Egészségügyi szűrőcsomagra cégenként 5 millió forint értékben is lehet pályázni

2021. 10. 18., 18:45

A munkavállalói egészségmegőrzés témája a koronavírus-járvány által dominált elmúlt 1,5 évben felértékelődött mind a munkáltatók, mind pedig a munkavállalók szemében. Legyen szó prevenciós célokról, általános egészségügyi állapotfelmérésről vagy a Covid-19-fertőzéshez kapcsolódó vizsgálatokról, hosszabb távon is mindenképpen érdemes a munkavállalók jóllétébe és egészségébe fektetni. A Generali a Biztonságért Alapítvány most a vállalkozásokat kívánja ebben segíteni átfogó, személyre szabott, többek között Covid19-ellenanyagszint mérést is tartalmazó egészségügyi szűrővizsgálati pályázatával.

A munkahelyi egészségmegőrzés jelentősége a pandémia következtében nagymértékben felértékelődött és ma már azok a vállalatok és szervezetek is nagyobb hangsúlyt fektetnek a dolgozói jóllétre, ahol korábban ez kevésbé, vagy akár egyáltalán nem volt fókuszban. Bár az egészségmegőrzési csomagokban leggyakrabban továbbra is a problémakezelés jelenik meg, azonban fontos, hogy a munkaadók prevenciós szempontból is tudjanak a témára tekinteni.
A Generali a Biztonságért Alapítvány ebben a szellemben hirdette meg pályázatát, melynek keretében ingyenes egészségügyi szűrővizsgálati csomagra jelentkezhetnek a vállalkozások.

Átfogó, személyre szabott vizsgálatok

A vállalkozásokat célzó átfogó szűrőcsomag személyre szabott egészségügyi vizsgálatokat kínál a résztvevők számára. A prevenciós célzatú, általános egészségügyi állapot felmérésére szolgáló alap szűrővizsgálati csomag tartalmaz széleskörű laborvizsgálatokat, EKG-t, mellkasröntgent, belgyógyászati szakorvosi vizsgálatot anamnézis felvétellel, fizikális vizsgálattal, vérnyomásméréssel, és oxigén szaturáció méréssel. Ezen felül a kiegészítő csomag a vizsgálati eredmények alapján indokolt további, legfeljebb 3 szakorvosi- és/vagy diagnosztikai vizsgálatot is tartalmazza.

Az általános egészségügyi állapotfelmérésen túl a csomag kiemelt jelentőségű elemei a Covid-19-fertőzéssel kapcsolatos diagnosztikai mérések: a laborvizsgálat méri az esetlegesen már lezajlott fertőzés következtében, illetve a védőoltás hatására termelődött ellenanyag szintjét, a személyre szabott vizsgálatok pedig kifejezetten alkalmasak a betegség lehetséges szövődményeinek kiszűrésére a fertőzésen átesettek számára.

A pályázat a vállalkozásokat kívánja segíteni

A lehetőséggel egyéni vállalkozók és maximum 50 fővel működő vállalkozások élhetnek, utóbbiak esetében az Alapítvány vállalkozásonként akár mind az 50 fő szűrésére biztosít keretet. A szűrőcsomagban foglalt vizsgálatok elvégzésére Budapesten van lehetőség. Az online adatlap kitöltését követően a pályázatokat a Generali a Biztonságért Alapítvány Kuratóriuma bírálja el külső szakértők bevonásával, érkezési sorrendben. Jelentkezni 2021. december 31-ig lehet.

A pályázat részletei és a jelentkezéshez szükséges minden tudnivaló, valamint a szűrűvizsgálatok pontos menete megtalálható az alapítvány honlapján.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 03. 22., 13:09
Vezetői stílusom szerves része a folyamatos és drasztikusan őszinte visszajelzés, de ezt nagyon szépen be tudom csomagolni – mondta az Üzletemnek Hortobágyi László, a Nova Human Resource Kft. új üzletágának igazgatója.
2023. 03. 14., 13:43
Tíz év alatt sikerült egy marginális szereplőnek számító magyar kisvállalatból Magyarország elsőszámú fejvadász cégét felépíteni – mondta az Üzletemnek dr. Molontay Patrik, a HumanField Vezető- és Specialistakiválasztó Kft. ügyvezető igazgatója és Executive-üzletágvezetője.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 03. 26., 23:45
epizód: 2023 / 3   |   hossz: 19:51
Mi kerül akár több tízmillió forintba egy nagy teljesítményű hangsugárzón és miben különbözik a hagyományos értelemben vett hangfalaktól? Hogyan lehetséges, hogy nem vastagabb egy faliképnél, mégis úgy szólaltat meg analóg és digitális zenét, mint semmi más? A világhír felé haladó márka sztoriját Kiss Imre, a Popori Acoustics értékesítési és marketingvezetője mutatja be.
Miért és hogyan érdemes különbséget tenni vállalkozás és női vállalkozás között? Hogyan segítheti ez a szekció a VOSZ-on belül a hazai társas vállalkozások női vezetőit és dolgozóit? Mi az, amit egy női vállalkozás csípőből tud, de a cégeknek – még a nagyobbaknak is – még mindig tanulni kell? A szövetség legújabb szervezetét, a Női Vállalkozói Szekciót az elnök, Lakatosné Lukács Zsuzsanna mutatja be.
Mire számíthatnak a hazai vendéglátók és a szálláshely-szolgáltatók 2023-ban? Melyek az ágazat legfőbb problémái és kiugrási lehetőségei, mely régiók reménykedhetnek leginkább jó eredményekben? Hogyan támogatja a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége az ágazat szereplőit? A kérdésekre Duska Sándor, az Idegenforgalmi, Szálláshely-szolgáltatók és Vendéglátó-ipari szekció elnöke válaszol.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS