A vállalkozók előtt nyitva álló pályázati és hitellehetőségeket a ProjectMine Kft. szakemberei gyűjtötték csokorba.
Energetikai pályázatok (Pest megyén kívül)
Hamarosan igényelhető a megújuló energia használatát, energiahatékonyság növelését célzó épületenergetikai fejlesztések támogatása (Pest megyén kívül). Július 30-ától pályázhatnak a mikro-, kis- és középvállalkozások a megújuló energia használatát támogató, 10 milliárd forint keretösszegű pályázatra. Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege minimum 3 millió forint, maximum 100 millió forint lehet. A pályázat keretein belül támogatható tevékenységek: megújuló energiafelhasználás növelését célzó tevékenységek (napkollektoros rendszer telepítése, brikett, pellett, faapríték, faelgázosító kazánrendszer kiépítése, hőszivattyú rendszerek alkalmazása fűtésre és/vagy hűtésre), valamint energiahatékonyság javítására vonatkozó tevékenységek (épületek hőtechnikai adottságainak javítása, fűtési és/vagy használati melegvíz-rendszereinek korszerűsítése). A pályázatról rövid összefoglaló letölthető innen.
Napelemes rendszer telepítése (Pest megyén kívül)
Június 17-étől pályázhatnak a mikro-, kis- és középvállalkozásoknapelemes rendszer telepítésére, összesen 15 milliárd forint keretösszeggel. A pályázat keretein belül 100 százalékos vissza nem térítendő támogatás igényelhető minimum 1,5 millió forint, maximum 3 millióforint összegben. Támogatható tevékenységek: napelemes rendszerek beszerzése és telepítése, kapcsolódó szerkezeti- és tartóelemek beszerzése és telepítése, akkumulátorok, mérő- és szabályozó berendezések beszerzése és felszerelése. A pályázatról rövid összefoglaló letölthető innen.
Magyar Multi Program (Pest megyén kívül)
A Magyar Multi Program kiváló lehetőséget nyújt a legkiválóbb magyarországi vállalatok számára gazdasági helyzetük erősítésére. A program célja a magyar gazdasági növekedés támogatása modern innovatív technológiafejlesztés, valamint a külpiacra jutás segítségével.
A Magyar Multi Programban elsődlegesen olyan vállalatok vehetnek részt, amelyek megfelelnek az alábbi kritériumoknak:
A Magyar Multi Program keretén belül várható pályázatok
Az alábbi pályázatok a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Program (GINOP) keretében jelentek meg, pályázni a felzárkózó régiókból lehet, Pest megyéből nem.
GINOP-1.1.8-19 A kiemelt növekedési potenciállal bíró kis- és középvállalkozások megerősítése, értékhozzáadó tevékenysége és piacbővítési lehetőségeinek fejlesztése a célja az 1 milliárd forint keretösszegű, 2019. júniusában megjelenő pályázatnak.
GINOP-1.2.7-19 A kiemelt növekedési potenciállal bíró feldolgozóipari kis- és középvállalkozások komplex fejlesztéseinek támogatása című felhívásra várhatóan szintén 2019. júniustól lehet majd benyújtani az igényléseket, keretösszeg 11,9 milliárd forint.
Vállalkozásfejlesztési pályázatok
GINOP-1.2.8-19 Modern Mintaüzem program II. A mikro-, kis- és középvállalkozások megújulását és modern üzleti kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása című felhívás 7,99 milliárd forint keretösszeggel, 2019. júliusában fog megjelenni.
GINOP-1.2.9-19 Szabad vállalkozási zónákban működő mikro-, kis- és középvállalkozások fejlesztéseinek támogatása 1 milliárd forintos kerettel, 2019 augusztusára várható.
GINOP-5.2.4-19 kódszámú felhívás pedig 2019. júliusában várható 10 milliárd forint keretösszeggel Új gyakornoki program címmel.
Kutatás-fejlesztési pályázatok
Piac vezérelt KFI (országos)
Megjelent a piacképes termék vagy szolgáltatás fejlesztésére kiírt pályázat! A pályázat keretein belül lehetőség van piacképes termék, technológia vagy szolgáltatás -fejlesztésére, valamint már meglévő prototípus piaci termékké fejlesztésére is. A támogatás mértéke projektenként minimum 100 millió forint, maximum 1 milliárd forint. Támogatást igénylők lehetnek mikro-, kis- és középvállalkozások, nagyvállalat, felsőoktatás, kutató - és tudásközvetítő központok, akár konzorcium (konzorciumvezető KKV vagy nagyvállalat, max. 4 tag, egyetem, mint szolgáltatást nyújtó vagy konzorciumi tag. A projekt keretében elszámolható költségek közé tartoznak a projektkoordináció, szolgáltatások költségei, piacrajutás segítésének költségei, szakmai megvalósításban közreműködő munkatársak költségei, közbeszerzés költsége, valamint új eszközök, gépek, berendezések és immateriális javak beszerzésének költségei. A támogatási kérelmek benyújtása 2019. augusztus 5-étől lesz lehetséges. A pályázatról rövid összefoglaló letölthető innen.
KKV START innováció (országos)
A pályázati felhívás célja a KKV-k versenyképességének javítása innovációs projektjeik támogatásával. A támogatás összege minimum 10 millió forint, maximum 20 millió forint. A pályázaton mikro-, kis- és középvállalkozások vehetnek részt. A projekt keretében elszámolható költségek közé tartoznak a projektkoordináció, szakmai megvalósításban közreműködő munkatársak költségei, szakmai tevékenységekhez kapcsolódó szolgáltatások költségei, K+F szolgáltatás, az anyagköltség, piacra jutás költségei, valamint új eszközök beszerzése. A pályázatok benyújtása várhatóan nyár elejétől lesz lehetséges. A pályázatról rövid összefoglaló letölthető innen.
Nyílt Innováció (országos)
A pályázati felhívás célja a nagyvállalatok kisebb mértékű, részterületekre irányuló KFI igényének mikor-, kis- és középvállalkozások bevonásával, esetleg startupok által történő fejlesztése. Piacképes termék, szolgáltatás létrehozása. A támogatás mértéke projektenként minimum 10 millió forint, maximum 150 millió forint. Támogatást igénylők nagyvállalatok, mikro-, kis- és középvállalkozások, mint konzorciumi partnerek lehetnek. A projekt keretében elszámolható költségek közé tartoznak a projektkoordináció, szakmai megvalósításban közreműködő munkatársak költségei, szakmai tevékenységekhez kapcsolódó szolgáltatások költségei, K+F szolgáltatás, az anyagköltség, új eszközök beszerzése, valamint a közbeszerzés költsége. A pályázatok benyújtása várhatóan nyár elejétől lesz lehetséges. A pályázatról rövid összefoglaló letölthető innen.
Ipar-egyetem együttműködés (országos)
A pályázati felhívás célja nagyvállalatok és felsőoktatási intézmények konzorciuma által megvalósított projektek támogatása, nagyvállalatok K+F igényeit kiszolgáló egyetemi kapacitás létrehozása, piaci alapú, fenntartható módon. A támogatás mértéke projektenként minimum 1 milliárd, maximum 6 milliárd forint. A pályázaton nagyvállalatok, felsőoktatási intézmények és KKV konzorciumok vehetnek részt. A projekt keretében elszámolható költségek közé tartoznak a projektkoordináció, szakmai megvalósításban közreműködő munkatársak költségei, szakmai tevékenységekhez kapcsolódó szolgáltatások költségei, K+F szolgáltatás, az anyagköltség, új eszközök beszerzése, valamint a közbeszerzés költsége. A pályázatok benyújtása várhatóan nyár elejétől lesz lehetséges. A pályázatról rövid összefoglaló letölthető innen.
Iparjog (országos)
A pályázati felhívás célja a szellemi alkotások hazai, és / vagy nemzetközi iparjogvédelmi oltalmát szolgáló újdonságkutatási, oltalomszerzési és oltalom fenntartási, valamint a szellemi vagyon értékelés tevékenységek támogatása. A támogatás mértéke projektenként minimum 0,6 millió forint, maximum 1,7 millió forint. Támogatásban részesülhetnek a kutató és tudásközvetítő szervezetek, KKV-k, nagyvállalatok, non-profit szervezetek és a magánszemélyek. A pályázat keretein belül kizárólag az iparjogvédelemhez kapcsolódó költségek számolhatók el. A pályázatok benyújtása várhatóan nyár elejétől lesz lehetséges. A pályázatról rövid összefoglaló letölthető innen.
Munkásszálló-építés támogatása
A gazdaságvédelmi akcióterv keretében meghirdetésre került, hogy 2019. őszétől várhatóan a vállalkozásokra is kiterjesztik azt a munkásszállók építését támogató programot, amely jelenleg csak az önkormányzatok számára elérhető. Bővebb információ a nyár második felében várható.
Hitelek
150 millió forintra emelkedett a eszközbeszerzésre fordítható 0 százalékos hitel felső határa (Pest megyén kívül)
Azon mikro-, kis-, és középvállalkozások pályázhatnak eszközbeszerzésre 0 százalékos kamattal, melyek pénzügyi szempontból életképesek, azonban a pénzpiacokon egyáltalán nem, vagy nem kellő mennyiségben jutnak külső finanszírozási forráshoz. A kölcsön összege: minimum 1 millió, maximum 100 millió forint, a programban kezdő és induló vállalkozások is igényelhetnek támogatást. Az általuk igényelhető hitel összege maximum 25 millió forint lehet. A hitelprogram célja a mikro-, kis- és középvállalkozások technológiai korszerűsítése, illetve a korszerű termék- és szolgáltatásfejlesztési képességek megteremtése, bővítésének támogatása. A hitelről rövid összefoglaló letölthető innen.
NHP Fix, 2,5 százalékos fix kamatozású Növekedési Hitelprogram (országos)
Január 2-ától elérhető az NHP FIX. A hitelprogram célja, hogy a kis- és középvállalkozások fix, alacsony kamatozású, hosszú lejáratú fejlesztési hitelforráshoz jussanak, hozzájárulva versenyképességük javításához. A hitelprogram keretei között maximum 2,5 százalékos, fix kamatozású kölcsönt igényelhetnek a kkv-k összesen 1 000 milliárd forint értékben. Egy vállalkozás minimum 3 millió forint, maximum 1 milliárd forint hitelhez juthat. A hitelek futamideje minimum 3, maximum 10 év lehet. A hitelről rövid összefoglaló letölthető innen,
Pénzügyi Vállalkozási Refinanszírozási Konstrukció II. Program (országos)
A hitel célja azon mikro-, kis-, és középvállalkozások támogatása, melyek lényegesen kedvezőtlenebb feltételekkel, vagy egyáltalán nem juthatnak külső forráshoz a kereskedelmi hitelintézetek által. A Programban rendelkezésre álló keretösszeg 70 milliárd forint. Beruházási hitel esetében minimum 1 millió, maximum 100 millió forint, forgóeszköz hitel esetében minimum 1 millió, maximum 50 millió forint, az igényelhető finanszírozási összeg. A hitelprogram keretei között lehetősége nyílik a vállalkozásoknak ingatlanvásárlásra és felújításra, új vagy használt tárgyi eszközvásárlásra. A hitelt akár induló vállalkozások is igénybe vehetik. A hitelről rövid összefoglaló letölthető innen.
A világ TOP 5 építőipari nehézgépgyártó vállalata között számon tartott kínai Zoomlion 105 millió euró értékben Magyarországon építi fel harmadik európai gyáregységét.
„Egy nukleáris létesítmény megtámadása abszolút elfogadhatatlan, ilyesminek nem szabad megtörténnie.”