Agilis szervezetté válva nagyobb sebességbe kapcsolhat a vállalat, hiszen mindez gyorsabb működést, a változások rugalmasabb követését és a piac igényeire való innovatív reagálást tesz lehetővé – írja cikkében Benyovszky Tünde, a Bespoke Principles alapítója.
„A szabványosítás, a centralizált döntéshozás, a kézi vezérlés ma már nem korszerű eljárás, hiszen nem képesek felvenni a versenyt az idővel. Ebből kifolyólag szervezetek tucatjai váltanak működésmódot és válnak agilissá” – írja Benyovszky Tünde a Bespoke Principles online magazinjában.
A legnagyobb – és talán sokak számára a legfélelmetesebb, egyben komfort zónán kívüli – változás a vezetésben az, hogy az agilis vezetés korában már nem beszélhetünk a hagyományos értelemben vett egyszemélyes vezetésről.
Az agilis teamekben olykor egyáltalán nincs vezető, vagy ha van, akkor csak rövid ideig és célhoz kötötten.
Az agilis vezetés fókuszában nem az egyének, hanem a csapatok állnak. Benyovszky Tünde szerint ugyanakkor ez nem azt jelenti, hogy az egyéni igényeket figyelmen kívül hagyják. Az agilis vezető folyamatosan illeszti az egyéni motivációkat a szervezeti célokhoz és folyamatosan inspirálja a tagokat.
Az agilis vezetés win-win szituáció a szervezet, a dolgozó és a vezető számára egyaránt, hiszen lehetővé teszi – többek között – hogy felszínre kerüljenek a dolgozók erősségei, a szervezeti tudás szabadon áramoljon és aktív, kölcsönös tudásmegosztó kultúra alakuljon ki a cégnél.
A világ TOP 5 építőipari nehézgépgyártó vállalata között számon tartott kínai Zoomlion 105 millió euró értékben Magyarországon építi fel harmadik európai gyáregységét.
„Egy nukleáris létesítmény megtámadása abszolút elfogadhatatlan, ilyesminek nem szabad megtörténnie.”