Kilencvenmilliárd forint támogatás innovációs beruházásokra

2020. 10. 30., 14:15

A mostani időszakban megvalósuló beruházások kiemelten fontosak, hiszen munkahelyeket teremtenek, és egyben a válság utáni időszak növekedését is jelentik – hangsúlyozta Varga Mihály a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban (GINOP) nyertes vállalkozások támogatási szerződésének ünnepélyes aláírásán.

A 128 milliárd keretösszegű, a vállalatok kutatásfejlesztési és innovációs tevékenységét támogató pályázaton eddig 359 nyertes projekt született, és közel 90 milliárd forinttal segítették a hazai vállalkozások innovációit – tette hozzá a pénzügyminiszter.

A gazdaság újraindulásánál azok a cégek lesznek a legjobb pozícióban, amelyek képesek újítani és alkalmazkodni a jelentősen megváltozott helyzethez – hívta fel a figyelmet Varga Mihály. Mint mondta: ennek érdekében állítottuk a gazdaságvédelmi célok szolgálatába – a nagymértékű költségvetési ösztönzőkön túl – a még fel nem használt uniós fejlesztési források jelentős részét is. A miniszter arra is emlékeztetett, hogy a GINOP a legjelentősebb az uniós támogatások felhasználását koordináló operatív programok közül, keretében összesen több mint 2700 milliárd forint értékű pályázatot hirdettek meg. A program többek között kiemelten foglalkozik a hazai kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatásával. Az innovációs kapacitások fejlesztését, a vállalatok és a felsőoktatási intézmények közötti együttműködések erősítését, illetve új technológiák bevezetését kívánjuk így is segíteni – fogalmazott.

Október 30-án öt vállalkozás vezetőjével írt alá támogatási szerződést Varga Mihály, amelyek összesen 2,5 milliárd forint beruházást valósítanak meg.

  • A Budamobil-Cargo Kft. közúti fuvarozás fejlesztését szolgáló közel egymilliárd forintos projektjéhez 492 millió forint támogatást nyertek el.
  • Az Elektromont Kft. a tömegközlekedésben résztvevő járművek tűzbiztonsági rendszerét újítja meg, a több mint 114 millió forintos összköltségű projekt megvalósulását közel 52 millió forint pályázati forrás támogatja.
  • A Jet-Vill Kft. tervezett fejlesztése az elektromos és telekommunikációs kapcsolószekrényekben lévő nem kívánatos pára elvezetését oldja meg. A nemzetközi érdeklődésre számot tartó 125 millió forintos fejlesztéshez 56 millió forinttal járul hozzá a pályázati forrás.
  • A hűtőberendezések gyártó LHG Kft. legújabb, mintegy 250 millió forintos innovációját 138 millió forinttal segítik.
  • A Piringer Kft. olyan gyógyszeres termékcsalád fejlesztésébe kezd, amely megoldást jelenthet az eddig csak műtéttel kezelhető porckopások kezelésére. A több mint 900 milliós projekthez közel félmilliárd forint értékű forrásra pályáztak sikeresen.

Pénzügyminisztérium

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 05. 25., 16:55
Hosszú ideje a vállalkozás világában élők is sokat tanulhattak a VOSZ Páholy első három rendezvényén, ahol a résztvevőknek lehetősége van a tanulás mellett egymás és a másik vállalkozás tevékenységének megismerésére. Nagyon készülünk az év további rendezvényeire is – mondta Micski Marianna, a VOSZ Heves vármegyei elnöke a vosz.hu-nak.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 05. 29., 17:20
epizód: 2023 / 8   |   hossz: 22:26
Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének elnökével áttekintettük az építőipar első negyedévi visszaesésének okait, és arra is megkértük, hogy vázolja az ágazat továbbiakban várható sorsát. Bár nem minden szakmabeli járt rosszul az utóbbi időben, „sok pozitívumot nehezen tudna mondani“. Az elnök tisztázta a nemzeti tüzépek körül halmozódó félreértéseket, és azt is elárulta, hogy milyen modern éptőipari megoldásokat kedvelnek az embereket, illetve melyek felfutását reméli.
Dr. Baracsi Katalin internetjogászt az általa cégek kollektívái számára tartott online jogi tréningek kapcsán a legfontosabb, az embereket leginkább aggasztó problémákról kérdeztük. A szakértő maga is meglepőnek tartja, hogy hányszor találkozik olyan emberrel, aki még mindig nincs tisztában az interneten elkövethető bűncselekmények súlyával. Sőt, azzal sem, hogy online egyáltalán lehet bűnt elkövetni. Ha mindez nem lenne elég, azt is viszonylag kevesen tudják, hogy mit tehet meg a céges IT-eszközökkel és a rajta felhalmozódott adatokkal a dolgozó, illetve maga a vállalat. Utóbbi egyébként nem árt, ha jó előre leszögezi, hogy mire lehet használni a céges számítógépet és mire nem.
Ebben az epizódban bebizonyítjuk, hogy szemléletváltással sokkal olajozottabb és jóval jövedelmezőbb szervezetté válhat bármely vállalkozás. A gyengeség szemléletet felváltó erősség szemlélet megváltást jelenthet a cégeknek, akik olyan erőforrástömegre bukkannak meglévő kollektívájukban, amire jó eséllyel nem is számítottak. Arról, hogy vezetőképzéssel, csapatépítéssel és mindezek tudományosan megalapozott stratégiáival hogyan lehet sikerre ítélni egy üzletet, az [eureka] Consulting and Games fehérgalléros ügyfélkörrel dolgozó üzleti tanácsadó cég társalapítójával, Bódi Gabriellával beszélgettünk.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS