum 0,6 millió forint, maximum 1,7 millió forint. Támogatásban részesülhetnek a kutató és tudásközvetítő szervezetek, KKV-k, nagyvállalatok, non-profit szervezetek és a magánszemélyek. A pályázat keretein belül kizárólag az iparjogvédelemhez kapcsolódó költségek számolhatók el. A pályázatok benyújtása várhatóan nyár elejétől lesz lehetséges. A pályázatról rövid összefoglaló letölthető innen.

Munkásszálló-építés támogatása 

A gazdaságvédelmi akcióterv keretében meghirdetésre került, hogy 2019. őszétől várhatóan a vállalkozásokra is kiterjesztik azt a munkásszállók építését támogató programot, amely jelenleg csak az önkormányzatok számára elérhető. Bővebb információ a nyár második felében várható.

Hitelek

150 millió forintra emelkedett a eszközbeszerzésre fordítható 0 százalékos hitel felső határa (Pest megyén kívül)

Azon mikro-, kis-, és középvállalkozások pályázhatnak eszközbeszerzésre 0 százalékos kamattal, melyek pénzügyi szempontból életképesek, azonban a pénzpiacokon egyáltalán nem, vagy nem kellő mennyiségben jutnak külső finanszírozási forráshoz. A kölcsön összege: minimum 1 millió, maximum 100 millió forint, a programban kezdő és induló vállalkozások is igényelhetnek támogatást. Az általuk igényelhető hitel összege maximum 25 millió forint lehet. A hitelprogram célja a mikro-, kis- és középvállalkozások technológiai korszerűsítése, illetve a korszerű termék- és szolgáltatásfejlesztési képességek megteremtése, bővítésének támogatása. A hitelről rövid összefoglaló letölthető innen.

NHP Fix, 2,5 százalékos fix kamatozású Növekedési Hitelprogram (országos)

Január 2-ától elérhető az NHP FIX. A hitelprogram célja, hogy a kis- és középvállalkozások fix, alacsony kamatozású, hosszú lejáratú fejlesztési hitelforráshoz jussanak, hozzájárulva versenyképességük javításához. A hitelprogram keretei között maximum 2,5 százalékos, fix kamatozású kölcsönt igényelhetnek a kkv-k összesen 1 000 milliárd forint értékben. Egy vállalkozás minimum 3 millió forint, maximum 1 milliárd forint hitelhez juthat. A hitelek futamideje minimum 3, maximum 10 év lehet. A hitelről rövid összefoglaló letölthető innen,

Pénzügyi Vállalkozási Refinanszírozási Konstrukció II. Program (országos)

A hitel célja azon mikro-, kis-, és középvállalkozások támogatása, melyek lényegesen kedvezőtlenebb feltételekkel, vagy egyáltalán nem juthatnak külső forráshoz a kereskedelmi hitelintézetek által. A Programban rendelkezésre álló keretösszeg 70 milliárd forint. Beruházási hitel esetében minimum 1 millió, maximum 100 millió forint, forgóeszköz hitel esetében minimum 1 millió, maximum 50 millió forint, az igényelhető finanszírozási összeg. A hitelprogram keretei között lehetősége nyílik a vállalkozásoknak ingatlanvásárlásra és felújításra, új vagy használt tárgyi eszközvásárlásra. A hitelt akár induló vállalkozások is igénybe vehetik. A hitelről rövid összefoglaló letölthető innen.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 02. 21., 09:25
A tavalyi évben benyújtott egységes kérelmek után 27 jogcímen 500 milliárd forintot folyósított a Magyar Államkincstár. A végkifizetéseket márciustól ütemesen fogják teljesíteni, összesen még mintegy 300 milliárd forint érkezik a gazdákhoz – mondta Feldman Zsolt mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkár a Gödöllőn megrendezett II. Gazda Információs Napon.
2025. 02. 21., 16:10
Óriásit ugrott egy év alatt a lízingre vásárolt személykocsik száma. Ennyi autót a járvány előtti években finanszíroztattak utoljára a vevők, akikért akciókkal és kedvezményes kamatokkal is versenyeztek az autókereskedők – derül ki a Bank360.hu elemzéséből. Más eszközöknél viszont látszik a vállalatok beruházási óvatossága, kivéve az építőipari gépek lízingjét, ami csúcsot döntött 2024-ben.
2025-02-21 18:10:00
A NAV Ügyfélportálon gyorsan és egyszerűen érhetők el a foglalkoztatási adatok. Mindössze néhány kattintással ellenőrizheti bárki aktuális jogviszonyadatait, hogy bejelentették-e, hány órában, és mióta él a jogviszonya, illetve a korábbi, már lezárt foglalkoztatások is listázhatók – hívja fel a figyelmet az adóhivatal.
2025-02-20 13:50:00
2024-ben 13 295 új lakás épült, 29 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban; a kiadott építési engedélyek és az egyszerű bejelentések alapján építendő lakások száma 20 494 volt, 4,7 százalékkal kevesebb, mint 2023-ban – tájékoztatott a statisztikai hivatal.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.
A magyarok először idén tehetik meg, hogy ingatlan célra fordítsák a nyugdíjpénztári megtakarításaikat. Herman Bernadett, a Bank360 vezető szakértője ennek a lehetőségnek az előnyeiről és hátulütőiről, valamint a pénztárakra gyakorolt jelenlegi és távlati következményeiről is beszélt a BizniszPlusznak. Szóba került az is, hogy milyen hatással volt a nyugdíjvagyonokra a részvénypiacok tavalyi sikere, illetve hogy milyen tényezőktől függ a gyarapodás az idei évben.
2025. 01. 17., 08:20
epizód: 2025 / 2   |   hossz: 24:49
A kiskorú gyermeket nevelő szülők adóalapját csökkentő családi kedvezmény mértéke 2025. július 1-jétől 50 százalékkal nő, így a kétgyerekes családok az év második felében már nem havi 40 ezer, hanem 60 ezer forint adót és járulékot takarítanak meg. Nem mindegy azonban, hogy mikor és hogyan nyilatkoznak erről a dolgozók, miközben a munkáltatóknak is érdemes odafigyelni az ezzel kapcsolatos változásokra. A legfontosabb tudnivalókról Honyek Pétert, a PwC Magyarország személyi jövedelemadóval foglalkozó területének igazgatóját kérdeztük.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS