Több mint 50 milliárd eurónyi forrás áll Magyarország rendelkezésére a 2021-2027 közötti európai uniós költségvetési időszakban, ennek 30 százalékát gazdaságfejlesztésre és innovációra, a magyarországi vállalkozások versenyképességének növelésére fordítják – tájékoztatott az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságfejlesztésért felelős helyettes államtitkára.
Dobos Balázs a gazdasági kamara és a szaktárca „Kkv-roadshow” nevű országos programjának szombathelyi állomásán nyilatkozott az MTI-nek. Az országjáró program célja, hogy a kis-, és középvállalkozások képviselőit tájékoztassák a következő programozási időszakban a szaktárca által tervezett pályázatokról és gazdaságfejlesztési eszközökről, illetve megismerjék a vállalkozók véleményét, amelyek beépülhetnek a készülő vállalkozásfejlesztési és innovációs programba. Dobos Balázs úgy fogalmazott: az eddigi uniós programozási időszakok közül a következő hét évben állhat Magyarország rendelkezésére a legnagyobb forrás, szavai szerint ekkora összeget hatalmas felelősség jól és célzottan felhasználni.
Dobos Balázs közölte: a következő hét év vállalkozásfejlesztési forrásait a kis- és középvállalkozások széles körének szánják, a támogatásoknak azt a célt kell szolgálniuk, hogy ezek a vállalkozások mind szervezetileg, mind technológiailag meg tudjanak újulni és növelni tudják a termelékenységüket.
A helyettes államtitkár szerint kiemelt célkitűzés a nagy növekedési potenciállal rendelkező, akár saját termékkel, saját márkákkal megjelenni képes vállalkozások „kiválóság alapú” támogatása, valamint a jövő iparágainak célzott fejlesztése is.
A jövő iparágai szavai szerint az egészségipar, a „kreatív ipar”, de az élelmiszeripar is, ahol már több helyen a mesterséges intelligenciával, a „kiterjesztett valósággal” vagy az ipar 4.0-val dolgoznak.
Hozzáfűzte: a célok közé tartozik az is, hogy ezeket a technológiákat és eszközöket a magyar vállalkozások minél nagyobb számban alkalmazzák. (MTI)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.