Átlagosan 418 ezer forint megtakarításuk van a 19 és 29 év közötti magyar fiataloknak a 2019 harmadik negyedévi adatok szerint, ezen belül a 19-25 évesek 220 ezer forint spórolt pénzzel rendelkeznek, míg a 26-29 évesek átlagosan 800 ezer forinttal.
A K&H ifjúsági indexének tavalyi harmadik negyedéves adatai alapján a 19-29 éves férfiak 65 százaléka, míg a nők 42 százaléka rendelkezik megtakarítással. A tudatos megtakarítás 27 százalékukra jellemző, ők már hónap elején félreteszik a kívánt összeget. A hónap végén megmaradt pénzt 23 százalék teszi el, 32 százalék csak alkalmanként takarít meg, 18 százalékra tehető azoknak az aránya, akik egyáltalán nem tesznek félre.
A függetlenedési szándékot a takarékoskodás célja is jól mutatja: a megtakarító fiatalok fele lakáscéllal tesz félre.
Bár a K&H ifjúsági indexe szerint a magyar fiatalok körében a pénzügyi tudatosság folyamatosan javul, egyre gyakoribb a szorongásuk is például a váratlan kiadások, a betegség miatti bevételkiesés és a tartozások miatt.
A pénzintézet közleménye szerint alátámasztja ezt a Finra Investor Education Foundation felmérése is, amely szerint az amerikai fiatalok 63 százaléka számolt be nagymértékű stresszről, ha a pénzügyeire gondol.
A kutatások eredménye szerint a fiatal felnőtt korosztály (18-34 éves) pénzügyi kultúráját három viselkedési csoport jellemzi: az óvatos megfontoltak, az elégedett kockáztatók és az aggódó költekezők. A legutóbbi csoportba a fiatal felnőttek egynegyede tartozik.
A közlemény idézi Horváth Magyary Nórát, a K&H kommunikációs ügyvezető igazgatóját, aki elmondta: megfelelő tudással a fiatalok is jól kezelhetik pénzügyeiket. Hozzátette: az általános iskolákban már évek óta szervezik a K&H Vigyázz, kész, pénz! vetélkedőt, amely megismerteti a gyerekekkel az alapvető pénzügyi fogalmakat. (MTI)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.