A Startup Plastic Surgery inkubációs programba olyan magyar startupokat várnak, amelyek ötleteikkel megoldást nyújtanak a műanyagok által okozott környezeti és egészségügyi kihívásokra; az érdeklődők június 20-ig jelentkezhetnek a startup-plastic.hu oldalon – tájékoztatott a program szervezője, a Klímainnovációs Közösség.
A program végén a legjobb csapatok akár 15 millió forintos befektetést is kaphatnak az MFB csoporthoz tartozó Hiventures kockázati tőkebefektető inkubációs befektetési programján keresztül.
Az inkubációs programba bármilyen fázisban lévő startup jelentkezhet: az ötletfázistól az üzleti tervvel vagy akár a prototípussal már rendelkező is.
A Klímainnovációs Közösség az egyedi startup programjában egyebek mellett a műanyag-helyettesítő termék fejlesztésére, a műanyagok előállítására, újrahasznosítására, újrahasználatára vonatkozó innovációkat vár, valamint új technológiák alkalmazását a műanyagot felhasználó szektorok, különös tekintettel az élelmiszeripar és a vendéglátás számára.
A négy hónapos program alatt a szervezők mellett a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetségének szakmai mentorai segítik a startupok munkáját, hogy az ötletből versenyképes és gazdaságilag életképes vállalkozás jöhessen létre.
A Klímainnovációs Közösség 2013 óta több mint 200 startupot támogatott: mentorálást biztosítottak számukra, illetve 1 millió eurónyi vissza nem térítendő támogatást osztottak szét a legjobb csapatok között. A közösség 2020-ban indította el a Startup Plastic Surgery programját, amely a műanyag teljes életciklusában megjelenő innovációs megoldásokra fókuszál. (MTI)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.