Hangtechnikai eszközök beszerzésére pályázhattak a zenekar nélküli utazó cirkuszok; a tendert az Emberi Erőforrások Minisztériumának Kultúráért Felelős Államtitkársága és a Nemzeti Artista- Előadó- és Cirkuszművészeti Központ Nonprofit Kft. közösen hirdette meg – közölte szerdán a Fővárosi Nagycirkusz.
A sikeresen pályázók a legmodernebb hangtechnikai eszközökből kialakított komplett hangrendszereket nyertek el, valamint azok szakszerű alkalmazását oktató 30 órás, intenzív tanfolyamon vettek részt. A stúdiumot a Cirkuszművészeti Központ intézményeinek oktatói és diákjai, az oktOpus Multimédia Intézet, valamint a Baross Imre Artistaképző valósították meg – olvasható a közleményben.
A pályázat célja az, hogy utazó cirkuszok a 2020-as cirkuszi szezonban jobb hangzásvilággal szolgálhassák ki produkcióikat, ezzel is emeljék a magyar cirkuszművészet szakmai színvonalát. A fejlesztés révén évenként újabb és újabb szakterületek (fénytechnika, szcenika) színvonalasabb működésére nyílik lehetőség.
A pályázatban és a hozzá kapcsolódó elméleti és gyakorlati oktatásban az alábbi utazó cirkuszok vettek részt: Eötvös Cirkusz, Susy Eötvös Cirkusz, Magyar Nemzetközi Utazó Nagycirkusz, Duna Cirkusz, Utazó Budapest Nagycirkusz, Calypso Cirkusz, Circus America, Exit Cirkusz, Hungária Nagycirkusz, Richter Ricardo Cirkusz, Magyar Klasszikus Nagycirkusz, valamint az Artistaművészek és Cirkuszi Dolgozók Szakszervezete.
A pályázók egyenként bruttó hatmillió forint értékű hangrendszerhez (hangsugárzóhoz, számítógépes bejátszóhoz és digitális dobpadhoz) jutottak hozzá a szoftverek, a hangkönyvtárak, valamint a szakmai oktatás mellett. (MTI)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.