Elindult a vállalkozások digitális megújulását támogató DIMOP Plusz hitelprogram

2024. 12. 05., 10:35

December 5-től igényelhető az európai uniós forrásból megvalósuló DIMOP Plusz hitelprogram két pályázata, amelyek a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások digitalizációjának támogatását célozzák.

Az összesen 35 milliárd forint keretösszegű pályázatok az MBH Bank által üzemeltetett MFB Pont Plusz hálózaton keresztül igényelhetőek. Előnyük, hogy nulla százalékos fix kamat mellett kínálnak kedvező finanszírozást a digitalizációs megújulást célzó fejlesztésekhez, a digitalizációs szempontból kevésbé fejlett vállalatok esetében pedig akár az igényelt összeg fele vissza nem térítendő támogatássá is válhat.

Az MFB Pont Plusz hálózaton keresztül 2024 decemberétől elérhetővé válik az új DIMOP Plusz 1.2.3/A-24 és DIMOP Plusz 1.2.3/B-24 pályázat, amelyek a vállalkozások digitalizációs képességeinek támogatásával kívánják erősíteni azok versenyképességét. A program kisebb, digitalizáltság szempontjából kevésbé fejlett vállalkozások számára elérhető elemének kölcsönösszege pályázatonként minimum 3 millió forint, maximum 20 millió forint lehet, a teljes futamidő alatt fix, 0%-os ügyleti kamat mellett. Amennyiben a vállalatok digitális intenzitásának mutatója a kiindulási szinthez képest meghatározott javulást ér el, a támogatás akár 50%-a vissza nem térítendő forrássá válhat. A már magasabb digitális fejlettségi szinttel rendelkező kis- és középvállalatok számára pályázatonként minimum 20, maximum 200 millió forint igényelhető, ugyancsak 0%-os ügyleti kamat mellett.

Mire lehet igényelni?

A hitelösszeg számos alapszintű, fejlett vagy közepesen fejlett szoftver és felhőalapú számítástechnikai szolgáltatás bevezetésére felhasználható: ide tartoznak az e-kereskedelmi célú és e-számlázó rendszerek, valamint a távmunka támogatását elősegítő szoftverek és felhőalapú szolgáltatások, továbbá az online megjelenést biztosító honlapok. Emellett az összeg felhasználható vállalatirányítási (ERP) és ügyfélkapcsolat-kezelési (CRM) rendszerek, IKT (információs és kommunikációs technológiák) biztonsági megoldások, adatanalitikai és mesterséges intelligencia alapú technológiák bevezetésére, új informatikai eszközök beszerzésére, valamint szakértői szolgáltatások és képzések költségeinek finanszírozására is. A magasabb digitális fejlettségi szinttel rendelkező vállalatoknak egyéb, fejlett vagy közepesen fejlett felhőalapú számítástechnikai szolgáltatások bevezetésére (ipar 4.0 és vállalati Internet Of Things) is lehetőségük van.

Hol igényelhető hitel?

A pályázatok benyújtására 2024. december 5-től nyílik lehetőség, az országszerte megtalálható MFB Pont Plusz hálózatban, az azt üzemeltető MBH Bank és Gránit Bank megjelölt fiókjaiban. Akiknek további segítségre van szükségük a beruházás tervezésében, azok számára az MBH Forrás Zrt.-n keresztül pályázatírást segítő funkció áll rendelkezésre. A digitális megújulás jegyében pedig a bank digitális szolgáltatásplatformján, a BUPA-n keresztül december közepétől már a DIMOP Plusz hitelprogramhoz is elérhetővé válik a digitális előszűrő funkció.

