10 milliárd forintos egészségipari beruházás a Nyírségben

2021. 04. 13., 18:15

Közel 10 milliárd forintos egészségipari beruházás valósul meg a Nyírségben az Egészségipari Támogatási Program keretében – jelentette ki Varga Mihály az EU-FIRE Kft. fejlesztés-sorozata első ütemének virtuális átadásán. A most elkészült, kocsordi üzem 30 helybélinek, a két mátészalkai beruházás pedig összesen 139 embernek teremt munkahelyet.

A fejlesztésekkel az oltáshoz használt orvosi eszközök terén is önellátó lehet Magyarország.

A pénzügyminiszter elmondta: az első ütemben a vállalat közel 1,9 milliárd forintos fejlesztéssel egészségügyi védőeszközöket, orvosi kanülöket, valamint lélegeztető- és újraélesztőgépek alkatrészének gyártásra alkalmas üzemet hozott létre a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Kocsordon. A kormány a fejlesztéshez több mint 1,5 milliárd forinttal járult hozzá. A tárcavezető kiemelte: a beruházás mindhárom ütemének elkészültével őszre a Nyírségben egy olyan egészségipari gyártóbázis jön létre, amely képes lesz éves szinten 230 millió fecskendő, 190 millió injekciós tű, 50 millió orvosi gumikesztyű, 500 ezer szike, 100 ezer különböző műtéti csipesz és 100 ezer sebészeti olló előállítására. A vállalat ezzel nemcsak jelentős magyar tulajdonú beszállítói kapacitást teremt a hazai egészségügynek, de munkahelyeket is teremt az észak-keleti régióban.

Varga Mihály a program eddigi eredményeiről szólva ismertette: az elmúlt hónapokban intenzíven zajlottak a fejlesztések, így 10 beruházás már elkészült, amelyek 1500 ember munkahelyének megőrzéséhez járultak hozzá. Olyan területeken sikerült Magyarország önellátását erősíteni, mint a maszkgyártás, az orvosi kesztyűk készítése, a Favipiravir előállítása, vagy a fertőtlenítőberendezések fejlesztése. A mostani beruházás-sorozat befejezésével az ötödik kulcsterületen, az oltásokhoz szükséges eszközök gyártásában is önellátó lehet Magyarország – hívta fel a figyelmet a tárcavezető. A program keretében  összesen 74 egészségipari fejlesztés valósul meg 80 milliárd forint értékben, megőrizve 5500 munkahelyet – emelte ki Varga Mihály. (Pénzügyminisztérium)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-10-10 10:10:10
A munkaviszony többféleképpen szűnhet meg. Lehet munkáltatói vagy munkavállalói felmondás, de a felek közös megegyezéssel is dönthetnek a munkakapcsolat végéről. Olyan is lehetséges, hogy felmondás közös megegyezéssel? Vagy itt már valami nem stimmel? – teszi fel (és válaszolja meg) a kérdést dr. Kocsis Ildikó ügyvéd, vitarendezési szakjogász.
2024-10-09 20:09:00
A Credipass szakértői összefoglalták, hogy milyen célokra fordítható a lakástakarék-pénztárban gyűjtögetett összeg, hogy miért is érdemes egyáltalán takarékoskodásba kezdeni, és hogy mit kell tudni az egyik legfrissebb, 10 éves megtakarítási módozat előnyeiről.
2024-10-09 18:39:00
Arra kell törekedni, hogy a kiskereskedelemben a magyar tulajdonú üzletláncok részesedése, a kínálatban pedig a magyar áru aránya emelkedjen, elérve azt a szintet, ami a nyugati államokban megszokott a helyi termékeknél – mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a 20. Európai Kereskedelem Napja rendezvényen október 9-én.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS