Közel 10 milliárd forintos egészségipari beruházás valósul meg a Nyírségben az Egészségipari Támogatási Program keretében – jelentette ki Varga Mihály az EU-FIRE Kft. fejlesztés-sorozata első ütemének virtuális átadásán. A most elkészült, kocsordi üzem 30 helybélinek, a két mátészalkai beruházás pedig összesen 139 embernek teremt munkahelyet.
A fejlesztésekkel az oltáshoz használt orvosi eszközök terén is önellátó lehet Magyarország.
A pénzügyminiszter elmondta: az első ütemben a vállalat közel 1,9 milliárd forintos fejlesztéssel egészségügyi védőeszközöket, orvosi kanülöket, valamint lélegeztető- és újraélesztőgépek alkatrészének gyártásra alkalmas üzemet hozott létre a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Kocsordon. A kormány a fejlesztéshez több mint 1,5 milliárd forinttal járult hozzá. A tárcavezető kiemelte: a beruházás mindhárom ütemének elkészültével őszre a Nyírségben egy olyan egészségipari gyártóbázis jön létre, amely képes lesz éves szinten 230 millió fecskendő, 190 millió injekciós tű, 50 millió orvosi gumikesztyű, 500 ezer szike, 100 ezer különböző műtéti csipesz és 100 ezer sebészeti olló előállítására. A vállalat ezzel nemcsak jelentős magyar tulajdonú beszállítói kapacitást teremt a hazai egészségügynek, de munkahelyeket is teremt az észak-keleti régióban.
Varga Mihály a program eddigi eredményeiről szólva ismertette: az elmúlt hónapokban intenzíven zajlottak a fejlesztések, így 10 beruházás már elkészült, amelyek 1500 ember munkahelyének megőrzéséhez járultak hozzá. Olyan területeken sikerült Magyarország önellátását erősíteni, mint a maszkgyártás, az orvosi kesztyűk készítése, a Favipiravir előállítása, vagy a fertőtlenítőberendezések fejlesztése. A mostani beruházás-sorozat befejezésével az ötödik kulcsterületen, az oltásokhoz szükséges eszközök gyártásában is önellátó lehet Magyarország – hívta fel a figyelmet a tárcavezető. A program keretében összesen 74 egészségipari fejlesztés valósul meg 80 milliárd forint értékben, megőrizve 5500 munkahelyet – emelte ki Varga Mihály. (Pénzügyminisztérium)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.