„A digitális fejlesztés és fejlődés a mai gazdasági környezetben kulcsfontosságú, hiszen nemcsak az iparági lehetőségek kihasználását segíti elő, hanem az ügyfélkör bővítéséhez is hozzájárul. A vállalati szektor legnagyobb finanszírozójaként elkötelezetten támogatjuk a hazai vállalkozások versenyképességének növelését a digitális megújuláson keresztül is. Az országos MFB-hálózatunkhoz tartozó 154 bankfiókunkban felkészült ügyintézőink készséggel állnak rendelkezésre, támogatva a hitelfelvételi folyamat gyors és zökkenőmentes lebonyolítását. Célunk, hogy a lehető legtöbb támogatást és lehetőséget biztosítsuk a hazai vállalkozásoknak, legyen szó mindennapi pénzügyekről vagy akár egy pályázat benyújtásáról” – nyilatkozta Illés Zoltán, az MBH Bank mikro- és kisvállalati üzletfejlesztésért felelős ügyvezető igazgatója.

A részletes feltételek és az igényléshez szükséges további információk a www.mbhbank.hu/vallalatoknak/mfb-pont-plusz oldalon érhetők el, a hitelprogram felhívása pedig a  www.palyazat.gov.hu oldalon olvasható.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 01. 17., 10:10
A január 15-én lezárult Napenergia Plusz Program december–januári „véghajrájában” közel 750 támogatási kérelem érkezett be, az egy éves benyújtási időszak alatt pedig összesen több mint 23 ezer pályázó igényelt összesen 96,4 milliárd forint állami hozzájárulást modern napelemes rendszerek telepítéséhez – tájékoztatott az Energiaügyi Minisztérium.
2025-01-17 15:44:35
A SALT Budapest alapvető filozófiája a hagyományos magyar konyha újragondolása. Tóth Szilárd séf és csapata olyan régi recepteket és technikákat elevenít fel, amelyek évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt jellemezték a magyar vidéki konyhát.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2025. 01. 17., 08:20
epizód: 2025 / 2   |   hossz: 24:49
A kiskorú gyermeket nevelő szülők adóalapját csökkentő családi kedvezmény mértéke 2025. július 1-jétől 50 százalékkal nő, így a kétgyerekes családok az év második felében már nem havi 40 ezer, hanem 60 ezer forint adót és járulékot takarítanak meg. Nem mindegy azonban, hogy mikor és hogyan nyilatkoznak erről a dolgozók, miközben a munkáltatóknak is érdemes odafigyelni az ezzel kapcsolatos változásokra. A legfontosabb tudnivalókról Honyek Pétert, a PwC Magyarország személyi jövedelemadóval foglalkozó területének igazgatóját kérdeztük.
Az amerikai vállalat éppen Budapesten nyitott irodát, hogy a magyar fővárosból kiindulva Európában és Ázsiában is terjessze a forradalmi alumínium-újrahasznosító technológiáját. Az Austin AI Europe a kontinens klímacéljai felé lökdösi mindazokat a gyártókat, akik nem csak a szén-dioxid-kibocsátást, hanem a költségeket is visszafognák – közvetlenül hulladékból származó, azonnal feldolgozható alumínium újrahasznosításával. A részben vagy egészben a timföldgyártást is kiváltó megoldást a cég hazai munkatársai, Demmer Dóra és Cholnoky Miklós mutatták be a BizniszPlusznak. Ismerje meg közelebbről a fenntartható alumíniumgyártás úttörő rendszerét, amely Magyarországról folytatja útját a világhír felé!
2024. 12. 17., 10:35
epizód: 2024 / 24   |   hossz: 27:58
A 2025-ös évre vonatkozó adócsomag változásai minden vállalkozást érintenek, és komoly átalakulás küszöbén állnak a NAV digitális megoldásai is, amelyekben már szerepet kap a mesterséges intelligencia. Farkas Gábor, a PwC Magyarország adó- és jogi tanácsadási üzletágának vezetője részletesen beszélt a BizniszPlusznak az adórendszert érintő új szabályokról, az áfabevallások digitális jövőjéről és az adótanácsadás fejlődési irányairól. Ezek a nagyvállalatok és a kkv-k mellett a könyvelői és adótanácsadói szakmára is hatással lesznek, érdemes tehát meghallgatni a szakértő értékelését és tanácsait.

  Rovathírek: GUSTO

A SALT Budapest alapvető filozófiája a hagyományos magyar konyha újragondolása. Tóth Szilárd séf és csapata olyan régi recepteket és technikákat elevenít fel, amelyek évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt jellemezték a magyar vidéki konyhát.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS